Yvetta Simonová oslavila 97. narozeniny. Přejeme si, aby se dožila stovky, říká přítel
Zpěvačka Yvetta Simonová oslavila 97. narozeniny. Zdroj: ČTK
Yvetta Simonová je kmotrou hudebního skladatele Zdeňka Bartáka. Zdroj: Se souhlasem Zdeňka Bartáka
Zdeněk Barták na snímku s manželkou a Yvettou Simonovou. Zdroj: Se souhlasem Zdeňka Bartáka
Yvetta Simonová na snímku s Václavem Hybšem. Zdroj: ČTK / Profimedia.cz
Yvetta Simonová na snímku s Vladimírem Hronem. Zdroj: ČTK / Profimedia.cz
Zpěvačka Yvetta Simonová s Milanem Chladilem v roce 1974. Zdroj: Profimedia.cz
Yvetta Simonová je českou pěveckou legendou. Zdroj: Profimedia.cz
Zpěvačka Yvetta Simonová oslavila 97. narozeniny. Zdroj: Profimedia.cz
Zpěvačka Yvetta Simonová v roce 1968. Zdroj: Profimedia.cz
Yvetta Simonová s Milanem Chladilem tvořili populární pěveckou dvojici. Zdroj: Profimedia.cz
Zpěvačka Yvetta Simonová druhým rokem pobývá v domově seniorů. Zdroj: Profimedia.cz
Zpěvačka Yvetta Simonová je stále šaramantní dáma. Zdroj: Profimedia.cz
Zpěvačka Yvetta Simonová s Josefem Zímou. Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia
Zpěvačka Yvetta Simonová stále vystupuje. Zdroj: Profimedia.cz
Zpěvačka Yvetta Simonová žije spokojeným životem. Zdroj: Profimedia.cz
Yvetta Simonová vitalitu, elán a úsměv na tváři rozhodně neztrácí. Zdroj: Profimedia.cz
Zpěvačka Yvetta Simonová s Josefem Zímou. Zdroj: Martin Hykl CZECH NEWS CENTER / CNC / Profimedia
Zpěvačka Yvetta Simonová je důkazem toho, že věk je pouze číslo. Zdroj: Pavel Machan,Ringier Axel Springer / CNC / Profimedia
Zpěvačka Yvetta Simonová stárne s grácií. Zdroj: Profimedia.cz
Yvetta Simonová na snímku s Jaroslavem Suchánkem. Zdroj: ČTK / Profimedia.cz
Yvetta Simonová a Karel Gott k sobě chovali vzájemnou úctu. Zdroj: ČTK / Profimedia.cz
Zpěvačka Yvetta Simonová vypadá stále báječně. Zdroj: ČTK / Profimedia.cz
Yvetta Simonová vypadá na svůj věk neuvěřitelně dobře. Zdroj: FTV Prima, Jiří Janoušek
Neuvěřitelné 97. narozeniny oslavila zpěvačka Yvetta Simonová. Druhým rokem sice pobývá v domově seniorů, ale vitalitu, elán a úsměv na tváři rozhodně neztrácí. Jak se v současné době má a jak se jí daří?
Yvetta Simonová v den svých narozenin sice mobil nezvedala, ale podle jejího blízkého až rodinného přítele, hudebního skladatele Zdeňka Bartáka, se jí daří velmi dobře. „Yvettka, která je mojí kmotrou, je pořád ve výborném, bezvadném stavu a kondici. Stále občas zpívá, na obědy ráda jezdí do své oblíbené čínské restaurace. V domově seniorů se jí líbí, má tam svůj vlastní pokoj a je tam obdivovaná. Všichni si moc přejeme, aby se dožila stovky,“ prozradil pro web Prima Ženy Zdeněk Barták.
Ještě před dvěma lety Yvetta Simonová bydlela ve svém pražském bytě a byla naprosto soběstačná. Pak ji ale začalo zlobit zdraví. Zapomínala, jaké léky si má brát, bála se, aby při sprchování neupadla... Nechtěla proto nic ponechat náhodě a rozumně usoudila, že nadešel čas na změnu.
Z bytu se přestěhovala do domova seniorů, kde se jí dostává maximální péče a je pod stálým dohledem. „Dlouho jsem tvrdila, že všechno zvládnu sama, ale pak jsem zjistila, že už to prostě není ono. Jsem v Háji, což je dvojsmyslné, domov seniorů, kde nyní pobývám, se totiž nachází v Hájích. Tady člověka prostě zachrání. Jsem tu moc spokojená,“ svěřila se zpěvačka redaktorovi webu Prima Ženy během svých loňských narozeninových oslav.
Obě manželství skončila rozvodem
Yvetta Simonová se během života vdala dvakrát. Prvním manželem byl František Spurný, ředitel Lucerny, se kterým měla syna Tomáše. Rozvedli se po jedenácti letech. Druhým manželem byl hudební skladatel Jaromír Vomáčka. Ani toto manželství, které bylo bezdětné, nevydrželo. Poté už se zpěvačka zařekla, že se nikdy nevdá. Jejím třetím životním partnerem byl dirigent Karel Vlach, v jehož orchestru dlouhá léta zpívala.
Mohlo vám uniknout: Jožkovi Černému vyšlo až druhé manželství. První mu zničil tchán. Zabránil mu vídat se i s jeho vlastní dcerou
Během kariéry vytvořila nezapomenutelné pěvecké duo s Milanem Chladilem. Vystupovali téměř třicet let. Tehdy spolu trávili víc času než se svými partnery. Mezi nejslavnější jejich duety patří písně My dva a čas nebo O nás dvou.
V roce 1984 získala titul zasloužilé umělkyně. V roce 2010 dodatečně obdržela Zlatého slavíka za rok 1962, kdy v tehdy ještě nedělené kategorii zpěváků a zpěvaček skončila druhá za Waldemarem Matuškou. V roce 2017 ji tehdejší prezident Miloš Zeman ocenil státním vyznamenáním a před dvěma lety, v den svých 95. narozenin, byla zapsána do České knihy rekordů jako zpěvačka s nejdelší kariérou, která trvá už více než osmdesát let.
Yvetta Simonová a Josef Zíma předali v roce 2022 žezlo mladé generaci:
Autor článku
David Laštovka
David v rámci CNN Prima NEWS píše především o dění na domácí scéně. (david.lastovka@iprima.cz)
Horoskop vždy po ruce
Zanechte nám váš e-mail a my vám budeme zasílat pravidelný newsletter s vaším horoskopem.
Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů