Z místa činu: Unesená dcera, vykradená pošta a ztracená dívka

Z místa činu vás nechá nahlédnout do pozadí vyšetřování. Jak postupují kriminalisté během řešení konkrétních trestných činů, rekonstrukce a psychologie zločinu, jak probíhají výslechy klíčových postav? Premiérově každý všední den v 9.20 na Primě.

Práce kriminalistů je v jednotlivých dílech ukázána a vysvětlena na pravdivých příbězích tak, jak je lidé prožívají. K rekonstrukci událostí dochází prostřednictvím přesných výpovědí svědků, kteří postupně dávají dohromady detailní děj celé události. Během jednoho dílu diváci zhlédnou dva případy. Uvidí zločin očima svědků, rodiny i kriminalistů. Rozuzlení celého příběhu a rozsudek pak přichází na konci. V jednom díle se znovu otevírají dva případy, na kterých pracovali zkušení kriminalisté. Divák odhaluje zločin očima rodiny, svědků a kriminalistů. Má tak možnost sledovat, jak vyšetřování probíhá i jak kriminalisté přemýšlejí.

Co vás čeká? Zde je malá ochutnávka těch nejzajímavějších případů…

Vykradená pošta

Na přepážce pošty v malé obci poblíž města Plzně došlo večer při počítání kasy ke zjištění, že chybí peníze v trezoru. Hotovost bezmála v hodnotě 50 tisíc korun. V ten den byla vedoucí směny Eliška Havránková, která okamžitě zavolala řediteli Radku Šilhavému. Na poště v ten den byla ještě Markéta Vítkovcová a ráno poštovní doručovatel Ondřej Fuchs, ten ale jen převzal balíky a zase odjel. Radek prověřuje, co se mohlo stát. Trezor vypadá nepoškozený.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Vše tedy nahrává faktu, že ho musel vykrást někdo ze zaměstnanců. Radek chce celou situaci vyřešit pokud možno smířlivě bez policie, ale ani jedna z žen na pobočce mu není ochotná vyjít vstříc a přiznat se ke krádeži. Tedy obě tvrdí, že s tím nemají nic společného. Eliška je ale přesvědčená, že peníze ukradla Markéta, to protože pořád chodí na nějaké plastiky a celkově je to dost divné, protože její manžel je zedník a ten jí určitě tolik peněz nevydělá, aby mohla chodit na plastiky. Radek si uvědomuje, že zde bez policie skutečně nepochodí, a tak ji zavolá. Případ vyšetřuje Karel Varga.

Čtete více o kriminalistice a forenzních vědách. Na co vás kriminalisté dostanou?

Podívejte se na exkluzivní upoutávku k premiérovým dílům pořadu Z místa činu:

Unesená dcera

Vladimír Štíhlý žije v krajském moravském městě. Je to velmi vlivný podnikatel a majitel několika sportovních klubů v tamním kraji. Jeho dcera Eva Štíhlá byla v roce 2009 unesena – únosci vyžadovali po Vladimírovi výkupné dva miliony korun, jinak prý jeho dceru zabijí. Případ řešil policejní důstojník Karel Varga. Specialista na únosy a vydírání. Nejprve přišly fotografie, na kterých byla unesená a svázaná osmnáctiletá Eva Štíhlá. Podle fotky bylo jasné, že se nachází v nějaké garáží. Na fotce byl také únosce, v ruce držel ceduli, na které bylo napsáno, co chce.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Tuto fotografii nechal únosce před jedním ze sportovních klubů, kde měl Vladimír Štíhlý svou kancelář. Matka Evy Štíhlé chtěla, aby její manžel dodržel podmínky únosce, odnesl peníze na domluvené místo a přivedl dceru domů. Byla to napjatá situace, protože Vladimír peníze vydat nechtěl. V té době si jeho byznys nestál dobře a dva miliony pro něj byl velký zásah do podnikání. Takže i když šlo o rodinu, snažil se nějak vymyslet, jak z toho ven. Policie mu ale doporučila, aby vyhověl tomu, co od něj vyděrač chce. Policie se k němu totiž potřebovala dostat blíž. Eva Štíhlá byla zavřená v garáži, měla svázané ruce prádelní šňůrou. Únosce jí nedovolil ani jít na záchod. Bylo to hrozné. V garáži byla už několik hodin. A jak ji vlastně unesl?

PŘEČTĚTE SI PŘÍBĚH NEJSLAVNĚJŠÍ UNESENÉ DÍVKY

Ztracená

Poblíž Mariánských Lázní se ztratí Aneta Lusková. Při výpravě se svými přáteli po tajemných místech zmizí ve Slavkovském lese. Kamarádi ji marně hledají, nedaří se jim to. Po 20 hodinách tedy kontaktují místní hasiče a policisty. Pátrání pokračuje. V okolí ale není nikde Aneta Lusková k nalezení. Najdou se ovšem její věci – na nádraží – její batoh, peněženka a další osobní věci jako její hygiena a také mobilní telefon atp. Policie začíná pracovat s verzí, že za jejím zmizením někdo stojí. Policie tedy povolává do akce kriminalistu Petra Fialu, který je v hledání velmi zkušený.

Podívejte se na exkluzivní ukázku:

Ten okamžitě sbírá veškeré stopy a hlavně podrobí výslechu všechny tři hochy. Jejich skupina se vypravila na toto místo, aby se podívali na tajemný penzion Nimrod – místo, kde straší. Točí videa na YouTube právě o těchto místech. Bylo to dobrodružství jako každé jiné. Nic nového. Později se lesem šli ještě podívat na palouk sebevrahů, který je jen kousek odsud v lese. Právě tady se od nich měla Aneta oddělit, když si chtěla v lese odskočit. To bylo naposledy, co ji viděli.

Nový pořad Z místa činu sledujte každý všední den v 9.20 na televizi Prima.

Čekání na další díly pořadu Z místa činu si můžete zkrátit sledováním podobného formátu:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.