Cítíte se po prodělané nemoci vyloučení? Nemáte důvod. Myslete pozitivně!
Cítíte se po prodělané nemoci vyloučení? Nemáte důvod. Myslete pozitivně! Zdroj: www.vsechnyjsmezvenuse.cz
Ne nadarmo se říká, že pozitivní myšlení a přemýšlení se odráží i na našem zdraví. Mnoho věcí, které nás trápí, vychází z naší hlavy. Pokud se nemocný člověk uzavře do sebe a začne se stranit kolektivu, je zle. Lidé by měli se svou nemocí bojovat i pozitivním myšlením. Přeci jen je lepší si říkat, že bude lépe, než se utápět ve strachu, který našemu zdraví nijak nepřilepší. Určitě znáte výrok: „Ve zdravém těle, zdravý duch.“Tímto bychom se mě
Tělo i duše by měly být v rovnováze. Pokud se stravujeme zdravě, občas si zacvičíme, tak uznejte, že je nám hned lépe. Člověk tím tak dobije baterky pro tělo, že má hned více energie. Více energie nám pomůže k lepší náladě, a tím pádem i k pozitivnímu myšlení. A jak si pozitivním myšlením přivodit zdraví, i když nám je občas pod psa? Určitě pozitivním přístupem, brát věci s rezervou a ze všeho se nehroutit.
Nedovolme strachu, aby nás osedlal!
Strach v období nemoci, strach o život a pak strach z nových začátků. Nedokážeme si představit, jak je to těžké, ale vše se dá zvládnout.
Své o tom ví i ambassadorka kampaně Všechny jsme z Venuše, Lucie Šimková.
„Když jsem se dozvěděla o tom, že mám rakovinu prsu, byl to šok, samozřejmě. Říkala jsem si: proč zrovna já, když je mi teprve 22 let a mám život před sebou? První měsíce byly strašné. Proklínala jsem lidi kolem sebe, byla jsem sobec. Došlo mi, že takto to dál nepůjde.
Začala jsem pracovat na psychice a pozitivním myšlení. Začala jsem nemoc brát jinak, koukat se na svět kladně. Samozřejmě strach mě ovládal, ale nechtěla jsem mu dát šanci. Najednou mi začalo být lépe. Po psychické stránce jsem se cítila skvěle, ale těžko říct, zda nemoc ustupovala díky myšlení. Každopádně pozitivní mysl udělala hodně. Po nemoci jsem získala status invalidního důchodce a hledala jsem práci. Vystudovala jsem chemii a chtěla jsem pracovat v oboru. Zaměstnavatelé mě ale odmítali.
Ať už kvůli předsudkům, že jsem v invalidním důchodu a nemoc se vrátí nebo že jsem žena, která bude chtít brzy založit rodinu. Já přitom ani nevím, zda mohu mít děti. Uvidím. Hledání práce bylo těžké, ale nakonec jsem našla práci ve farmaceutické společnosti Egis. Pozitivní myšlení mi vydrželo dodnes a jsem za to šťastná.“
Pár pravidel, jak si udržet pozitivní mysl:
- Více se smějte! Smích opravdu léčí, protože proudění krve, což je dobrá prevence kardiovaskulárního onemocnění.
- Buďte laskaví a hodní k lidem. Naučit se odpouštět je někdy potřeba, spadne vám kámen ze srdce a uleví se vám. Jak psychicky, tak fyzicky.
- Naučte se mít rádi sami sebe. Nespokojenost a zloba vás táhne dolů a podporuje negativní mysl, která pak negativně působí na naši psychiku a zdraví.
- Vytvořte si svůj vlastní program, bez ohledu na věk. Každý člověk se cítí šťastný v něčem jiném. Důležitá je spokojenost.
- Uvolnění, to je to, co nám v dnešní době chybí. Najít si čas odpočívat, meditovat, být o samotě se svými myšlenkami.
- Snažte se bojovat se špatnou náladou. Radujte se už jen z toho, že se ráno probudíte a vysvitne sluníčko. A když prší? To je přece dobré pro přírodu! Radovat se z maličkostí je skvělá věc, jak pro okolí, tak pro vás. Když budete působit na lidi kolem vás mile a optimisticky, budou vám to vracet a vše bude hned krásnější.
Stres jako zabiják!
Udržovat se v klidu je důležité, abychom nebyli ve stresu. Hektická doba, hodně práce, rodina a domácnost do toho. Vše chceme stihnout a pak se to bohužel projevuje na našem zdraví. Stres je pro nemoc strašně přitažlivý. Jak se stres začíná projevovat?
Bolest hlavy, vyrážka, žaludeční nevolnost, záškuby očního víčka, bolest svalů, zubní kazy.
Snažme se proto být šťastní. Třeba i za každého vyléčeného člověka a člověka s pozitivním přístupem k životu.