Zdraví a nemoci

27. června 2016 04:50

Martina Čerňanská

Bazalka – zázrak pro vaše zdraví a psychickou pohodu

Bazalku zná jistě každý. Italskou kuchyni si bez této lahodné bylinky snad ani neumíme představit. Nás ovšem zaujaly i její další vlastnosti. Kromě skvělé chuti je také velmi prospěšná pro naše zdraví a krásu…

Přečtěte si následující 4 poznatky o skvělé bazalce a věříme, že stejně jako my i vy zařadíte bazalku do svého každodenního jídelníčku.

Jasná a čistá pleť

Všechny nedokonalosti pleti budou jednou provždy pryč! Bazalka se právě teď může stát vaší nejlepší kamarádkou v oblasti péči o pleť. A víte proč? Protože oleje, které se nacházejí v listech této bylinky, pomáhají účinně bojovat proti bakteriím, které způsobují nepříjemné pupínky a uhry. A ty žádná z nás přece nechce.

Klidná duše

Jestli máte náročné povolání, jste ve stresu a cítíte se být nervózní i v běžných situacích, rozhodně byste měli zařadit bazalku mezi potraviny, které se objevují na vašem talíři častěji než jiné. Tato bylina pomáhá k uvolnění a pomáhá proti depresím. Takže nasekejte do hrnečku bazalkové listy, zalijte je vařící vodou a pomalu usrkávejte.

Zmírnění PMS

Pokud trpíte PMS neboli premenstruačním syndromem, kdy jste trochu víc podrážděná nebo nervózní než jindy, je právě pro vás bazalka to pravé. Ano, spousta z vás si právě řekne, že stejně dobře pomáhá i čokoláda, ale co si budeme povídat, čokoláda pro naše postavy žádnou pěknou službu neudělá. Zato bazalka ano! Ať už sušenou nebo čerstvou, jednoduše si ji nadávkujte více než obvykle. Obsahuje totiž hodně železa a je tudíž dobré se jím zásobit než přijdou „vaše dny“.

Detoxikace jater

Máte za sebou nějaký podařený večírek, kde alkohol tekl proudem? Tak to popadněte bazalku, přidejte pořádnou hrst této bylinky do salátu anebo ji rozmixujte do smoothie. Bazalka je totiž skvělý pomocník při detoxikaci a celkovém pročištění organismu.

Tak co, milé dámy, tušily jste, že pro nás všechny již tak běžná bylinka má tolik skvělých vlastností?

Přečtěte si také:

Připravila: Martina Čerňanská

Sdílejte článek
Štítky zdraví bylinky krása bazalka premenstruační syndrom

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.