Zdraví a nemoci

23. srpna 2018 13:56

Martina Čerňanská

Alfasféra: Zažijte hloubkovou relaxaci na „gauči“ 21. století

Dnešní doba je uspěchaná, na všechny jsou kladeny vysoké nároky a přiznejme si, že kdekdo z nás občas použije frázi: Nic nestíhám. Naštěstí existují pro všechny přetažené a unavené jedince wellness procedury, které dodají zpět tolik potřebnou energii. A jednou z nich je zázrak jménem alphasphere.

Jak již název napovídá, alphasphere (nebo také česky alfasféra) je dovozeno od slovo alfa a konkrétně hladiny alfa.

Co je hladina alfa

Hladina alfa je stav plné bdělosti, ve které se mozek nachází těsně před usnutím, jsou to ony stavy „sním i bdím“. V hladině alfa se můžete nacházet i ve chvíli, kdy se zahledíte z okna a necháte plynout myšlenky. Jste v ní při masáži, cvičení body and mind, ale i když si např. čtete a necháte se pohltit dějem. V hladině alfa dochází k nejhlubší relaxaci těla i duše a k načerpání velkého množství energie. V tomto stavu zároveň také dokážeme nalézt vhodné řešení našich problémů. Nejnovější vědecké výzkumy dokázaly velký přínos odpočinku v hladině alfa pro fyzické i duševní zdraví.

Lehátko 21. století

Alphasphere je díky svým jedinečným vlastnostem a díky svému provedení právem označována jako gauč 21.století. Alphaspheru můžeme považovat za revoluci v oblasti relaxace a wellness. Za svůj název vděčí faktu, že navozuje alfa-stav známý z EEG výzkumu, a umožňuje tak svým uživatelům opravdu hlubokou relaxaci. Po ní, na rozdíl od jiných relaxačních technik, následuje vysoká úroveň bdělosti a aktivity, což umožňuje snadný návrat zpět do operativního režimu.

Jedná se o multisensorické relaxační lehátko, které nabízí uklidňující modrou záři, vibrace, hudbu a teplo. Během relaxace na alfasféře, ve vodorovné ergonomické poloze, nasloucháte hudbě, která je doplněna světlem, teplem a vibracemi, vycházejícími přímo z lehátka. Vhodná technologie reproduktorů promění během několika minut lehátko alfasféry ve zvukové tělo, a vy se tak můžete nechat doslova zahalit do trojrozměrného zvukového zážitku.

Prokázané efekty alfasféry

Alfasféra vám pomůže v krátkém čase (již během 30 minut) obnovit vnitřní rovnováhu, zklidnit se a zrelaxovat. Budete se moci odpoutat od každodenní rutiny a prožít novou kvalitu a úroveň vnímání. Vědecké studie prokázaly následující psychické a fyzické efekty alphasphere:

  • snížení stresu
  • snížení vysokého krevní tlaku
  • hluboká relaxace
  • příval energie
  • harmonizace dechu
  • uvolnění svalového napětí
  • rozptýlení napětí v těle
  • stimuluje krevní oběh
  • zlepšuje pamět a proces učení
  • redukuje pásmovou nemoc (jet lag)

Kde alfasféru vyzkoušet?

V Česku můžete vyzkoušet relaxační lehátko alphasphere ve Studiu Manuela v Praze. Pokud chcete spojit příjemné s užitečným, vyrazte na wellness víkend na Slovensko do ZION SPA LUXURY v Grand Hotelu River Park v Bratislavě, do Thermal Spa Loipersdorf v rakouském Loipersdorf bei Fürstenfeld či do SALIRIS RESORT v maďarském Egerszalók.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.