Seriály a filmy

9. listopadu 2013 19:09

E. Bozonová

Video: VyVolení pekli jako pejsek s kočičkou

Dostali jste chuť na vánočku? Tak si ji upečte! Tak nějak zněl pokyn štábu poté, co se požadavek na dodání vánočky opakoval v nákupním seznamu stále dokola. VyVolení nemají co na práci, mlsali by ale rádi. Tak museli přiložit ruku k dílu.

Upéct dobrou vánočku je umění a na tu svou je každá hospodyňka patřičně hrdá. Pokud ji vůbec umí. Není divu, že se VyVolení touto dovedností vzhledem ke svému věku moc nechlubili. Tentokrát ale neměli jinou možnost, než se snažit. Místo vytoužené dobroty totiž dostali mouku, kvasnice, cukr… a staročeský recept našich babiček, podle nějž měli vytouženou dobrotu uplácat.

Upřímné zděšení

Po zjištění, co je čeká, zavládlo ve Vile upřímné zděšení. Zmatené přípravy zprvu připomínaly klasickou Čapkovu pohádku o pejskovi a kočičce, kteří pekli dort. „Droždí v pytlíku?“ žasla Eva. Asi toho v životě ještě hodně neviděla. Vladko jako superboss se nesměl pečení zúčastnit, a tak jen v ústraní trpěl. A ostatním se moc nedařilo. Zatímco kvásek překynul, těsto měli příliš řídké. Nakonec se ale vánočka opravdu podobala vánočce a byla prý tak dobrá, že Eva dokonce vzala vzorek Terezce do Duelu. Chcete si také upéct domácí vánočku podle receptu VyVolených? Zkuste to podle tohoto receptu.

Vánočka podle VyVolených suroviny: 2 žloutky 1 kg hladké mouky 100 g loupaných mandlí 1 balíček rozinek 50g másla 1 vanilkový cukr 50 g droždí ½ litru mléka ½ strouhaného muškátového oříšku 10 g soli 200 g cukru moučky 150 g sádla postup: Z droždí, trochy mléka, mouky a cukru připravíme kvásek. Do mísy dáme všechny suroviny kromě rozinek a mandlí. Přilijeme mléko, kvásek a rozpuštěné sádlo a máslo – pozor, nesmí být horké, abychom nespařili kvasnice. Důkladně zpracujeme těsto, nakonec přidáme rozinky a část sekaných mandlí. Po zapracování přikryjeme těsto utěrkou a necháme ho vykynout.

Po vykynutí rozdělíme těsto na tolik stejných dílů, z kolika copů budeme vánočku plést. Jednotlivé díly prohněteme a necháme přikryté opět asi půl hodiny vykynout. Pak vyválíme proužky, z nichž upleteme vánočku. Opět ji necháme dobře vykynout. Vykynutou vánočku potřeme rozšlehaným vajíčkem, posypeme sekanými mandlemi a dáme péct. Pečeme zhruba hodinu, hotovou vánočku pocukrujeme.

Jak šlo VyVoleným pečení vánočky? Podívejte se na video:

Mimořádná událost – VyVolení vaří v přímém přenosu se Zdeňkem Pohlreichem a Lucií Bílou! Dne na Primě ve 20:15!

Co je nového u VyVolených? Dívejte s na Denní rekapitulaci, sledujte své oblíbence v přímém přenosu Vila živě dnes na Prima love ve 22:25!

Eva sice nezpívá nic moc, ale zato s chutí. Mrkněte na video:

Honza plnil přání, Eva si užívala. Koukněte se na video:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.