ONLINE CHAT: Ptejte se kožní lékařky a odbornice na rakovinu kůže doc. MUDr. Moniky Arenbergerové, Ph.D

Zatímco mladí lidé řeší nejčastěji pupínky na obličeji, ti starší se obávají rizika spojeného s pobytem na sluníčku. Přitom melanomy se objevují stále častěji i v ranějším věku. Dnes se o všech problémech spojených s kůží můžete poradit s přední českou kožní lékařkou.

V pubertě se s akné setká prakticky každý a těžší případy mohou přetrvávat i do vyššího věku. Mnozí s ní mají dokonce takové problémy, že se cítí vyloučeni z kolektivu. Rakovina kůže vás potkat může, ale nemusí. Pravda je, že počet nových případů melanomu každoročně přibývá a za posledních 40 let stoupl sedminásobně. Dobrá zpráva je, že už se na melanom tolik neumírá, hlavně díky prevenci.

Máte mateřské znaménko, které mění barvu nebo tvar? Nevíte, jak poznat nebezpečné pigmentové znaménko na kůži? Bojíte se, že když si necháte znaménko vyříznout, dojde k jeho rozmnožení? Chcete se ujistit, že se dobře chráníte před sluncem? Nejste si jistí, zda není škodlivé i solárium? Nevíte si rady s akné? O tom všem se dnes můžete poradit s lékařkou.

Své otázky můžete psát ZDE.

doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D

Je uznávanou specialistkou v oblasti prevence a léčby kožních nádorů, melanomů. V roce 1996 promovala na Karlově univerzitě. Pak pracovala čtyři roky na kožní klinice v Berlíně. Od roku 2001 je odbornou asistentkou na Dermatovenerologické klinice FN Královské Vinohrady. Se svým manželem, přednostou vinohradské kožní kliniky Petrem Arenbergerem, v roce 2006 založili projekt Stan proti melanomu.

Využijte této příležitosti a posílejte už teď své otázky. MUDr. Monika Arenbergerová na ně bude odpovídat v úterý od 17 do 18.30 hodin.

Více informací o rakovině kůže a prevenci najdete na www.melanomy.cz. Bližší informace o tom, jak úspěšně bojovat s akné, najdete na www.atakujakne.cz.

Nechte se zkontrolovat

Letos se bude konat již devátý ročník Stanu proti melanomu v Praze, Brně a Ostravě. Akce začne 27. a 28. dubna 2015 v Praze na Václavském náměstí na úrovni ulice Opletalova, pokračovat bude 11. května v Brně (nám. Svobody) a končit bude 15. května v Ostravě (Avion Shopping Park) vždy od 10.00 do 18.00 hodin. Kožní lékaři zde budou zdarma vyšetřovat návštěvníky pomocí ruční i digitální dermatoskopie.

Jaký projev by vás měl přivést do Stanu?

  • zvětšování znaménka do plochy
  • změna barvy (černá barva nebo přítomnost více odstínů)
  • vyvýšení nad úroveň kůže
  • velikost více než 5 mm v průměru
  • krvácení, svědění, přítomnost stroupku, červený lem
  • vřídek, který se nehojí déle než 3 měsíce
  • nově vzniklé pigmentové znaménko po 35. roku věku
  • větší množství pigmentových znamének (> 50)

Mohlo by vás také zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.