Zdraví a nemoci

25. prosince 2017 10:00

Martina Čerňanská

10 zásadních důvodů, proč si dopřávat olivový olej nalačno každý den

Olivový olej obsahuje mnoho makronutrientů (cukry, tuky, bílkoviny), mastných kyselin a vitaminů. Je to velmi cenný produkt pro naše zdraví. Přinášíme 10 skvělých důvodů, proč si každý den dopřát lžíci tohoto zázraku – ideálně nalačno!

Léčí tlusté střevo

Olivový olej chrání buňky před poškozením, které může vést v nejhorším případě až k rakovině. Zlepšuje také průchodnost střev a účinně bojuje proti zácpě.

Zlepšuje pleť, nehty i vlasy

Olivový olej zlepšuje stav nehtů, pleti i vlasů. Má úžasné zjemňující a vyživující účinky. Také podporuje růst – vaše vlasy i nehty porostou mnohem rychleji. Můžete ho využít i jako masku na vlasy či zábal na ruce, ale vždy pamatujte, že nejúčinnější je, když je užíván vnitřně.

Čistí játra

Játra mají pro vaše zdraví velmi důležitou funkci – čistí naše tělo! Proto je potřeba je udržovat v dobré kondici a dopřát jim jednou za čas detoxikaci. I k tomu je olivový olej vhodný. Chcete-li dosáhnout nejlepšího výsledku, promíchejte ve sklenici 2 lžíce oleje a šťávu z 1/3 citronu.

Pomáhá s hubnutím

Olivový olej obsahuje doslova obrovské množství mastných kyselin, které jsou tím správným typem tuků, které vás zasytí a zároveň prospívají vašemu tělu. Je to ta nejlepší náhrada za máslo a nemusíte bát, že přiberete.

Zlepšuje imunitu

A toto se obzvlášť v těchto měsících hodí. Mastné kyseliny, které jsou v olivovém oleji obsažené hrají velkou roli v různých funkcí vašeho imunitního systému a dokonce pomáhá i pří léčbě různých autoimunitních onemocnění.

Chrání vaše srdce

Existují dva typy cholesterolu: LDL (zlý) a HDL (hodný). Zlý cholesterol je potřeba udržovat na co nejnižší míře a naopak zvyšovat hladinu toho hodného. A jak na to? Ideální cesta je pomocí středomořské stravy, která obsahuje obiloviny, zeleninu, ovoce a olivový olej!

Bojuje proti zánětu

Olivový olej funguje jako ibuprofen – dokáže bojovat proti zánětům. Výzkum ukázal, že 3-4 lžičky olivového oleje působí stejně účinně jako 10% dávky ibuprofenu. A to je rozhodně lepší a přirozenější cesta!

Udržuje zdravou hladinu cukru v krvi

Olivový olej výrazně snižuje cholesterol a cukr v krvi. To znamená, že je velmi vhodný i pro diabetiky a celkově prospívá vašemu kardiovaskulárnímu systému.

Chrání mozek

Mozek je potřeba udržovat v kondici a jednou z cest, jak na to, je konzumovat olivový olej. Ten totiž dokáže snižovat riziko Alzheimerové choroby a zlepšuje paměť.

Prima bonus na závěr

Máte pocit, že by vaše prsa mohla být větší, pevnější nebo rovnou oboje najednou? Jendou z možností je postoupit plastickou operaci, což je poměrně drahá a bolestivá varianta. Mnohem lepší je dopřávat si pravidelnou masáž olivovým olejem. Každý den po dobu 10-15 minut. A už za měsíc uvidíte výsledky!

Mohlo by vás také zajímat s oblasti olejů:

autor: Martina Hrušková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.