Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Hodina pohybu denně kompenzuje osmihodinové sezení v práci

Hodina pohybu kompenzuje osm hodin sezení - řekl garant iniciativy Vím, co jím a piju a specialista na zdravý životní styl Petr Havlíček. POhyb je pro náš dobrý zdravotní stav naprosto zásadní.
Vydáno: 03.09.2016
Hodina pohybu denně kompenzuje osmihodinové sezení v práci
Hodina pohybu denně kompenzuje osmihodinové sezení v práci Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nedostatek pohybu je ročně příčinou 5,3 milionu úmrtí na světě. Třetina dospělých a 80% dospívajících nedosahuje doporučovanou fyzickou aktivitu. Dospělí by se měli denně hýbat alespoň 30 minut, adolescenti 60 minut. Pohybem si člověk snižuje riziko demence, infarktu, mrtvice a dalších civilizačních chorob.

V lékařských studiích, bylo sledováno přes milion lidí po dobu 2 až 18 let. V daném období zemřelo 84.609 lidí, tedy 8,4 procenta. Lidé byli rozděleni do čtyř skupin podle rozsahu fyzické aktivity. Dvě skupiny s nejnižší fyzickou aktivitou měly až o 59% vyšší riziko úmrtí oproti skupině s nejvyšší fyzickou aktivitou.

Potvrdilo se, že osoby, které sedí denně více než osm hodin, mohou nedostatek pohybu kompenzovat fyzickou aktivitou o střední intenzitě v rozsahu 60 až 75 minut denně. Výsledkem tak bylo zjištění, že sedavé zaměstnání vyvážené odpovídajícím pohybem nezvýší riziko předčasného úmrtí.

Experti rovněž spočítali, jak fyzická nečinnost zvyšuje náklady zdravotních systémů. V České republice jsou odhadovány přímé roční náklady na zdravotní péči v souvislosti s fyzickou nečinností na 129,5 milionu dolarů (zhruba 3,1 miliardy korun), nepřímé náklady na 52 milionů dolarů (1,25 miliardy korun) jako ztráta produktivity. Světová zdravotnická organizace si stanovila jako jeden z cílů pokles fyzické nečinnosti o deset procent do roku 2025.

Článek

Co nevíte o hubnutí hlavní Foto:

5 věcí, které vám o hubnutí nikdo neřekl

Opravdu budete šťastnější a spokojenější, když konečně shodíte těch vytoužených 10 kilo?

"S pohybem je to podobné jako s výživou. Má veliký vliv na naše zdraví i na to, jak se cítíme. Proto bychom na něj neměli zapomínat," zdůraznil Havlíček. Doporučil lidem, kteří dlouho sedí, aby často měnili polohy, občas se prošli, protáhli a nastavili si pracovní prostředí tak, aby si nepřetěžovali některé svalové skupiny. Další tipy, jak zařadit pohyb do denních aktivit, najdete na stránce vimcojim.cz.

Přečtěte si také:

Článek

partner hubnutí hlavní Foto:

6 tipů, jak přinutit partnera zhubnout

Jak partnerovi pomoci shodit pár přebytečných kil a přitom nenarušit vzájemný vztah?

 

zdroj: čtk

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama