zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Dermatolog radí: Jak efektivně a bezbolestně odstranit jizvy různého původu

V dnešní době není problém jizvy odstranit
Autor: archiv: Yes Visage V dnešní době není problém jizvy odstranit
cernanm , Vydáno: 25.09.2017
Estetická medicína v dnešní době dokáže vyřešit téměř každý problém - vrásky, kruhy pod očima, zvětšení rtů, pigmentové skvrny a také jizvy. A právě o jizvách a o metodách, jak je lze odstranit, jsme si povídali s MUDr. Terezou Gabryšovou, dermatoložkou z Kliniky YES VISAGE.

reklama

Medicína i dermatologie za poslední roky hodně pokročily. Pokud se bavíme o jizvách - lze je dnes nějakými metodami odstranit tak, že úplně zmizí?

Záleží na charakteru a umístění jizvy, ale každou jizvu můžeme ošetřovat tak, aby byla méně nápadná, některé i tak, že nebudou téměř vidět. Bohužel jizva a to i pajizva jsou již definitivní změny na pokožce, při kterých došlo ke spojení přerušené kůže vazivem a vazivo změnit na kůži ještě ani současná medicína neumí.

  • Jaké jsou v dnešní době možnosti při odstraňování jizev?

Jizvy můžeme zesvětlovat, zahlazovat, vyplňovat a zmenšovat- možností je vícero od laserů, radiofrakvence, výplní a mezoterapie. Moderní laser Fotona Dynamis Pro navíc dokáže nejen zahlazovat vystupující nerovnosti, ale frakčním ošetřením s prohříváním i produkovat tvorbu kolagenu zespodu jizvy a tím jizvu zarovnat a stáhnout. Je to opravdu velmi účinné ošetření pro ty, kteří chtějí opravdu jizvy řešit na té nejvyšší úrovni.

  • Obzvlášť léto je období, kdy dochází k mnoha úrazům a to hlavně u dětí. Kdy je ideální doba pro odstranění následné jizvy? Je důležité čekat do určitého věku dítěte nebo je lepší naopak jizvu odstranit co nejdříve?

S jizvou obecně je vhodné přijít opravdu co nejdříve, lékař Vám doporučí vhodnou péči a naplánuje případné zákroky. čím mladší jizva, tím lépe lze s ní bojovat.

Postup je šetrný a hravě ho zvládnou i děti Foto: Postup je šetrný a hravě ho zvládnou i děti, Foto: archiv: Yes Visage

  • Existuje metoda, která dokáže odstranit i jiné jizvy než po úrazu? Např. po akné?

Ano, vznik jizvy při odstraňování nehraje žádnou roli, postupuje se podle aktuálního stavu.

  • Kolik návštěv je potřeba, aby jizva byla odstraněna?

Podle toho jak jizva vypadá a jak bude organismus reagovat na jednotlivá ošetření dojde k postupnému vylepšování vzhledu jizvy, U výrazných nebo starých jizev k úplnému odstranění samozřejmě nikdy nedojde, ale k výraznému zlepšení ano.

  • Co jizvy a opalování? Je potřeba jizvu před sluncem nějak speciálně chránit?

Dokud je jizvička červená, mohla by při vystavení UV záření zpigmentovat. V okamžiku vyblednutí již změny pigmentace nehrozí.

  • Lze najít na trhu nějakou kosmetiku, která dokáže jizvy léčit či úplně odstranit?

Je mnoho krémů na léčení jizev, ale nejlepší výsledky při dlouhodobém nošení mají silikonové náplasti ve smyslu rychlejšího vyblednutí a oploštění.

autor: Martina Hrušková, PR

reklama

Související témata: krása , jizvy , jizva , estetická medicína , jak odstranit jizvy

reklama

Přečtěte si také

reklama