ONLINE CHAT: Ptejte se terapeutky a lektorky hormonální jógy Jany Černotové

Mít hladinu hormonů v optimální rovnováze a harmonii je velice důležité pro kvalitu našeho života. Není to nic příjemného, když se potíte, padají vám vlasy, máte nadváhu nebo nepravidelnou a silnou menstruaci. Užívat hormonální léky není zcela nutné. Hormony můžete srovnat například cvičením.

Hormonální jógová terapie představuje v oblasti energetické jógy přírodní léčebnou terapii zacílenou na hormonální systém ženy a to přirozenou cestou. Terapie působí na žlázy s vnitřní sekrecí a pomáhá tak s odstraněním návalů, nočního pocení, psychické lability, zlepšuje se kvalita pleti, vlasů i nehtů.

„Jedná se o ucelenou a do detailu propracovanou sestavu, kterou je potřeba cvičit v celku, v daném pořadí pouhých 30 minut 3x týdně. Jedině tak je zaručena její účinnost na hormonální systém," vysvětluje terapeutka Jana Černotová. „Výsledkem cvičení je právě zvýšení hladiny estrogenu v těle a stimulace ovulace, odstranění symptomů v souvislosti s nízkou hladinou estrogenu, lepší hospodaření s vitální energií, snížení únavy, zlepšení látkové a energetické výměny, revitalizace a omlazování organismu, harmonizace psychiky i harmonizace energetického systému těla,“ dodává terapeutka.. Právě estrogen totiž stojí za většinou problémů a symptomů menopauzy a zvýšení jeho úrovně působí rovněž jako prevence osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění.

Hormonální jóga však může zlepšit kvalitu života i mužům. Terapie zvyšuje libido, kvalitu spermatu a zkvalitňuje prožívání intimního života. Navíc vyrovnává emocionální nestabilitu a deprese.

Na vše kolem hormonální jógy nebo jógy se ptejte lektorky a průkopnice hormonální jógy u nás Jany Černotové.

Své otázky můžete psát ZDE.

Pomůže také diabetikům

Hormonální jógová terapie pro diabetiky je velmi silná a účinná technika, která reaktivuje žlázy s vnitřní sekrecí: pankreas, játra, štítnou žlázu a hypofýzu, harmonizuje hormonální systém a pomáhá udržovat hladinu krevního cukru. Působí detoxikačně a regeneračně, pomáhá předcházet rozvoji chronických komplikací. Není substitucí léčby, ale pomáhá onemocnění lépe zvládat a mít svůj metabolismus lépe pod kontrolou. „Hormonální jóga je pro diabetiky skutečným ohněm,“ tvrdí Jana Černotová. Je určena všem, kteří trpí diabetem typu II a typu I, všem ve stavu pre-diabetu i těm, kdo mají genetickou predispozici jako prevence. A co je důležité, účinnost metody je znát okamžitě.

Přečtěte si více o hormonální jógové terapii.

Jana Černotová

Józe se věnuje celoživotně. Vystudovala hormonální jógovou terapii pro ženy (nejen) v menopauze a diabetiky u Dinah Rodriguez ve Vídni. Organizuje kurzy HJT v různých městech ČR. Pracuje se ženami každého věku, ve svém rodném městě vede centrum jógy pro těhotné a po porodu.

Využijte této příležitosti a posílejte už teď své otázky. Jana Černotová na ně bude odpovídat v úterý od 18 do 19 hodin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.