Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Hledáte lék na všechny potíže? Zkuste japonskou léčbu vodou!

Představte si, že ráno vstanete a hned vypijete několik sklenic čisté vody. Tak tohle je právě teď populární v Japonsku. A ne jen tak pro nic za nic. Vědecké testy potvrdily, že to opravdu skvěle funguje na lidské zdraví.
Vydáno: 02.02.2015, Anna Kopečková
Pár sklenek vody hned po ránu vás podle Japonců zbaví spousty neduhů
Pár sklenek vody hned po ránu vás podle Japonců zbaví spousty neduhů Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ukázalo se, a potvrdila to i Japonská lékařská společnost, že tenhle ranní rituál téměř stoprocentně zabírá jako lék při řadě onemocnění. Například při migréně, srdečních onemocněních, artritidě, epilepsii, otylosti, astmatu, tuberkulóze, meningitidě, onemocněních ledvin a močového měchýře, zvracení, průjmech, cukrovce, zácpě, očních problémech, menstruačních poruchách, ušních, nosních a krčních potížích a dokonce i při rakovině.

 

Jak to funguje

1. Ráno ihned po probuzení, ještě než si vyčistíte zuby, vypijte 640 ml čisté vody. Ovšem pozor, nesmí obsahovat fluorid!

2. Vyčistěte si zuby a nic nejezte ani nepijte dalších 45 minut. Pak se můžete normálně nasnídat, jak jste zvyklí.

3. Po snídani, obědu i večeři 2 hodiny nic nejezte ani nepijte.

4. Ti, kteří nedokážou hned od začátku vypít po ránu takové množství vody najednou (například staří nebo nemocní lidé) mohou začít s menším množstvím a postupně ho zvyšovat.

Výše popsaná metoda pomůže nemocným zbavit se jejich obtíží a ti ostatní si díky ní mohou užívat zdravý způsob života.

V následujícím přehledu se dozvíte, jak dlouho u konkrétních nemocí trvá, než dojde při správném dodržování ranní pitné kúry ke zlepšení nebo úplnému vymizení obtíží:

Vysoký tlak – 30 dnů

Žaludeční potíže – 10 dnů

Diabetes – 30 dnů

Zácpa – 10 dnů

Rakovina – 180 dnů

Tuberkulóza – 90 dnů

Lidé trpící artritidou by měli uvedený postup dodržovat v prvním týdnu jen tři dny po sobě a od druhého týdne mohou již pokračovat denně.

Uvedená metoda nemá žádné vedlejší účinky, kromě toho, že minimálně ze začátku budete častěji chodit na záchod.

I voda může škodit

Všeho moc škodí, vodu nevyjímaje. Sice asi ze všech stran slyšíte, jak je dobré neustále pít a kolik musí člověk za den vypít vody. Na ulici možná už nepotkáte ženu, která by neměla v kabelce alespoň půllitrovou láhev vody a průběžně z ní nepopíjela v domnění, že díky tomu bude mít krásnou pleť, zhubne, zbaví se toxických látek…(mimochodem, nic z toho nebylo prokázáno). Z pití vody se stala téměř posedlost a u některých možná i závislost.

Jenže stejně jako je nebezpečná dehydratace, je nebezpečný i její opak, a když to přeženete, můžete se vodou i takzvaně předávkovat (říká se tomu také otrava vodou). Ano, i to je možné. Je prokázáno, že pokud vypijete příliš vody v krátkém časovém úseku (tím samozřejmě myslíme vyšší dávky než nějakých 6 dl, které vám rozhodně neublíží), nadměrně zatížíte ledviny, což způsobí náhlý pokles hladiny sodíku v krvi. V důsledku toho vám začne otékat mozek a to může vést k letargii, dezorientaci, křečím a v krajním případě i smrti.

Mohlo by vás také zajímat:

Bolest způsobená migrénou zpravidla vždy ochromí veškerou naši činnost

Migréna: Nepleťte si ji s bolestí hlavy

Zimní detox

Dopřejte si zimní detox!

Článek

Opravdu jsou všechny rady týkající se zdravých zubů pravdivé? Foto:

7 mýtů: Co škodí a prospívá vašim zubům

Existuje mnoho rad, jak mít zdravé a krásné zuby. Ne všechny jsou ale pravdivé a rozhodně byste se jimi neměli řídit. Zeptali jsme se odborníků.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama