Móda a krása

31. července 2017 07:30

Martina Čerňanská

7 mýtů o prsních implantátech, kterým přestaňte konečně věřit

Prsní implantáty v dnešní době nejsou žádnou raritou. Jaké mýty je ale obestírají? Je jich docela dost a my vám je právě nyní vyvrátíme.

“Nechat si udělat prsa” patří mezi nejčastější přání, které pacientky vyřknou v ordinaci plastického chirurga. Běhá jich mezi námi více, než by kdo čekal. Některé svou úpravu úzkostlivě tají, jiné nová prsa hrdě vystavují a otevřeně o augmentaci mluví. Kolují o nich ale i spousta pověr a mýtů. A které například?

1) Implantáty jsou nebezpečné!

Není to pro každého, ten pocit, že máte v těle něco cizorodého. Implantáty, pokud si ně pacientky zvyknou a nemají pooperační problémy, se však v těle chovají jako velmi slušní návštěvníci. Materiál, ze kterého jsou vyrobené, je ze speciálního medicinálního silikonu, který je pro tělo neškodný. Díky přísnému testování bezpečnosti a spolehlivosti kvalitních implantátů je jejich využití v plastické chirurgii takřka bezrizikové.

2) Silikon vyteče ven!

Nevyteče. Tento druh silikonu není tekutou ani polotekutou látkou, spíše připomíná nesmírně hustý gel, který díky nejnovějším inovacím zůstane na místě, i pokud je povrch implantátu poškozen ostrým předmětem. To se může stát například při autonehodě či při úrazu. Pacientky s implantáty jsou u lékaře pravidelně kontrolovány, a pokud by se objevilo poškození implantátu, nic se do těla jen tak hned nedostane.

3) Se silikony se nedá kojit!

Se silikonovými prsy klidně otěhotníte, odnosíte i odkojíte dítě. Implantáty se vkládají do vrstev až pod prsní žlázu, kterou nijak nenaruší a její funkce vesele jede dál. Samozřejmě není ideální nechat si zvětšit prsa a být do čtvrt roku těhotná. Ňadra se musí zahojit a tělo si zvyknout, ale vaše těhotenství umělá prsa nijak neohrozí. Hlavní důvod “opravy” silikonových prsou po porodu je vylepšení vzhledu, protože i přes to, že máte implantáty, prsy mohou v důsledku změn tělesné váhy a kojení poklesnout. S tím ale počkejte, až vaše maličké už nebude vaše prsa potřebovat!

Spousta věcí, co se o prsních implantátech říká, není pravda. Foto: istock.com

4) Vydrží maximálně deset let!

Tento mýtus vznikl z důvodu, že si ženy samy chodí po 10 až 15 letech na novou operaci. Důvodem ovšem není to, že by s implantáty bylo něco v nepořádku, ale estetická stránka věci. Ženské tělo se lety mění a elasticita pokožky i estetické preference také. Po 15 letech budete chtít třeba prsa menší a pevnější a lépe sedící ke tvaru těla.

5) Nemůžete na mamograf!

Pokud máte implantáty, naopak se u odborníků přes prsa budete určitě vyskytovat častěji než jiné ženy. Na mamograf můžete, rozhodně neplatí, že by silikonové implantáty výsledky nějak znehodnotily. Samozřejmě fakt, že jste podstoupila augmentaci, budou lékaři zohledňovat při vyšetření a podle toho i postupovat.

6) Silikony pískají v letadle!

Ale no tak! Této městské legendě přece dnes už nikdo nevěří!

7) Budu vypadat jako Pamela!

Pokud se pro tuto akci rozhodnete, musíte si najít opravdu dobrého a zkušeného operatéra. Na tom skutečně stojí úspěch nových prsou. Pokud nebudete šetřit a experimentovat u podivných klinik, čeká vás krásný výsledek s velmi přirozeným vzhledem. Dobrý lékař vám totiž nikdy nedovolí udělat z jedniček šestky, ani vám “nenašroubuje” na hrudník dvě tvrdé trčící polokoule. Dobrý lékař vám udělá parádní přirozená prsa, na kterých se dohodnete po podrobné společné konzultaci. Zjišťujte, informujte se, zajímejte se o reference a kredit lékaře, kterému se chystáte svěřit!

Mohlo by vás také zajímat:

autor: KU


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.