ONLINE CHAT: Ptejte se terapeutky a lektorky hormonální jógy Jany Černotové

Mít hladinu hormonů v optimální rovnováze a harmonii je velice důležité pro kvalitu našeho života. Není to nic příjemného, když se potíte, padají vám vlasy, máte nadváhu nebo nepravidelnou a silnou menstruaci. Užívat hormonální léky není zcela nutné. Hormony můžete srovnat například cvičením.

Hormonální jógová terapie představuje v oblasti energetické jógy přírodní léčebnou terapii zacílenou na hormonální systém ženy a to přirozenou cestou. Terapie působí na žlázy s vnitřní sekrecí a pomáhá tak s odstraněním návalů, nočního pocení, psychické lability, zlepšuje se kvalita pleti, vlasů i nehtů.

„Jedná se o ucelenou a do detailu propracovanou sestavu, kterou je potřeba cvičit v celku, v daném pořadí pouhých 30 minut 3x týdně. Jedině tak je zaručena její účinnost na hormonální systém," vysvětluje terapeutka Jana Černotová. „Výsledkem cvičení je právě zvýšení hladiny estrogenu v těle a stimulace ovulace, odstranění symptomů v souvislosti s nízkou hladinou estrogenu, lepší hospodaření s vitální energií, snížení únavy, zlepšení látkové a energetické výměny, revitalizace a omlazování organismu, harmonizace psychiky i harmonizace energetického systému těla,“ dodává terapeutka.. Právě estrogen totiž stojí za většinou problémů a symptomů menopauzy a zvýšení jeho úrovně působí rovněž jako prevence osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění.

Hormonální jóga však může zlepšit kvalitu života i mužům. Terapie zvyšuje libido, kvalitu spermatu a zkvalitňuje prožívání intimního života. Navíc vyrovnává emocionální nestabilitu a deprese.

Na vše kolem hormonální jógy nebo jógy se ptejte lektorky a průkopnice hormonální jógy u nás Jany Černotové.

Své otázky můžete psát ZDE.

Pomůže také diabetikům

Hormonální jógová terapie pro diabetiky je velmi silná a účinná technika, která reaktivuje žlázy s vnitřní sekrecí: pankreas, játra, štítnou žlázu a hypofýzu, harmonizuje hormonální systém a pomáhá udržovat hladinu krevního cukru. Působí detoxikačně a regeneračně, pomáhá předcházet rozvoji chronických komplikací. Není substitucí léčby, ale pomáhá onemocnění lépe zvládat a mít svůj metabolismus lépe pod kontrolou. „Hormonální jóga je pro diabetiky skutečným ohněm,“ tvrdí Jana Černotová. Je určena všem, kteří trpí diabetem typu II a typu I, všem ve stavu pre-diabetu i těm, kdo mají genetickou predispozici jako prevence. A co je důležité, účinnost metody je znát okamžitě.

Přečtěte si více o hormonální jógové terapii.

Jana Černotová

Józe se věnuje celoživotně. Vystudovala hormonální jógovou terapii pro ženy (nejen) v menopauze a diabetiky u Dinah Rodriguez ve Vídni. Organizuje kurzy HJT v různých městech ČR. Pracuje se ženami každého věku, ve svém rodném městě vede centrum jógy pro těhotné a po porodu.

Využijte této příležitosti a posílejte už teď své otázky. Jana Černotová na ně bude odpovídat v úterý od 18 do 19 hodin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.