Homocystein – tichá hrozba. Co všechno může mít na svědomí?

Homocystein – tichá hrozba. Co všechno může mít na svědomí?

Máte vysoký krevní tlak? Trpíte nemocemi srdce a cév? Nebo vás trápí jiné civilizační onemocnění? Posviťte si nejen na hladinu cholesterolu, ale také na hladinu homocysteinu v krvi!

Je pravděpodobné, že jste o homocysteinu ještě neslyšeli, ale v lékařských kruzích to neznámý pojem není.

Co má na svědomí zákeřný homocystein?

I když homocystein už téměř před stoletím popsal jako toxickou aminokyselinu nositel Nobelovy ceny Vincent du Vigneaud, až v dnešní době, po vyhodnocení rozsáhlých studií, výzkumníci zjistili, v čem spočívá jeho toxicita a biochemická agresivita. V jeho poruchové metabolizaci v organismu! Homocystein se ve zdravém organismu prostřednictvím enzymatických reakcí rychle metabolizuje na aminokyseliny methionin nebo cystein, aby nedocházelo k jeho hromadění v krevním oběhu. Proces přeměny na methionin vyžaduje přítomnost vitamínů B12 a B9 (kyseliny listové). Pokud tyto vitamíny tělu chybí, toxický homocystein není schopen přeměny na netoxický methionin. Homocystein je tedy pod kontrolou tří vitamínů ze skupiny B: B12, kyseliny listové a B6.

U většiny lidí mladší a střední generace se jeho hladina pohybuje v rozmezí 10 až 12 µmol/l, avšak se stoupajícím věkem často velmi výrazně narůstá. Podle nejnovějších studií tehdy způsobuje 10 až 12 % srdečních infarktů a 30 až 40 % mozkových příhod.

„Je to nejlepší předpovědní faktor, který člověku určí, jestli je předurčen k dlouhému životu v dobrém zdravotním stavu, nebo naopak jestli je mu předurčeno předčasně zemřít a ještě být trápen CCH.“ Patrick Holford, Dr James Braly MD 2003 publication The H Factor Úrovně homocysteinu jsou 40 krát více prediktivní pro srdeční infarkt než hladiny cholesterolu!

Lékaři poukazují na fakt, že pokud bychom dokázali udržet ve svém organismu nízkou hladinu homocysteinu a povzbuzovat tím biochemické procesy k plné výkonnosti, mohli bychom dát mat obtěžujícím civilizačním onemocněním, resp. bychom se jim mohli částečně vyhnout. Radí myslet na prevenci a deficit béčkových vitamínů ve stravě nahradit příjmem výživových doplňků, například ve formě originálního přírodního anti-homocysteinového komplexu Jamieson – výzkumníci kanadské firmy Jamieson v něm využili jedinečný efekt synergického působení vitamínů B6, B12 a kyseliny listové! Cíleným snížením hladiny homocysteinu v krvi povzbuzuje náš imunitní systém a pomáhá tak zvláště při onemocněních srdce, ale i při dalších onemocněních. Má například příznivý dopad na snížení rizika ischemické choroby srdeční, infarktu myokardu, hypertenze a pozitivně ovlivňuje odolnost našeho organismu vůči vzniku onkologických onemocnění. Podporuje zlepšování autistických poruch a speciálních poruch u dětí, kterým bylo diagnostikováno onemocnění předčasného stárnutí vlivem zvýšené hladiny homocysteinu. Je účinný také jako prevence neurodegenerace a demence, je nápomocný při zachování základních životních funkcí organismu – zpomalení stárnutí a celkovému zvýšení vitality a zlepšení kvality života až do vyššího věku. Snahou výzkumníků je podpořit nejen dosažení vysokého věku, ale především docílit možnost užívat si ho v plném zdraví.

Soutěžte s námi!

Napište nám, z kterých vitamínů se skládá Antihomocysteinová formule. Stačí vyplnit soutěžní formulář. Ze správných odpovědí vybereme 3 výherce, kteří budou odměněni doplňky stravy Jamieson Antihomocysteinová formule.

Uložit

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.