zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 příkladů úzkosti: Některé určitě dobře znáte

1/10: 1. Výčitky svědomí?
1. Výčitky svědomí?

Tohle je nečastější typ úzkosti, který nás přepadá. Řekla jsem něco, co ho možná urazilo? Já to ale tak nemyslela… To jsem asi přehnala! Neměla bych se omluvit?

2/10: 2. Neustálé napětí!
2. Jste v neustálém napětí?

Když nejede dlouho vlak nebo metro či tramvaj, a nemáme žádné informace o tom, proč… přecházíme nervózně na nástupišti a jsme někdy zbytečně vyděšeni a přemýšlíme, zda by nebylo rozumnější vzít si taxi, i když víme, že to bude stát daleko více peněz a zrovna máme před výplatou…

3/10: 3. Nestíhám!
3. Nestíhám!

Stává se vám často, že chodíte na schůzky pozdě, i když jste pak nervózní z toho, že zase nestíháte… Na poslední chvíli si zjišťujete, v kolik hodin musíte odejít z práce, abyste tam byli načas, a kam že to vlastně jedete? Nebude v tu dobu veliký provoz? A zaparkujete tam vůbec někde?

4/10: 4. Strach z budoucnosti
4. Strach z budoucnosti

Věčné pocity strachu, že se něco stane, znáte ten pocit? Kdy to přijde, co zase přijde… Co, když přijdu já nebo manžel o práci? Za chvíli už na svou práci nestačím… Co když nebudeme mít na placení složenek a skončíme na ulici… Nemáme nikoho, na koho bychom se mohli obrátit, kdyby se něco takového stalo.

5/10: 5. Jste roztržití?
5. Jste roztržití?

Zapomínání a roztržitost… Když máte dobrý den, jste schopni odejít z domova a jste si jisti, že je vše v pořádku, pak ale přijdou dny, že neodejdete, aniž byste se vraceli kvůli zjištění, jestli jste opravdu zamkli. Nebo se musíte přesvědčit, že lednička je zavřená a žehlička vypnutá. A co auto, zamkli jsme ho po zaparkování? To jsou ty dny, kdy zcela jasně neovládáte své myšlenky. Hrůza!

6/10: 6. Nemám to pod kontrolou!
6. Nemám to pod kontrolou!

Někteří lidé mají strašné pocity, pocity úzkosti z toho, že nejsou schopni kontrolovat, co se nyní děje nebo v budoucnu bude dít. Každou minutu z každého dne se něčeho obávají, co bylo, co zrovna je a co přinese budoucnost.

7/10: 7. Jsou na mě naštvaní?
Jsou na mě naštvaní?

Nervozita z toho, že jsou na vás vaši blízcí nebo přátelé naštvaní… Proč tak dlouho neodpovídají na mé SMSky nebo nezavolají? Něco se jim stalo? Řekla jsem něco, co jim vadilo?

8/10: 8. Všichni mě odsoudí!
8. Všichni mě odsoudí

Udělali jste chybu v práci, která bude mít za následek to, že vás všichni odsoudí… Měla jsem překlep nebo dokonce hrubku v posledním e-mailu, který jsem odeslala - Odpovědět všem - Teď si všichni myslí, že jsem neschopná, hloupá, to abych ani nevylezla z kanceláře.

9/10: 9. Oni mě pozorují a pomlouvají
9. Oni mě pozorují a pomlouvají

Připadáte si někdy hloupě mezi lidmi. Nevěříte si… Zkoumám jak se tváří a stresuje mě to. Oni mě pozorují! To se směje mě? Proč si mě tak prohlíží, nemám pastu na tričku? Nějaké smetí v hlavě? Jo, jasně, měla jsem si tu hlavu umýt, mám jí strašnou. Ostuda, nejradši bych se propadla…

10/10: 10. Úzkost z úzkosti!
10. Úzkost z úzkosti

Pocit úzkosti z toho, že pociťuji úzkost. Většina úzkostí vzniká z toho, že se bojíme, že JI budeme mít. Proč jsem zase nervózní? Nemám důvod být nervózní. Jsem šťastná a mám se dobře. Proč nemohu nechat úzkost jít? A proč ona mě stále pronásleduje?

reklama