zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Hledáte lék na všechny potíže? Zkuste japonskou léčbu vodou!

Pár sklenek vody hned po ránu vás podle Japonců zbaví spousty neduhů
Autor: Thinkstock Pár sklenek vody hned po ránu vás podle Japonců zbaví spousty neduhů
anna kopečková , Vydáno: 02.02.2015
Představte si, že ráno vstanete a hned vypijete několik sklenic čisté vody. Tak tohle je právě teď populární v Japonsku. A ne jen tak pro nic za nic. Vědecké testy potvrdily, že to opravdu skvěle funguje na lidské zdraví.

reklama

Ukázalo se, a potvrdila to i Japonská lékařská společnost, že tenhle ranní rituál téměř stoprocentně zabírá jako lék při řadě onemocnění. Například při migréně, srdečních onemocněních, artritidě, epilepsii, otylosti, astmatu, tuberkulóze, meningitidě, onemocněních ledvin a močového měchýře, zvracení, průjmech, cukrovce, zácpě, očních problémech, menstruačních poruchách, ušních, nosních a krčních potížích a dokonce i při rakovině.

 

Jak to funguje

1. Ráno ihned po probuzení, ještě než si vyčistíte zuby, vypijte 640 ml čisté vody. Ovšem pozor, nesmí obsahovat fluorid!

2. Vyčistěte si zuby a nic nejezte ani nepijte dalších 45 minut. Pak se můžete normálně nasnídat, jak jste zvyklí.

3. Po snídani, obědu i večeři 2 hodiny nic nejezte ani nepijte.

4. Ti, kteří nedokážou hned od začátku vypít po ránu takové množství vody najednou (například staří nebo nemocní lidé) mohou začít s menším množstvím a postupně ho zvyšovat.

Výše popsaná metoda pomůže nemocným zbavit se jejich obtíží a ti ostatní si díky ní mohou užívat zdravý způsob života.

V následujícím přehledu se dozvíte, jak dlouho u konkrétních nemocí trvá, než dojde při správném dodržování ranní pitné kúry ke zlepšení nebo úplnému vymizení obtíží:

Vysoký tlak – 30 dnů

Žaludeční potíže – 10 dnů

Diabetes – 30 dnů

Zácpa – 10 dnů

Rakovina – 180 dnů

Tuberkulóza – 90 dnů

Lidé trpící artritidou by měli uvedený postup dodržovat v prvním týdnu jen tři dny po sobě a od druhého týdne mohou již pokračovat denně.

Uvedená metoda nemá žádné vedlejší účinky, kromě toho, že minimálně ze začátku budete častěji chodit na záchod.

I voda může škodit

Všeho moc škodí, vodu nevyjímaje. Sice asi ze všech stran slyšíte, jak je dobré neustále pít a kolik musí člověk za den vypít vody. Na ulici možná už nepotkáte ženu, která by neměla v kabelce alespoň půllitrovou láhev vody a průběžně z ní nepopíjela v domnění, že díky tomu bude mít krásnou pleť, zhubne, zbaví se toxických látek…(mimochodem, nic z toho nebylo prokázáno). Z pití vody se stala téměř posedlost a u některých možná i závislost.

Jenže stejně jako je nebezpečná dehydratace, je nebezpečný i její opak, a když to přeženete, můžete se vodou i takzvaně předávkovat (říká se tomu také otrava vodou). Ano, i to je možné. Je prokázáno, že pokud vypijete příliš vody v krátkém časovém úseku (tím samozřejmě myslíme vyšší dávky než nějakých 6 dl, které vám rozhodně neublíží), nadměrně zatížíte ledviny, což způsobí náhlý pokles hladiny sodíku v krvi. V důsledku toho vám začne otékat mozek a to může vést k letargii, dezorientaci, křečím a v krajním případě i smrti.

Mohlo by vás také zajímat:

Bolest způsobená migrénou zpravidla vždy ochromí veškerou naši činnost

Migréna: Nepleťte si ji s bolestí hlavy

Zimní detox

Dopřejte si zimní detox!

7 mýtů: Co škodí a prospívá vašim zubům

Existuje mnoho rad, jak mít zdravé a krásné zuby. Některé se opravdu zakládají na pravdě a je dobré se jimi řídit. Jiné ale můžeme považovat za holý nesmysl. Vybrali jsme 7 nejčastějších mýtů týkajících se zubů, které si podle nás zaslouží uvést na pravou míru.

Mýtus č.1: Zářivě bílé zuby zaručují zdravý organismus

Ham Ham!

Fakt: „Zdravý zářivý úsměv sice v očích lidí symbolizuje již od pradávna zdraví, úspěch a postavení ve společnosti. Zářivý úsměv ale neznamená zdravý organismus ani neovlivňuje důsledky dědičného faktoru nebo stresu. Dědičný faktor může vyvolat cukrovku, revma, revmatoidní artritidu, Parkinsonovu nemoc atd.,“ říká MUDr. Rafael Chajrušev z Rafael dentální kliniky Zlín.

 

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama