Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

10 pravidel, jak udržet manžela co nejdéle v zachovalém stavu

1/10: Revize lednice
Revize lednice

Hodně mužů má ve zvyku mít v lednici stále pivo. Argumentují tím, že je zdravé. Jenže bohužel málokdy zůstane jen u jedné lahve.

Navíc přibírají kila i kvůli tomu, že pivo silně povzbuzuje chuť k jídlu. A oblíbené k němu jsou hlavně kalorické bomby typu nakládaný hermelín, utopenci nebo kus mastného salámu.

Tady je potřeba udělat jediné – vyčistit lednici nebo držet výše zmíněné pitivo a lahůdky pod zámkem.

 

2/10: Procházka na vodítku
Procházka na vodítku

Muži se – i na jaře a v létě – chovají jako medvědi v zimním spánku. Přijdou z práce, zhroutí se do křesla nebo na kanape a nehnou se. S plánem jít si spolu zaběhat pak těžko uspějete.

Krátká procházka po večeři by projít mohla. Není špatné pořídit si psa. Vždy se můžete vymluvit, že s ním nemůžete ven, protože ještě musíte vyprat, vyžehlit, vytřít podlahu, postarat se o děti...

3/10: Hole na něj!
Hole na něj!

Když si muž na pohyb venku zvykne, pořiďte mu dvě fantastické pomůcky, hole na nordic walking. S nimi si procvičí celé tělo. A můžete přidat i krokoměr, aby měl přehled, kolik toho ujde. Stačí ujít denně v jednom kuse alespoň 6000 kroků. Vypadá to hodně, ale stačí na to asi 45 minut. Hubnoucí efekt je výrazný a zvládne to každý, i když nejprve asi v pomalejším tempu.

 

4/10: Změřte mu ho...
Změřte mu ho...

Změřte mu... pas! Muž může být váhově v normě. Ale pokud má moc široký pas, hrozí mu stejné nebezpečí infarktu jako u obézních!

Normální obvod pasu je do 90 cm. Nad 94 cm je už rizikový, u člověka, který má kolem pasu více než 102 cm, si už, jak se říká, smrt začíná brousit kosu. Každých 5 cm v pase navíc zvyšuje možnost předčasného úmrtí až o 17 %!

 

5/10: Trénink na hlavu
Trénink na hlavu

Málo zatěžovaný mozek podle posledních výzkumů začíná „lenivět“ už od čtyřiceti! Proto je nutné trénovat ho mnohem dřív než v seniorském věku.

Nejhorší výsledky, pokud jde o paměť, mívají silní kuřáci. Nejlepší ti, co žijí aktivně jak fyzicky, tak duševně – sportují, luští křížovky, učí se cizí jazyky.

 

6/10: Využijte hypochondrie
Využije hypochondrie!

Většina mužů má sklon k hypochondrii, i když ješitně tvrdí opak. Tak toho využijte a nechte ho důkladně vyšetřit. Rozbor krve odhalí cukrovku, poruchy jater, ledvin, hormonů.

U kuřáků by měl být samozřejmý rentgen plic, vhodný je test na prostatický specifický antigen PSA a koloskopie k vyloučení nádoru tlustého střeva.

 

7/10: Neřešit, nepřepínat!
Neřešit, nepřepínat!

Muži neradi připouštějí pokles své výkonnosti a přepínají síly. S přibývajícími roky se začnou objevovat problémy s klouby a srdcem, přidá se nespavost, vysoký tlak, úbytek pohlavních hormonů.

Relaxace je tím, co vašemu muži pomůže. Jóga a ajurvéda nabízejí pestré možnosti a námitka na nedostatek času neobstojí. Provést pár účinných cviků, třeba známou sérii Pět tibeťanů, zabere maximálně půl hodiny, spíše méně.

 

8/10: Nemoc králů
Nemoc králů

Zaveďte bezmasé dny. Ve statistice nemocí, které nejvíce postihují pány tvorstva, se kromě poruch jater objevuje dna, které se také říkalo nemoc králů. To proto, že jí trpěli hlavně lidé z vyšších vrstev, kteří jedli nadměrně maso a k němu hojně popíjeli alkohol, hlavně červené víno a pivo....

 

9/10: Něco na zub...
Něco na zub...

Dostat muže k zubaři bývá obtížné, ale nutné. Nejen kvůli estetickému dojmu, ústa jsou také semeniště bakterií. Špatný stav zubů či dásní může vyvolat infekci, která pak zaviní poruchy srdce, cév, plic, žaludku a pravděpodobnost mozkové mrtvice je pak dokonce 3x vyšší!

 

10/10: Pozor na deprese
Pozor na deprese

Střední věk býval u mužů nejspokojenějším obdobím. Měli už dobré rodinné i pracovní zázemí. Stav dnešní společnosti ale vede stále více ke vzniku depresí a na to je třeba dát si pozor.

Jakmile si muž začne stěžovat na nespavost, přestane dbát o zevnějšek, trpí změnou nálad, podrážděností, klesá jeho zájem o sex, na nic nečekejte a rychle s ním vyrazte k psychologovi.

Jan Janula

Reklama