Jak stopnout adventní stres? Prostě se na něco vykašlete

Každá z nás chce svým nejbližším připravit dokonalé Vánoce a právě to se neobejde bez mnohdy náročných příprav. Jak se tedy nezbláznit a zachovat si chladnou hlavu, aniž byste to kompenzovala ujídáním cukroví z krabic?

Vše si řádně naplánujte

Bez dokonalého harmonogramu se málokdy doberete příznivého výsledku, a adventní čas není výjimkou. Vezměte do ruky diář, spočítejte si, kolik dní schází do Štědrého dne a rozčleňte dané aktivity na následující dny. Budete mít přehled a díky splnění dílčích kroků stihnete vše, co jste si dala za cíl.

Nic se ale rozhodně nemá přehánět. Nikde není psáno, že musíte byt naprosto dokonale vysmýčit, umýt všechna okna, vyprat záclony a napéct deset druhů cukroví. Dělejte jen to, co sama uznáte za vhodné a co při práci stihnete. Jedině tak se nepřipravíte o kouzlo Vánoc, a to je totiž na tom všem úplně nejvíc. Sváteční atmosféra má vnášet do našich srdcí lásku, klid a především posílit rodinná pouta.

Podělte se o práci a zapojte rodinu

Neváhejte rozdat úkoly i těm nejmenším. Říkáte si, že vaše malá princezna by vám v kuchyni při pečení perníčků spíše jen překážela? Ale kdepak! Na místo toho, abyste ji vyhnala, zadejte jí jednoduchý úkol a pozorujte, s jakým nadšením obaluje medvědí tlapky v moučkovém cukru a hýří radostí na všechny světové strany. Partnera se synem vyšlete rozvěsit vánoční světýlka na okna, zábradlí nebo střechu. Najednou budete mít mnohem více času a navíc si tyto rodinné přípravy užijete do samotného konce. A večer si zpříjemněte ochutnávkou cukroví při zapálení adventní svíčky.

Adventní trhy: Právě tady na vás dýchne pověstný duch Vánoc

Tradiční vánoční trhy k adventu prostě patří a bez nich by to nebylo to pravé ořechové. Nejde ani tak o to utratit tu plno peněz, ale abyste se ruku v ruce s partnerem a dětmi prošla po náměstí, které zdobí tematicky vyšperkované stánky, odkud se line vůně svařáku a vánočních dobrot. Pokud vám schází pravidelné nedělní výlety, zajeďte s rodinou do historické Vídně, Budapešti nebo Norimberku.

Všude tolik dobrot a to tady ještě nejsou Vánoce!

Při pečení cukroví máte neodolatelnou chuť uždibovat, dlouhé večery vás lákají uvařit si hrnek nefalšované horké čokolády s čepicí sametové šlehačky a tak byste mohla pokračovat do nekonečna? Snažte se jíst pravidelně, nepodceňujte pravidelný pitný režim a hýbejte se. Když se budete držet výše uvedené zásady a přitom tu a tam zhřešíte, tak vás žádný enormní nárůst hmotnosti nečeká.

len

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.