Policejní komando dál intenzivně pátrá v případu vražd utečenců, zneužívaných dívek a zabitého kolegy

Za sklem (3) - upoutávka

Nechutný byznys obchodníků s bílým masem má další nezletilou oběť. Ve 3. premiérovém dílu napínavého slovenského krimiseriálu Za sklem je nalezena mrtvá syrská dívka. Také ona byla kdesi uvězněná, zdrogovaná a zneužívaná, tak jako dívka z dodávky s uprchlíky, kterou tam odtud vrazi odvezli. Vyšetřovatel Noro je navíc šéfkou podezříván, že stojí za zastřelením jednoho z podezřelých!

3. premiérový díl oblíbeného slovenského seriálu Za sklem si nenechte ujít v úterý ve 22.10 na Primě.

Další nalezená dívka je mrtvá asi 3 dny, utopila se a nejspíš s něčí pomocí. Policie zjišťuje, že se do země dostala jako studentka. Kriminalisté tedy navštěvují studentskou agenturu, která vše zprostředkovala.

Oběť navíc měla 2 měsíce neplatné vízum, Noro a Maxo chtějí její složku. Zjišťují, že jsou na správném místě - muž se totiž dává na útěk a sekretářku zastaví u skartovačky, kde se snaží zbavit informací. Oba jsou zatčeni, policie se pouští do procházení veškeré dokumentace o dalších „studentech“. Muže vyslýchají, ale nic z něj nedostanou.Ví, že mlčení je teď to nejlepší co může dělat.

Utíkaly spolu, skočily do vody, vylezla z ní ale už jen jedna

V nemocnici se zatím zotavuje další dívka, kterou věznili, ta byla v dodávce, kde všechny až na ní a jednu dívku zastřelili. Noro a Maxo zjišťují pár informací, důležité je, že byly na nějakém místě společně s nalezenou utopenou dívkou.

Dodávka původně mířila do Německa, za převoz jednoho uprchlíka účtovali 3000 Euro. Policie prochází dokumenty z agentury, nachází hned 12 dívek, adeptek pro tajný nevěstinec. Byly ve věku 15-17 let a bylo jasné, že je nikdo nebude hledat- byly z dětských domovů. V papírech jsou také 2 konkrétní soukromé školy, kam dívky mířily, jsou tu i kontakty na lidi, kteří o všem zřejmě dobře věděli.

Noro jde do cely za mužem z agentury, až výhružky a násilí ho přinutí promluvit, vše zařizoval pro Bongyho (Bongráda). Bohužel kde je ono místo neví. Noro míří za Bongym, rozhovor proběhne v ringu. Odtud pokračuje Noro za Lenou, ženou po zabitém kolegovi Davidovi. Povídají si a popíjí, nakonec tu přespí (sám na gauči). Další den se Noro přidává k Maxovi a jedou znovu do nemocnice za dívkou. Ta přinese další velmi důležité informace. Podle fotografie například poznává Bongyho, ten s ní spal jako první.

Parťáci míří s komandem pro Bongráda

Bonky je odvezen do vazby, ale advokát vyšetřovatelům nedává příliš nadějí. Muž z agentury byl propuštěn, protože ho Noro napadl v cele, unesená dívka pak nebude brána jako příliš důvěryhodný svědek po takovém traumatu. Jedna věc je Bongrád, další pak hausbót, po kterém policie pátrá. Když vezmou v úvahu veškerá fakta, najdou jediný vhodný hausbót- utajený, přesto dobře přístupný a dostatečně veliký. Komando míří na místo, brzy už vyvádí zatčené muže a vynáší dívky. Šéfka policie přesto nemá dobré zprávy, dívka ze Sýrie byla vyhoštěna ze země, jako svědek už tedy neposlouží a na Bongráda tak nemají žádný přímý důkaz.

Noro se schází s novinářkou, která našla Davida, ta ví více než on, z vazby totiž propustili oba muže, kteří byli u Davidovy vraždy (Drobný a Fistman).

Noro nevěří svým uším, všichni jsou teď na svobodě. Útěchou mu může být, že Suchánka (muž z agentury) někdo zastřelil. Šéfová se však obává, jestli v jeho vraždě není Noro zapleten.

Více uvidíte ve 3. dílu seriálu Za sklem v úterý ve 22.10 na Primě.

Režie:Peter Bebjak, Zuzana Marianková, Róbert Šveda

Hrají:Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Juraj Loj, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška

Slovensko 2016

(schneidy)

Sdílejte článek