Seriály a filmy

28. listopadu 2013 16:38

E. Bozonová

Blbý a blbější… vědomostní test VyVolených

Dokonalý exteriér sice zaujme, mnohem účinnější ovšem bývá v boji o partnera intelekt a bystrá mysl. VyVolení se proto podrobili vědomostnímu testu. Losovali cizí slova a odborné termíny, jejichž význam měli vysvětlit. Uf!

Extravertní (komunikativní, živě reagující, snadno navazující kontakt) „To je extra a něco vertní,“ pokusila se Romana. „Třeba to napsali blbě?“ chytala se stébla naděje Pavlína.

Implementace (proces uskutečňování teoreticky stanovené myšlenky nebo projektu za účelem jejího dalšího použití) Romana neví: „Nevím, nikdo mi to nikdy neřekl. Nemám s tím zkušenosti.“ Vladko si myslel, že to je roubování.

Faux pas (chybné jednání, omyl, nedopatření, trapas) Vladko četl nahlas foneticky. Myslel, že je to cos neslučitelného.

Marginální (okrajový, mezní) „To taky nevím, doma mám slovník,“ prohlásila Pavlína

Anuita (pravidelná roční splátka při dlouhodobém dluhu) „To už jsem taky slyšel, to je ve smlouvě…“ připomněl Vladko. „Kolik přeplatíš… Já teda mám pocit, že u všeho, co přečtu, bych radši mlčel, to vyzní líp.“

Infantilní (nevyspělý, dětinský, zaostalý)

„ No já to nevím, věděla jsem to, když jsem sem přišla,“ posteskla si Pavlína. „Něco s dětským myšlením,“ vysvětlil Vladko.

Korelace (vzájemná souvztažnost) „Tak se jmenuje tahle hra,“ usoudil Vladko. Pavlína si myslela, že to je něco s Koreou.

Šovinismus (krajní, vyhrocený, nenávistný nacionalismus; přeneseně ve feminismu víra v nadřazenost mužů nad ženami) „To víme… Jak to vysvětlit?“ lámala si hlavu Pavlína. „Muž má pracovat, žena za plotnou, upřednostňuje mužské vlastnosti.“

Paranoia (psychická porucha vyznačující se bludy vztahovačnosti, podezíravosti nebo žárlivosti při plném zachování intelektu) „To jsem tady už taky zažil,“ konstatoval Vladko. „Vidět něco, co není, a hrůza z toho. Romana se ale domnívala, že to znamená panamský.

Žoviální (bodrý, veselý, dobromyslný) „To jsem slyšel. Chová se jako trdlo,“ smál se Vladko.

Latentní (utajený, skrytý)

Romana to nemohla ani přečíst, Vladko se domníval, že je to Ládík „To je něco jako laxní?“ zeptal se. „Mě zajímá Karel IV.!“

Iritovat (popuzovat, znervózňovat, rozčilovat, dráždit) Že by naštvat?

Rigidní (ztuhlý, nehybný, nepoddajný, nesmlouvavý; stabilní ) „Taky jsem to slyšel… Nevím,“ konstatoval Vladko.

Pragmatik (věcný, nezaujatý, chladně a rozumně uvažující) „Jsem prostě idiot, no,“ začala se rozčilovat Pavlína. Podle Vladka je to člověk, který má všechno naplánované, jede podle vzorce

Empirický (založený na zkušenosti) Vladko myslí, že má rád všechno to… empír. Podle Romany je to něco jako vampíř… „Empír – to byl nábytek, období… ale empirický je ten člověk, který je…“ Pavlína to spojovala s vývojem člověka. „Furt jsem to četla…“

Sofistikovaný (promyšlený, formálně propracovaný, využívající složitých metod) „Všestranná osoba, kdo tu byl všestranný… Regina byla sofistikovaná. Různorodá, tam i tam,“ usoudil Vladko.

Metrosexuál (muž vyznačující se důkladnou péčí o svůj zevnějšek, investujícího do módního oblečení, kosmetiky, případně návštěv posiloven, solárií...) „Muž přehnaně pečující o svůj vzhled,“ zajásala Pavlína, že stopro něco ví.

explicitní (přímý, jasný, zřetelný, jasně vyjádřený) Kde nic tu nic, VyVolení byli vedle

Xenofobie (odpor, nepřátelství, strach, nedůvěra ke všemu cizímu) „To bude něco ze Xeny,“ perlila Romana.

Pejorativní (hanlivý, zhoršující význam, vyjadřující záporný vztah) „No takže, asi…v přírodovědě….ta přírodopiska se jmenovala Bednářová…“ tápala Pavlína.

Frigidní (citově a pohlavně chladný, mrazivý) „Kdo nepotřebuje sex, Romana,“ smál se Vladko

Anotace (poznámka, vysvětlivka; připojování poznámek; stručná charakteristika díla) Podle Romany kdo pořád přitakává, s hudebkou to nemá nic společného…

Requiem (zádušní mše)

„Ty v***, zádušní mše!“ jásala Pavlína.

Obsese (nutkavá myšlenka, chorobně utkvělá představa) To bych chtěl vědět, jestli ti, co to psali, to vědí,“ ulevil si Vladko. !Po třech měsících se musím na něco vymluvit.“

Postulát (výchozí předpoklad, který je v dané teorii přijímán jako pravdivý) Podle Vladka něco sexuálního, z anatomie, pod stůl, po stole, na stůl… „Nejsem ve škole, nebudu dělat takové testy. Já už nechci! Začínám být naštvaná!“ protestovala Romana.

Demagogie (působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu) „Hitler byl demagog…“ prohlásil Vladko. „Totálně oblbnout lidi, je to vono, viď,“ dožadovala se í jeho souhlasu.

Iritovat (podráždit, rozhořčit, ostře nesouhlasit) „Naštvat. To se mě vůbec netýká,“ komentoval Vladko.

Asketa (kdo se prakticky zříká světských zájmů, aby mohl dosáhnout pokroku v duchovním životě) „Basket určitě hrát nebude…“ usoudila Romana.

Konsolidace (proces, jehož výsledkem je nějaký pevný celek; zpevnění, upevnění) Podle Vlaka to je něco s prachama… konsolidační banka… Romana dodala, že se to týká dluhů

Asertivita (schopnost, dovednost prosazovat vlastní názor, stanovisko nebo zájem) „To je ten, co se věčně kontroluje, je to tak,“ tvrdil Vladko. „Něco v sobě mám z toho taky, mně je jedno, že tu budu za blba.“ Pavlína si myslela, že to je zdrženlivý člověk, nezapojující se.

Na VyVolené se sypaly další termíny – frigidní, xenofobní, sofistikovaný. „My budeme za deb*ly. To je hra na blbý a blbější,“ zoufali si VyVolení. „Trefili jsme se do něčeho? Asi ne!“ A jak jste dopadli vy?

Malé finále již dnes večer. Nenechte si ujít přímý přenos na Primě ve 20:15!

Co se bude dít ve Vile poté? Sledujte Vila živě, na Prima Love ve 21:50!

Jak rozplakat Pavlínu? Ani výprask na holou nezabral. Podívejte se na video:

Romana balila, jakoby si hodlala zařizovat další domácnost. Koukněte se na video:

Nejvíc polibků zřejmě inkasoval Vladko, většinu ale nechtěl přiznat. Podívejte se na video:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.