Zdraví a nemoci

15. srpna 2016 04:15

Martina Čerňanská

Choďte 30 minut denně a žijte do 100 let

Choďte 30 minut denně a žijte do 100 let

Buďme k sobě upřímní: každý den trávíme na internetu, sociálních sítí a u televize minimálně 30 minut (a co si budeme namlouvat, je to spíš více). Zkuste těchto 30 minut využít ode dneška jinak: choďte na pravidelné procházky. Tady je osm skvělých věcí, které nastanou, pokud se odhodláte a vyrazíte:

Spálíte až 150 kalorií

V závislosti na vaší váze a rychlosti, jakou chodíte, spálíte asi 150 kalorií, když si vyrazíte na půlhodinovou vycházku. Proto se nebojte dopřát si tu malou sušenku po obědě. Teď můžete:)

Budete se cítit uvolněněji

Chození samotné může být uvolňující, i když se právě možná nacházíte v přeplněném městě nebo na rušné ulici místo na prázdné louce. A pokud vám hluk vadí, pusťte si do sluchátek vaši oblíbenou hudbu.

Zpevní se vám nohy

Jen 30 minut chození denně vám pomůže zpevnit svaly na lýtkách a stehnech. Přidejte k chození ještě malá fyzická cvičení dvakrát týdně (dřepy, skok přes švihadlo,...) a uvidíte ještě lepší výsledky.

Žádné křečové žíly

Časté chození napomáhá ke zdravému cévnímu systému a zmenšuje bolest a velikost křečových žil. Před vycházkou si obujte pohodlné tenisky, abyste nebránili správné cirkulaci krve.

Zlepší se vám trávení

Po dobrém a vydatném víkendovém obědu si nelehejte hned na pohovku k televizi. Místo toho vyrazte na půlhodinovou vycházku a vaše tělo bude nabuzené ke správnému trávení.

Nabudíte si fantazii

Víte, co vám nepomůže pořádně rozproudit vaši kreativitu? Sledování toho televizního seriálu, který jste již viděla stokrát. Místo toho se jděte projít a vezměte si s sebou poznámkový blok. Budete překvapená, jaké skvělé nápady vás napadnou, když je vaše tělo v pohybu.

Možná se nabudíte k dalšímu cvičení

Až se chození stane vaší denní rutinou, půlhodina se vám bude zdát jako hračka. Možná se budete cítit natolik dobře, že se odhodláte místo chození na třicetiminutový běh nebo jízdu na kole. Je tolik možností a je jen na vás, kterou si vyberete.

Sdílejte článek
Štítky televize sociální síť trávení kalorie křečové žíly Internet

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.