Příběh Zuzany Drnek (†35) z Prostřeno! Ještě koncem roku zářila elánem, pak si vzala život

Když jsme Zuzanu Drnek (†35) poznali před čtyřmi lety v Prostřeno!, její životní příběh zněl jako vystřižený z červené knihovny. Diváci jí v diskusi k pořadu vzkazovali: „Jste šťastná žena." Vloni v říjnu vystoupila v Prostřeno! podruhé a netajila se tím, že prochází těžkým obdobím. Že život brzy ukončí sebevraždou, by ale nikoho ani nenapadlo. Připomeňme si tuto usměvavou ženu, s jejímž případem se opět otevírá téma nevyzpytatelné lidské psychiky.

RIP. Tato tři jednoduchá a všeříkající písmena se v neděli 10. ledna zjevila u diskuse na webu iPrima.cz pod profilem jedné z hostitelek pořadu Prostřeno! Bohužel nešlo o špatný vtip. Ten den skutečně oblétla Česko děsivá zpráva o oběšení Zuzany Drnek (†35).

Připomeňme si celý její životní příběh, do kterého nechala nahlédnout širší veřejnost právě prostřednictvím televizních obrazovek.

Takhle zvesela Zuzana Drnek připravovala své menu v Prostřeno! ještě před pár měsíci:

Když se podnikavá, upřímná a příjemně vystupující Zuzana Drnek objevila v Prostřeno! před čtyřmi lety, diváci její projev v diskusi komentovali například těmito slovy: „Krásná žena, která se umí chovat a ještě lépe vařit. Super, držim palce Vám do života, jste úžasná žena!!!“

Další komentáře se nesly v obdobném duchu. „Zuzanko, jste krásná a k tomu chytrá žena, která je i přející, a to je kombinace, která je málokde vidět… jste šťastná žena a ono se to potom projeví u vlastního JÁ… Zůstaňte, jaká jste a lidé, kteří to ocení, vás budou mít pořád rádi. Máte velký palec nahoru, uvařila jste luxusně.“

Přehrajte si celý díl, v němž Zuzana Drnek vaří pro soutěžící Prostřeno! v roce 2016.

V roce 2016: Energie na rozdávání, láska, mateřství

Jejím životním mottem tenkrát bylo: „Nejprve musíš milovat sama sebe a až pak můžeš milovat někoho druhého." O to víc šokující je zpráva o jejím oběšení.

Tehdy Zuzana Drnek pracovala jako manažerka ve velké nadnárodní firmě. Když otěhotněla, cukrovka jí přiměla žít zdravě, rozjela také podnikání – vytvořila si vlastní značku, kterou postupně začala distribuovat po celé ČR. Rozjela také fitko. Nikoho by tenkrát při sledování Prostřeno! nejspíš ani na chvíli nenapadlo, že tahle Zuzana, propagátorka zdravé výživy a pozitivního myšlení, o pár let později spáchá sebevraždu.

V roce 2020: Rozvodové řízení, alkohol, ztráta dětí

Zuzanu jsme opět mohli sledovat v pořadu Prostřeno! Její osobní život už nebyl tak růžový.

Své životní motto změnila na „V životě se řídím heslem: Děti patří k matce.“ Stále o sobě však prohlašovala: „Jsem hodně energická, veselá, pozitivní a ze všeho nejvíc na světě miluji své děti."

Tou dobou byla na druhé mateřské a podnikala naplno v oblasti nabídky zdravých a nízkokalorických surovin. K tomu otevřela bistro se zdravým jídlem, provozovala různé kroužky pro děti nebo pronajímala vlastní dvě lodě.

Velké plány do budoucna

Neskrývala ani velké plány do budoucna. Plánovala otevřít agenturu pro zpěváky a také nadaci pro týrané děti, ženy a muže.

Přehrajte si celý loňský díl Prostřeno! se Zuzanou Drnek.

Co už tak zalité sluncem nebylo? Jak se Zuzana svěřila soutěžícím, neprožívala právě lehké období. Po narození druhé dcery se začalo rozpadat její manželství a během natáčení právě procházelo rozvodovým řízením. S přihlédnutím na její problémy s nepřiměřenou konzumací alkoholu byla nakonec připravena o své dvě dcerky, které přešly do péče otce Filipa Drnka.

I přes psychicky velmi zatěžující situaci nedávala Zuzana alespoň během natáčení loňského Prostřeno! větší problémy tolik najevo. Jak říkala, chtěla ukázat, že i když člověk prožívá krizové období, tak se dá myslet pozitivně. „Pokud bych vyhrála, jela bych na dovolenou," plánovala ještě. Stejně tak to ostatně udělala i s minulou výhrou.

10. leden 2021: Sebevražda

S novým rokem všechny šokovala. „Zuzanu Drnek, kterou diváci televize Prima mohou znát z pořadu Prostřeno!, nalezl její zaměstnanec oběšenou v jejím vlastním fitku. I když na televizních obrazovkách působila usměvavě, v soukromém životě ji provázely problémy,“ dočtete se například ve zprávě na webu CNN Prima NEWS.

Podle těchto zpráv měla Zuzana Drnek vinit otce svých dcer, že si zlost z rozchodu vybíjí na jejich dvou dcerách. „Spor o svěření dcer do péče nakonec Drnek prohrála, což mohlo vést k následné sebevraždě,“ uvádí web CNN Prima NEWS.

Podívejte se v reportáži CNN Prima NEWS, co přesně se Zuzaně Drnek stalo a poslechněte si doporučení psychologa, jak předcházet případným psychickým tlakům způsobeným koronakrizí:

„Jediné, jak si to dokážu vysvětlit, je, že jak začala střízlivět, docházelo jí, co vše udělala. Navíc najednou měla zpět i dcery, a nezvládala je. Já se teď hlavně soustředím na to, aby holčičky nic nepocítily a byly šťastné,“ uvedl po smrti manželky Filip Drnek pro Blesk.cz.

Proč se to stalo?

Úplnou pravdu o svém rozhodnutí ukončit život si Zuzana nejspíš odnesla s sebou tam někam do neznáma. Její psychice určitě nepomohlo odloučení od dětí, snad ani nepovedená snaha k návratu do běžného života či pošmourné zimní počasí. „Počasí, hlavně nedostatek slunce a denního světla vůbec kvůli brzkému stmívání, chlad, přeháňky, to všechno má na psychiku opravdu negativní dopad. Ale neplatí to všeobecně. Mnozí lidé jsou proti rozmarům přírody více nebo méně imunní," tvrdí například MUDr. Jakub Šimek z Psychiatrické kliniky 1. LFUK a VFN v Praze. V neposlední řadě se dá spelukulovat, že nemalý podíl na její sebevraždě mohly mít také dopady restrikcí spojených s koronavirovou krizí, které značně mávají životy podnikatelů obecně.

„Zuzanko, byla jsi skvělá ♥️♥️♥️ odpočívej v pokoji." Loučí se nyní se zesnulou fanoušci Prostřeno! v diskusích na stránce o pořadu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.