Zdraví a nemoci

9. června 2016 04:30

Martina Čerňanská

7 tipů, co se na slunci budou hodit

7 tipů, co se na slunci budou hodit

Beta-karoten

Skvělé opálení podpoří užívání beta-karotenu asi tak 2 týdnu předem. Nejenže se lépe a snadněji opálíte, ale také vám bronz déle vydrží. Pořídit si můžete beta-karoten v kombinaci s vitamínem C a nebude vám hrozit ani žádné onemocnění před vytouženou dovolenou.

Mléko po opalování

Pokožku po opalování opláchněte vodou a promažte hydratačním mlékem po opalování. Na to nezapomínejte, jinak vám začnee nepříjemně pnout a brzy se sloupete.

Co když jste se spálili?

Pokud jste to přece jen přehnali a spálili jste se, pomůže vám tučný jogurt či panthenol. Z osobní zkušenosti doporučuji určitě jogurt, ale ne ten light. Je to levnější, přírodní a sakra efektivní. Oboje vás ale krásně zchladí a uleví vám i vaší pokožce.

Neopalujte se v poledne!

Vynechte pobyt na přímém slunci mezi 13. a 15. hodinou. V tu dobu jsou paprsky nejsilnější a také nejškodlivější. Odpočiňtě si od slunění ve stínu anebo si běžte zdřímnout :).

Pozor na šnorchlování

Šnorchlujete rádi a často? Natřete se pořádně krémem s vysokým faktorem (hlavně ramena) a pro jistotu si navlékněte top. Na vodě se opálíte (a hlavně spálíte) raz dva.

Začínejte pomalu

Se sluněním začínejte pomalu, pokožka si musí zvyknout. Čím větší šok, tím větší pravděpodobnost, že dojde ke spálení. První den až dva nebuďte na přímém slunci déle než 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne.

Dodržujte pitný režim

V neposlední řadě opravdu dodržujte pitný režim a na slunci dvakrát tolik. Pijte ideálně čistou vodu a pozor na lákavé sladké drinky – na sluníčku vám bude stačit jeden a budete mít v hlavě :).

Sdílejte článek
Štítky opalování

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.