Léčivá síla kamenů: Jak si vybrat ten nejlepší?

Možná taky nosíte v kabelce nebo po kapsách kamínky a věříte, že vám pomáhají. Nejste sami. Nosí je i celebrity, jako třeba zpěvačka Adele nebo modelka Miranda Kerr. Věří totiž, že jim tyto kameny navrátí harmonii a rozproudí energii do celého těla. Je tomu tak ale doopravdy?

O minerálech se říká, že mají takové vlastnosti, které jim umožní pracovat s naší energií v jakékoliv oblasti. Jestliže máte problémy s milostným životem, necítíte se příliš dobře v práci nebo jste permanentně ve stresu, kterého se nedokážete zbavit, příznivci minerálů vám budou tvrdit, že vám s tím vším pomohou barevné kamínky. Díky nim prý naleznete životní rovnováhu nejen těla, ale i mysli. Říká se, že zpěvačka Adele těsně před vystoupením na Grammy ztratila své kameny, což mohlo mít za následek technické problémy, které její zpěv následně doprovázely.

Bylo ale někdy prokázáno, že nás dokážou minerály skutečně léčit? Nebylo. Neexistují žádné vědecké studie, které by potvrdily pozitivní účinky na mozek nebo tělo. Žádný studovaný lékař s touto – ač krásnou – myšlenkou bohužel nemůže souhlasit. Nicméně mnoho věcí je o našem přístupu, o naší hlavě. Pokud tedy věříte v léčivou sílu drahých kamenů, může se dostavit všemocný „placebo“ efekt, kdy se váš zdravotní stav skutečně zlepší díky tomu, že si to víceméně vsugerujete. Proč ne, na tom přece není nic špatného. Důležité přece je, že se cítíte lépe.

Přestože jsou lékaři vůči „všeléčivé“ schopnosti minerálů skeptičtí, protože se jedná o něco naprosto iracionálního, nebrání svým pacientům, aby tomu věřili. Minerály můžete používat spíše jako doplněk léčby, který vám neuškodí, ale rozhodně vás nedokáže vyléčit.

Věříte v sílu minerálů? Líbí se vám, jak vypadají? Máme pro vás pár tipů od Peytona Sandlera, odborníka přes minerály:

1. Vsaďte na svůj šestý smysl

Ještě předtím, než půjdete navštívit obchod s minerály, popřemýšlejte, jakému aspektu vašeho života byste chtěli jejich prostřednictvím pomoci. Trápí vás těžký rozchod s partnerem? Chcete otěhotnět? Nebo vás čeká dlouhá cesta a potřebujete nějak ochránit? Co vás rozhodně nezklame, je vaše intuice. Všímejte si, jaké barvy, tvary a textury se vám líbí, které vás přitahují. Sice najdete u každého druhu kamínku popisek, na co se hodí, ale vaše podvědomí si dokáže vybrat samo. Důvěřujte mu více než tomu, co se dočtete v popisu.

KTERÝ KÁMEN NEJVÍC PROSPĚJE VAŠEMU ZNAMENÍ?

2. Popisky napoví

Pokud váš šestý smysl mlčí a opravdu netušíte, po kterém minerálu sáhnout, řiďte se v tomto případě popiskou. Například záhněda vás skvěle postaví nohama na zem, uklidní vás a dodá vám pocity jistoty a bezpečí. Růženín vám zase otevře cestu lásky a romantiky, citrín vám přitáhne úspěch a blahobyt, ametyst je zase pro zklidnění mysli a emocí. Takhle bychom mohli pokračovat dál a dál. Více najdete v různých populárně-naučných knihách nebo vám jistě poradí zkušení prodavači, kteří se většinou o minerály velmi zajímají.

3. Nový začátek

Jistě se shodneme na tom, že na vámi vybraný minerál nebo minerály před vámi někdo určitě sahal. Zbavte ho veškeré předchozí energie, aby vám pak lépe posloužil.

Nejjednodušší je ho dát přes noc vymáčet do solné lázně, případně ho můžete „vyudit“ dýmem ze sušených bylin, například šalvěje. Jinými slovy řečeno – pozvěte si kamarádku, otevřete si láhev vína a bavte se tím, že budete „vykuřovat“ krystaly. Kolikrát tohle v životě zažijete?

4. Věřte tomu, že fungují

Je velmi důležité, abyste opravdu věřili tomu, že vám kameny pomohou. Jinak je jejich efekt opravdu nulový. Umístěte si kameny strategicky k té části těla, na niž je jejich léčivá síla zaměřena. Růženín přiložte k srdci a představujte si, jak z něj odchází veškerá bolest a smutek. Pokud máte problémy s mluveným projevem, kdy se třeba stydíte mluvit nebo přednášet před ostatními lidmi, přiložte si ke krku modrý krystal kyanitu a zkuste cítit, jak se krk krásně uvolňuje a nemá problém cokoli vyslovit.

5. Zaměřte se na vaše čakry

Dalším způsobem, jak používat minerály, je propojit je se sedmi energetickými centry v těle neboli čakrami. První je kořenová (mezi konečníkem a genitáliemi), sedmá je korunní a nachází se těsně nad temenem hlavy. Ostatních pět čaker je rozloženo mezi nimi. Každá z nich je zodpovědná za něco jiného. Důležité ovšem je, aby v nich proudila energie a byla v rovnováze. Právě k tomu je možné využít minerály.

Například ke zharmonizování páté čakry, která se nachází v oblasti krku a souvisí s komunikací a sebevyjádřením. Pokud je tato čakra narušená, nejspíše míváte problémy s vyjadřováním, občas se zakoktáváte a kontakt s druhými lidmi vám není úplně příjemný, protože se před nimi nejspíš stydíte a červenáte. Tuto čakru pomáhají vyrovnávat tyrkys, akvamarín nebo třeba modrý achát. Jsou to minerály zbarvené do „modrozelena“ (do „tyrkysova“), protože páté čakře přísluší právě tato barva. Odstín čakry samozřejmě souvisí s barvou kamenů.

Jinou, druhou čakrou, je čakra sexuální. Její narušení způsobuje poruchy v sexuální oblasti (chladnost) a nedostatek sebeúcty. Protože je tato čakra znázorněna barvou oranžovou, mohou z minerálů pomoci oranžový kalcit nebo avanturín, případně karneol.

Přečtěte si o čakrách více a zkuste si pořídit minerály, které by vám mohly pomoci. Poté je přiložte na místo, na danou čakru, kterou mají odblokovat a dodat jí ztracenou rovnováhu.

6. Noste je při sobě

Spousta lidí nosí pokapsách, kabelkách nebo v nějakém šperku právě minerály, díky kterým se cítí jistěji. Můžete to zkusit taky. Jenom pozor, aby vás pak nevyvedlo z míry, když si váš talisman zapomenete vzít s sebou. Další alternativou je, že si svůj dům kolem dokola obsypete drobnými krystaly. To je ideální v případě, že víte, že vás to příjemně uzemní a dodá vám to pocit bezpečí. Jestliže schraňujete nějaký talisman, například prstýnek po babičce, co vám nosí štěstí, můžete si k němu na stolek dát pár krystalků, abyste jeho sílu ještě umocnili, a navodili tak větší meditativní atmosféru.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.