Zdraví a nemoci

7. května 2017 06:00

Lucie Průchová

11 okamžiků, kdy byste určitě neměla nosit tanga!

Existuje několik objektivně dobrých důvodů, kdy jsou tanga lepší než obyčejné kalhotky. Tyhle to ale nejsou.

Většina žen nosí tanga, aby zabránila trapným okamžikům, kdy se pod oblečením rýsují švy kalhotek, případně se tvoří různé skrčeniny. Některé ženy je ale nosí denně, což rozhodně neprospívá jejich intimním partiím, které jsou velmi choulostivé. „Každodenní nošení tang namísto klasických bavlněných kalhotek je zdraví škodlivé,“ tvrdí Jill Rabinová, profesroka porodnictví a gynekologie na univerzitě v americkém New Yorku.

Podle Rabinové, je to zejména proto, že kus látky, který zakrývá rozkrok, musí být velmi úzký. Když se v tangách pohybujete po celý den, může se stát, že se tkanina kalhotek snadno přesouvá mezi konečníkem a pochvou. Jenomže na tkanině se uchycují různé bakterie a viry, které mohou infikovat pochvu a močový měchýř. Ještě větší riziko infekce existuje při nošení nepadnoucího spodního prádla. Když je příliš velké nebo příliš malé, dochází též k přenosu mikroorganismů.

Víme, že bavlněné kalhotky nelze nosit vždy a občas je prostě potřeba je vyměnit za tanga. Ale pokud trpíte jedním z následujících problémů, měla byste se této změně vyhnout.

1. Trpíte na infekce

Umělé tkaniny jako nylon zadržují vlhkost, zatímco bavlna umožňuje volné proudění vzduchu kolem pochvy. To pomáhá pokožce dýchat a napomáhá udržení zdravého kyselého prostředí v pochvě, která si pak snadno poradí s vaginálními infekcemi. Pokud nemáte ráda bavlnu a musíte nosit hedvábně jemné prádlo, změňte alespoň jeho střih na klasické kalhotky.

2. Plánujete nosit cvičební úbor celý den

Těsné oblečení jako legíny mohou rušit cirkulaci vzduchu. Ale oblečení, které neodvádí pot, nadělá ještě více škody. Vlhko podpoří růst bakterií a naruší přirozenou rovnováhu v pochvě. Pokud musíte zůstat v oblečení, ve kterém jste cvičila, či ve kterém se hodně potíte, neměla byste v žádné případě nosit tanga. Dokonce byste si měla převléknout alespoň spodní prádlo, abyste i po cvičení zůstala svěží.

3. Nosíte velmi krátké sukně

Pokud máte tak krátkou sukni, že vám jen těsně zakrývá pozadí, měla byste nosit kalhotky. Možná se vám to v tomto případě zdá obzvlášť divné, ale uvědomte si, že když si sednete, sedíte holým zadečkem na místech, kde sedí desítky dalších lidí denně. Nachytáte tak na sebe mnoho virů a bakterií, které si snadno přenesete na své intimní partie.

4. Trpíte na kvasinkové či bakteriální vaginální infekce

Možná je váš imunitní systém perfektní a vy jste nikdy neměla intimní problémy. Gratulujeme, můžete nosit tanga téměř po libosti. Pokud však trpíte na kvasinkové či bakteriální infekce, možná za to mohou právě vaše tanga. Proto byste je měla nosit jen výjimečně a vsadit spíše na kvalitní bavlněné kalhotky.

5. Jste těhotná

Těhotenství narušuje imunitní systém, takže se riziko vzniku vaginálních infekcí zvyšuje, což a v konečném důsledku představuje riziko pro vaše dítě. Kromě toho, že jste přibrala 30 kilo, opravdu potřebujete ještě chytit kvasinkovou infekci? Radši na tanga zapomeňte, alespoň na nějaký čas.

6. Musela jste vynechat sprchu

Každodenní mytí a používání mýdla na intimní partie pomáhá předcházet vaginálním infekcím. Pokud jste se však z jakéhokoliv důvodu nemohla umýt, zvyšuje se riziko infekce. Tím, že si obléknete tanga, toto riziko zvětšujete několikanásobně.

7. Používáte slipové vložky

Hygienické slipové vložky paradoxně zhoršují situaci uvnitř vaší pochvy, kde dochází k většímu množení bakterií. Zvlášť v případě, že si „slipky“ neměníte dostatečně často. Používáte-li slipové vložky na tangách, je to jako kdybyste postavila virům a bakteriím tam dole hotel a pozvala je na prázdniny.

8. Používáte intimní deodoranty

Používání intimních deodorantů je pohroma pro vaše intimní partie, i když se vám jejich výrobci budou snažit namluvit opak. Deodoranty a osvěžovače totiž ničí přirozené poševní prostředí, zvyšují kyselost a tím narušují rovnováhu poševních bakterií, která je zárukou samočistících schopností ženského pohlavního orgánu.

9. Trpíte únikem moči

Dvě z pěti žen mladších 60 trpí úniky z močového měchýře, ať už je to kvůli pohybu při sportu či zadržování moči příliš dlouho. „Moč může být hodně kyselá, takže když pár kapek uvízne na zařezávajících se tangách, mohlo by to podráždit citlivou pokožku a způsobit vyrážku,“ uvedla Jill Rabinová, profesorka porodnictví a gynekologie na univerzitě v americkém New Yorku. Pokud však trpíte únikem moči pravidelně, konzultujte problém se svým lékařem.

10. Jste nemocná

Pokud tušíte, že na vás něco leze, jste nachlazená, nebo dokonce rovnou nemocná, měla byste tanga schovat do skříně. Znamená to, že váš imunitní systém nepracuje tak, jak má, a organismus oslabený, a tudíž náchylný k dalších infekcím. Choroboplodné zárodky pak mají větší šanci, že se usadí ve vagině a způsobí ošklivý zánět.

11. Nepoužíváte kondomy

Pokud při pohlavním styku nepoužíváte kondomy a přitom střídáte partnery, riskujete mnoho pohlavních nemocí. V takovém případě se vaginální infekce zdá banální. Také je nejsnáze řešitelná. Ale kdybyste se jí přesto chtěla vyhnout, zapomeňte na tanga, která v tomto případě opět riziko pohlavních infekcí zvyšují.

-lk

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.