Čím starší, tím zdravější? 6 věcí, které se věkem zlepší

Čím starší, tím zdravější? 6 věcí, které se věkem zlepší

Méně stresu

Ne nadarmo se říká, že s přibývajícími roky je člověk „vyklidněnější“. Přispívají k tomu vnější faktory, jako je dosažení pozice v zaměstnání, ukotvené rodinné vztahy nebo nabyté zkušenosti, tak i tělesné procesy.

S věkem se snižuje hladina stresového hormonu kortizolu, proto nás už jen tak nic nerozhází. Určité napětí sice můžeme pociťovat, ale rozhodně hystericky nevybuchneme.

Chcete vědět, co dělat, abyste se dožili vysokého věku? 10 zásadních kroků najdete ZDE!

Méně alergií

Zejména po padesátce se může stát, že alergické projevy, kterými jste možná dosud trpěli, budou mírnější nebo dokonce vymizí.

Proč tomu tak je? Tělo totiž produkuje méně alergických protilátek IgE (imunoglobulinů). Samozřejmě to se nestane u silných alergií, ale určitá šance na zmírnění obtíží existuje.

Méně nachlazení

Už jste v životě prodělali hodně nemocí a nachlazení. Pokaždé, když bylo vaše tělo vystaveno nějakému viru, tělo si ho do určité míry zapamatovalo a vylepšilo proti němu obranný mechanismus.

Například v roce 2009 byl virus chřipky H1N1 podobný tomu, který ohrožoval lidstvo v roce 1950. Proto bylo hodně lidí ve věku nad 65 let nákazy ušetřeno, i když senioři jsou jinak ohrožení nejvíce.

Méně bolesti zubů

Samozřejmě existuje riziko, že postupem času už žádné zuby mít nebudeme. Ale buďme optimisty.

Každopádně jisté je to, že věkem se snižuje citlivost nervů v zubech. Proto běžné zákroky u zubaře bolí daleko méně.

Důležité je stále dbát na prevenci a pokud se objeví problém, např. s parodontózou, snažte se ho řešit co nejdříve. I jen jeden vyviklaný zub totiž ohrožuje stabilitu ostatních.

Čistší pleť

S věkem se snižuje vylučování tuku z mazových žlázek. Pleť se pak neleskne a netvoří se na ní pupínky či komedony. Stejně tak můžete zapomenout i na problém s mastnými vlasy.

Pokud uvažujete o plastické operaci, pravý čas pro ni nazrál právě po padesátce, protože kůže už nemá tak výrazný sklon k tvorbě jizev.

Depilace je snazší

Věc není tak jednoduchá. Na jednu stranu po přechodu může dojít vlivem hormonálních změn k tomu, že se nám ženám objeví chloupky po těle úplně nově, a to i na místech, kde bychom to nečekaly, třeba na bradě.

Na druhou stranu ale je skvělé, že když už si například oholíme nohy, bude trvat delší dobu, než chloupek doroste.

Pryč s knírem a bradkou! Více o depilaci v oblasti obličeje najdete ZDE!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.