Jedno pivo denně pomáhá proti artritidě

Pokud máte rezavý mok rádi, tahle zpráva vás potěší!

Vědci zjistili, že pravidelné střídmé požívání piva snižuje riziko revmatické artritidy. Funguje to prý speciálně u žen. Studie publikovaná v magazínu Arthritis & Rheumatism ukázala, že pití dvou až čtyř piv týdně snižuje riziko onemocnění artritidou až o jednu třetinu.

A dobrou zprávou pro vyznavače vinné révy je, že mírná konzumace jakéhokoliv slabšího alkoholu snižuje riziko artritidy o 21 procent.

Dr. Len Horovitz, lékař z nemocnice Lenox Hill v New Yorku vysvětluje: „Působení alkoholu na riziko artritidy je komplexní. Má vliv na imunitní systém, zvyšuje hladinu estrogenu v těle, což má vůči artritidě ochranný efekt.“

Lidé, v jejichž rodině se dřív artritida objevila, by si měli dopřát pivo několikrát týdně (v mírném množství), pokud neexistuje nějaký jiný zdravotní důvod, proč se ho vyvarovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.