zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co jíst, abyste sršela optimismem aneb recept na dobrou náladu

Banán pomáhá zahnat chmury a vykouzlit úsměv
Autor: istockphoto.com Banán pomáhá zahnat chmury a vykouzlit úsměv
Přepadl vás splín? Potřebuje dodat energii a rozveselit? Podívejte se do kuchyně, určitě tam nějaký ten zlepšovač nálady máte.

reklama

Když máte náladu pod psa, ztrácíte buď úplně chuť, nebo se naopak přejídáte vším, co vám přijde pod ruku. Jak první, tak i druhý způsob nejsou dobré. Hladová budete totiž oslabená a ještě víc apatická. Nadbytek kalorií zase vyvolává výčitky svědomí a dostane vás ještě do více skličující nálady. Snězte něco, co vám dodá energii, optimismus a dobrou náladu!

Hormon štěstí

Asi nejosvědčenějším vylepšovatelem nálady je banán. A to proto, že toto chutné a výživné ovoce v organismu urychluje produkci serotoninu, nazývaného hormonem štěstí. Sáhněte po banánu vždycky, když jste smutná, něco či někdo vás rozzlobí nebo prostě pocítíte pokles formy. Rozmixováním jednoho banánu s malou sklenkou mléka získáte skvělý energetický drink. Jestli nemáte čas na přípravu koktejlu, slupněte jeden banán či sáhněte po několika sušených plátcích.

Co jíst, abyste sršela optimismem 1 Foto:

Sázka na draslík

Serotonin nejenom zlepšuje náladu, ale také pomáhá snižovat stres, protože má uvolňující účinky. Aby ho organismus produkoval co nejvíce, zařaďte do jídelníčku na bílkoviny bohaté vejce, sýr, ryby. Chybět by neměly ani sacharidy (například rýže, brambory, těstoviny), které dodávají tělu energii. Účinky podobné serotoninu má draslík. Zabraňuje apatii a oslabení. Velká dávka tohoto prvku způsobí, že rychle pocítíte příliv radosti a budete chtít hory přenášet! Draslík najdete třeba v rajčatech, meruňkách nebo oříšcích. Nevyhýbejte se ani ostrým chilli papričkám. Když v ústech ucítíte jejich chuť, v mozku se uvolní endorfiny, vyvolávající pocit radosti!

Nebojte se hřešit

Ve chvílích smutku si dopřejte kávu s hořkou čokoládou. Taková směs bleskově povzbudí a zvýší vylučování endorfinů. Neuškodí také kapka alkoholu (zlepšuje náladu, snižuje pocity únavy). Nějaký hříšný pamlsek může být občas lékem na všechno, a i když je to kalorická bomba (třeba hrníček sladkého kakaa s nadýchaným větrníkem připomínající krásné časy vašeho dětství), nevzdávejte se ho!

Co jíst, abyste sršela optimismem 2 Foto:

 

(leo)

Foto: istockphoto.com

reklama

Související témata: banán , optimismus , dobrá nálada , hormon štěstí

reklama

Přečtěte si také

reklama