zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Bazalka – zázrak pro vaše zdraví a psychickou pohodu

Bazalka  - zázrak pro vaše zdraví a psychickou pohodu
Autor: thinkstock.com Bazalka - zázrak pro vaše zdraví a psychickou pohodu
cernanm , Vydáno: 27.06.2016
Bazalku zná jistě každý. Italskou kuchyni si bez této lahodné bylinky snad ani neumíme představit. Nás ovšem zaujaly i její další vlastnosti. Kromě skvělé chuti je také velmi prospěšná pro naše zdraví a krásu…

reklama

Přečtěte si následující 4 poznatky o skvělé bazalce a věříme, že stejně jako my i vy zařadíte bazalku do svého každodenního jídelníčku.

Jasná a čistá pleť

Všechny nedokonalosti pleti budou jednou provždy pryč! Bazalka se právě teď může stát vaší nejlepší kamarádkou v oblasti péči o pleť. A víte proč? Protože oleje, které se nacházejí v listech této bylinky, pomáhají účinně bojovat proti bakteriím, které způsobují nepříjemné pupínky a uhry. A ty žádná z nás přece nechce.

Bazalka  - zázrak pro vaše zdraví a psychickou pohodu Foto:

Klidná duše

Jestli máte náročné povolání, jste ve stresu a cítíte se být nervózní i v běžných situacích, rozhodně byste měli zařadit bazalku mezi potraviny, které se objevují na vašem talíři častěji než jiné. Tato bylina pomáhá k uvolnění a pomáhá proti depresím. Takže nasekejte do hrnečku bazalkové listy, zalijte je vařící vodou a pomalu usrkávejte.

Zmírnění PMS

Pokud trpíte PMS neboli premenstruačním syndromem, kdy jste trochu víc podrážděná nebo nervózní než jindy, je právě pro vás bazalka to pravé. Ano, spousta z vás si právě řekne, že stejně dobře pomáhá i čokoláda, ale co si budeme povídat, čokoláda pro naše postavy žádnou pěknou službu neudělá. Zato bazalka ano! Ať už sušenou nebo čerstvou, jednoduše si ji nadávkujte více než obvykle. Obsahuje totiž hodně železa a je tudíž dobré se jím zásobit než přijdou „vaše dny“.

Detoxikace jater

Máte za sebou nějaký podařený večírek, kde alkohol tekl proudem? Tak to popadněte bazalku, přidejte pořádnou hrst této bylinky do salátu anebo ji rozmixujte do smoothie. Bazalka je totiž skvělý pomocník při detoxikaci a celkovém pročištění organismu.

Tak co, milé dámy, tušily jste, že pro nás všechny již tak běžná bylinka má tolik skvělých vlastností? 

Přečtěte si také:

 

Musí se to přežít? Lepší je s tím něco dělat

PMS zabere ženám až 8 let života. Ale dá se řešit!

Nechte se léčit čistou vůní přírody

Léčba vůněmi: 10 esenciálních olejů, které prospějí vašemu zdraví i kráse

Připravila: Martina Čerňanská

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama