Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

10 tajemství hořké čokolády, která vás potěší

Nejíst rohlíky zvládnu, ale nejíst čokoládu? To nepřežiju! Poznáváte tento vnitřní boj, když se rozhodnete shodit pár kilo, detoxikovat tělo nebo prostě jen ozdravit jídelníček? Dobrá zpráva je, že se čokolády úplně vzdávat nemusíte!
Vydáno: 10.07.2017
10 tajemství hořké čokolády, která vás potěší
Autor: istock.com 10 tajemství hořké čokolády, která vás potěší
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ta, co obsahuje nad 70% kakaa vám dokonce s hubnutím a zdravím pomůže!

1) Je zdravá!

Čokoláda, tedy ta vysokoprocentní, je skutečně zdravá! Kakaové boby jsou bohatým zdrojem vitamínu C, dále obsahují velké množství minerálních látek jako železo, mangan, chrom, hořčík nebo zinek. Nezanedbatelný je i jejich obsah antioxidantů, kterých mají opravdu požehnaně. Stejně tak je to se zdravými tuky omega-6.

2) Švýcarky hřeší více než Češky

Pokud se považujete za “průměrnou Češku”, tak sníte za rok kolem pěti kilo čokolády. Stejné množství se konzumuje i ve Francii nebo v Belgii, ale takové Švýcarky si dopřejí ročně i dvakrát tolik.

3) Mlsejte pravidelně

Jezte ji pravidelně! Američtí vědci zjistili, že v průměru jsou štíhlejší ti, kteří jí čokoládu pravidelně několikrát týdně, než ti, kteří si jí dají jen příležitostně, ale ve velkém množství najednou!

4) Dezert už před večeří

Další studie dokázala, že když si dáte kostičku kvalitní čokolády před jídlem, tak budete mít zaručeně menší chutě na sladké a nezdravé jídlo.

5) Srdce ji potřebuje

Až budete ulamovat další hříšně dobrou kostičku, myslete na to, jak pomáháte svému kardiovaskulárnímu systému! Hořká čokoláda podporuje produkci oxidu dusnatého. To znamená: vyšší průtok krve, regulace tlaku, snížení oxidace cholesterolu, prevence infarktu a mrtvice!

6) Pomáhá hubnout

V Německu proběhl výzkum, kde účastníci studie dodržovali nízkosacharidovou dietu a ti z nich, kteří navíc denně snědli 42 gramů čokolády s 81 % kakaa, zhubli o 10 % více než skupina bez čokolády!

7) Bojuje proti cukrovce

Hořká (pouze!!) čokoláda s vysokým podílem kakaa snižuje riziko vzniku diabetu 2. typu. Vysokoprocentní čokoláda dodá tělu flavonol, který diabetes udrží na uzdě.

8) Dobrého pomálu!

Příznivé účinky hořké čokolády se projevují již s jednou či dvěma kostičkami denně. Pokud vypleníte celou tabulku, efekt s hubnutím se nedostaví, protože ho přebijte vysokou kalorickou hodnotou.

9) Zvířatům je nebezpečná

Sobě si dopřejte, Alíkovi nesmíte dát ani kostičku. Čokoláda je pro psy jedovatá! Může za to antioxidant teobromin, který působí na zvířata působí toxicky.

10) Stimuluje lásku

Hořká čokoláda obsahuje řadu psychoaktivních látek, které vyvolávají pocity euforie, zvyšují hladinu serotoninu a vyvolávají pocity srovnatelné se zamilovaností nebo dokonce sexuálního vzrušení. Proto je už celá staletí považována za účinné afrodisiakum.

Co o vás prozradí vaše oblíbená čokoláda? Zjistěte to:

Co o vás prozradí oblíbená čokoláda?

Milujete čokoládu? A kdo ne, že… Klidně se přesvědčujete, že je zdravá, už jen proto, že vám dokáže zvednout náladu. Čokoláda o nás ale prozradí mnohem víc! Jakou máte nejraději právě vy?

Mléčná

Co o vás prozradí oblíbená čokoláda? mléčná

Máte ráda jednoduchý a nekomplikovaný svět. Nejste povrchní, ale nehledáte extravagnce, abyste byla šťastná. Jste optimistka, někdy možná trochu naivní, ale dobrosrdečná až běda. Ráda si hrajete, sníte, povídáte. Pomáháte ostatním, ale nic nečekáte. Muži vás chtějí ochraňovat, jen si dejte pozor, abyste pro ně zůstala sexy.

Vyberte si, co vám chutná

8 potravin, které vám zvýší energii, když jste totálně vyčerpaní

autor: KU

Reklama