Vražda parťáka se neodpouští! Válka s podsvětím začíná

Za sklem (2) - upoutávka

Detektivové ze seriálu Za sklem vyšetřují děsivou smrt kolegy a kamaráda Davida, který byl nalezen v pronajatém bytě. Parťáci Noro a Maxo přísahají vdově, že odhalí a usvědčí pachatele. S vyšetřováním vraždy pokračuje i příběh dvou policistů Maxa a Nora, jejichž přátelství rozdělí právě zločin.

Ve druhé epizodě zločinci teatrálně popraví elitního policistu Davida Antola a pokusí se ho zdiskreditovat v očích kolegů i veřejnosti.

Okolnosti jeho smrti jsou šokující nejen pro vdovu, ale i pro policii. Kdo vraždil a proč si dal tak moc záležet na zničení jeho pověsti? Nejen to odkrývá 2. díl oblíbeného slovenského seriálu Za sklem, který si nenechte ujít v úterý ve 22.10 na Primě.

Za objednavatele popravy policisty považují mafiána Bongyho, který provokuje přítomností na pohřbu jejich kolegu. Když ho ale konfrontují, jenom se jim vysměje. Snaží se usvědčit aslepoň vykonavatele vraždy. Vyšetřování však komplikují falešná svědectví a nastrčené důkazy.

Smrt odkrývá Davidovo tajemství

David Antol (Juraj Loj) byl nejmladší a nejméně zkušený z trojice kriminalistů. Na začátku deklaroval, že jeho vzorem jsou Maxo i Noro a chtěl by se od nich hodně naučit. Na rozdíl od starších kolegů však často dříve jednat, než věci promýšlel.

S manželkou Lenou má David pětiletého syna Janka. Jeho ženu mu kolegové závidí, protože je krásná, chytrá a v kariéře nemá přílišné ambice.

Po smrti Davida se ukáže, že nebyl tak naivní, jak se mohlo zdát – pracoval i pro druhou stranu. Kdysi se jako dopravní policista vezl v úplatcích a Bongymu se podařilo Davida zkorumpovat ještě víc, i pomocí výhružek o ublížení rodině. Zároveň samozřejmě profitoval z toho, že David byl na výplatní listině mafie.

Válka mezi elitními policajty a organizovaným zločinem začíná!

Maxo s Norem slibují vdově, že najdou a usvědčí Davidovy vrahy. Snahu elitních policistů usvědčit pachatele komplikují neomezené finance a propojení organizovaného zločinu až na nejvyšší místa. Policie je navíc pod silným tlakem emocí i médií.

Jeden z parťáků začne ztrácet nervy i trpělivost a problémy se stupňují.

(schneidy)

Sdílejte článek