ONLINE CHAT: Ptejte se zubního lékaře a odborníka na bělení zubů dr. Alexeje Bilouse

V dnešní době je zářivě bílý úsměv téměř společenskou nutností. Vidina krásně bílých zubů ale vede často k bělení na vlastní pěst, což může přinést nepředvídatelné výsledky a způsobit na zubech i dásních velké škody. Proto stomatologové před tímto laickým bělením varují.

Neznamená to ale, že si zuby nemůžete vybělit doma. Mělo by to ale vždy probíhat pod dohledem odborníka. Počítejte také s tím, že domácí bělení je pomalejší a náročnější na disciplínu. Bělení v ordinaci je oproti tomu mnohem komfortnější, bezpečnější a rychlejší.

Nežádoucí zbarvení zubů vzniká především v důsledku kouření nebo pravidelného užívání některých pochutin (především kávy a čaje). Zuby také mohou výrazně měnit barvu po úrazu a odumření zubní dřeně, po nesprávném ošetření kořenových kanálků, po ošetření korunky tmavou výplní, nebo pokud se objeví zubní kaz. Právě tyto případy vyžadují zuby bělit odborným lékařským zákrokem.

Chcete si nechat vybělit zuby a nevíte, co to obnáší, kolik to vás to bude stát nebo zda je to možné, i když máte třeba odhalené zubní krčky, mrtvý zub nebo třeba paradentózu? Zeptejte se na to odborníka.

Své otázky můžete psát ZDE.

Dr. Alexej Bilous je vedoucím lékařem pražské stomatologické kliniky Lazurit. V roce 2003 promoval na stomatologické fakultě Doněcké Národní lékařské univerzity a několik let se věnoval postgraduálnímu vzdělávání v oboru protetické a záchovné stomatologie. 7 let působil jako odborný asistent na VŠ, absolvoval řadu zahraničních odborných stáží a kurzů. Více informací najdete na www.klinikalazurit.cz.

Bělení zubů ovšem můžete podstoupit jen tehdy, pokud máte zuby bez kazů. Právě ty patří v současnosti mezi nejčastější zdravotní problémy. Dalšími jsou odhalené zubní krčky a paradentóza. Přitom se jim lze vyhnout. Stačí málo – pravidelná a správná péče.

Víte, že dvakrát ročně máte prohlídku u zubaře zdarma? A víte, jak si správně čistit zuby? Díky správné péči se nejen vyhnete stomatologickým zákrokům a bolesti s nimi spojené, ale navíc ušetříte za ošetření. Právě díky pravidelným kontrolám může zubař odhalit vznikající kaz nebo jiný problém a začít ho řešit dřív, než se z něj stane závažný problém, za který budete muset ve finále mnohem víc zaplatit.

Máte problémy se zuby a chtěli byste je vyřešit?

Využijte této příležitosti a posílejte už teď své otázky. Dr. Alexej Bilous na ně bude odpovídat ve středu mezi 17. a 18. hodinou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.