zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Lékaři varují: Pozor na superúzké džíny!

Jsou módní, vaše pozadí v nich vynikne, ale nohy vám moc nepoděkují.
Autor: Thinkstock Jsou módní, vaše pozadí v nich vynikne, ale nohy vám moc nepoděkují.
anna kopečková , Vydáno: 25.06.2015
Sedět na bobku v supervypasovaných, úzkých džínsech, které jsou posledním módním trendem, může způsobit zdravotní problémy i dočasné ochrnutí.

reklama

Varovali před tím australští lékaři, kteří informovali o případu pětatřicetileté ženy, která dočasně ztratila cit v nohách poté, co během stěhování několik hodin v podřepu vybalovala krabice. Tento nezvyklý případ popsali v britském odborném časopise Journal of Neurology, Neurosurgery & Psychiatry.

"Žena měla na sobě vypasované 'skinny' džíny, které byly během dne čím dál tím méně pohodlné," uvedli lékaři. "K večeru začala ztrácet cit v nohách, přestávala je ovládat a měla problémy s chůzí. Nakonec zakopla a upadla. Nebyla schopná vstát a na zemi ležela celé hodiny, než ji někdo našel."

Podle lékařů žena nedokázala správně pohybovat prsty na nohou a kotníky a úplně ztratila cit v dolní polovině nohou. Normální chůze byla schopná opět až po čtyřech dnech. Odborníci v nemocnici v Adelaide došli k závěru, že její stav způsobily těsné kalhoty ve spojení s podřepem, což omezilo krevní oběh ve svalech na nohou. Také nervová vlákna byla dlouhým stlačením poškozená, což vedlo ke ztrátě citlivosti a schopnosti ovládat dolní končetiny.

Zdroj: ČTK

Mohlo by vás taky zajímat:

8 tipů, jak mít ukázkové nohy

I když jste se možná nenarodila s nohama jako gazela, pomocí jednoduchých triků můžete z dolních končetin vykouzlit vaši chloubu. Vyzkoušejte naše tipy pro neodolatelné nožky a muži vám u nich budou hromadně omdlévat.

Cvičte

pž cvičte

Komu nebyly dány sexy nožky do vínku, ten nemusí házet flintu do žita. Vrhněte se do posilovny a trénujte nohy alespoň 2x týdně. Svaly dávají tělu tvar a o nohách to platí také.

 

V posilovně neosedlejte jen oblíbený stroj na roznožování a snožování – dělejte výpady s činkami, dřepy se zátěží, vyzkoušejte zakopávání a nebojte se také pokořit hrůzostrašně vypadající cviky, jako je leg-press či mrtvý tah. Pár dobrých rad a cviků najdete i v článku o tom, na co si dát při posilování těchto partií pozor.

Džínovinová stěna. Sice jde o tapetu, ale nějakou vkusnou tapisérií ze sešitých džínů byste také mohli zaujmout

12 skvělých tipů, jak v interiéru využít staré džíny


reklama

Související témata: džíny , jeans , skinny jeans , slim jeans , slimky

reklama

Přečtěte si také

reklama