Koupaliště: Letní zážitek, nebo malér na obzoru? Připravte se na všechno!

České léto rovná se pobyt na koupališti. Je to prostě klasika, která přivodí tu správnou prázdninovou atmosféru. Jak si pobyt na “koupáku” užít bez maléru? Připravte se na všechno!

Jistěže už má spousta lidí bazén, tak proč by se tlačila na koupališti, navíc v dnešní době? Protože je tam zábava, zmrzlina a hudba, letní lásky a také – každý vlastní bazén prostě nemá!

Ať tak či tak, koupaliště patří vedle stanování, houbaření a opékání buřtů u táboráku do zlatého fondu české prázdninové klasiky. Pamatujete, jak vás kluci strkali do vody a rozvazovali vám horní díl plavek? Jak chutnala zmrzlina a žlutá limonáda? Jak se všichni okukovali, jaké mají letos plavky a co si přinesli na svačinu?

Pobyt na koupališti má zkrátka své neopakovatelné kouzlo. Klidně na nějaké letos vyrazte, ale myslete i na rizika spojená s takovou letní pohodou.

Řešte kvalitu vody!

Dnes už jsou naštěstí dostupné informace o kvalitě vody! Doufejte, že provozovatelé nic nezamlčují a data jsou pravdivá. Pravdou zůstává, že čím více léto postoupí, vlny veder se přeženou a čím více lidí se k vodě vypraví, tím to bude horší. Sinice asi hrozí spíš v řekách a rybnících, ale čůrání do vody, nečistoty a odpadky, olejové mapy z opalovacích krémů… to všechno se na koupališti může prostě vyskytnout. Hledejte taková, kde si na čistotu opravdu potrpí nebo mají třeba přírodní biotop.

Pozor na krádeže!

Jak ideální prostředí pro zlodějíčky a kapsáře! Necháte všechno na dece a jdete řádit do vody. To, že občas hodíte okem ke břehu, neznamená, že nepřijdete k újmě na majetku. Zvláště na velkých koupalištích, kde se tlačí davy lidí a je anonymní prostředí, můžete snadno přijít o tašku s věcmi. Pokud jsou k zapůjčení kabinky nebo skříňky, využijte je! Jinak si berte s sebou menší obnosy peněz a drahé sluneční brýle nebo žabky od Gucciho nechte raději doma.

Náhradní plavky vás jistí!

Potřeba náhradních plavek je bez diskuzí. Nejde jen o to, že zánět močového měchýře není nic příjemného, ale roztrhnout si plavky na tobogánu nebo při vodním dovádění také není žádná výhra. Prostě mějte ještě jedny, i kdyby jen proto, abyste je předvedla na opáleném těle.

Chraňte vaginu

Nejen před nezodpovědným sexem s fešáckým plavčíkem (kondom vždy při ruce!), ale také před mikrosvětem, který mít “tam dole” raději nechcete. Mykózy a záněty trápí po návštěvě koupaliště mnoho žen. Preventivně jezte probiotika, neustále převlékejte plavky a kupte si v lékárně speciální tampony, které chrání při koupání, i když nemáte menzes. Také se vyplatí vysprchovat se speciálním gelem na intimní partie.

Nenechte slunce ubližovat

Vám ani vašim dětem. Na koupališti snadno zapomenete, jak dlouho se už vznášíte na lehátku na vodní hladině. Je potřeba se chránit před sluncem, mazat vysokými UV faktory a hodně pít čistou vodu. Děti můžete obléci do speciálních koupacích oblečků, které je před sluncem ochrání a nezapomínejte na ochranu hlavy.

Pozor na delikatesy

Zabalená tvarohová zmrzlina z mrazáku je asi ok, ale na točenou už dávejte pozor. Stejně jako na “čerstvé” párky, které se už nějakou tu hodinu válí v teplé vodě na sluníčku. Prostě lepší je vybavit se svačinou z domova, u jejíhož vzniku jste byli osobně, než se spoléhat na rychlá občerstvení na koupalištích.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.