Zdraví a nemoci

1. prosince 2015 04:40

Lucie Průchová

Dejte si pozor, na jaké straně postele spíte!

Možná je čas, abyste změnili způsob, jak spíte. Věděli jste, že strana postele, na které ležíte, má vliv na vaši náladu následující den? Pokud jde o pravou stranu, existuje zvýšená šance, že se následujícího dne probudíte rozmrzelí, zjistil podle agentury AFP průzkum jisté firmy vyrábějící postele.

V průběhu let vznikl bezpočet studií posuzujících pozice při spánku coby prostředku k odhalení rysů osobnosti či jako analýza neverbální komunikace. Nový průzkum mezi 1000 lidmi se ale zaměřil na to, jaký vliv má strana postele, na které spíte, na náladu, kariéru a životní postoje.

Studie tvrdí, že lidé, kteří obvykle spí na levé straně postele, mají o osm procent vyšší pravděpodobnost, že mají přátele a baví je jejich práce, o čtyři procenta je vyšší pravděpodobnost, že se vzbudí s dobrou náladou, a o 9,5 procenta je pravděpodobnější, že se na život a svět dívají pozitivněji.

Naopak ti, kdo spí na pravé straně postele, dávají s o devět procent vyšší pravděpodobností přednost své vlastní společnosti, o sedm procent častěji se budí ve špatné náladě, o pět procent častěji jsou pesimisté a o tři procenta je vyšší pravděpodobnost, že se jim nelíbí jejich práce.

Zveřejněné výsledky ovšem mají jeden háček – studie neupřesnila, zda je poloha spaní v posteli určená podle toho, když v ní člověk leží, anebo podle toho, když před ní stojí. Což její výsledky poněkud zamlžuje.

Studie nicméně také potvrdila oblibu dnešních lidí spát sami – ložnici a postel sám pro sebe má 36 procent dotázaných. Hlavním důvodem bývá chrápající partner či partnerka, to vadí každému druhému dotázanému. Naopak každý desátý dotázaný dobrovolně do své postele pouští spát své dítě anebo domácího mazlíčka, jako je pes či kočka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.