zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Popová ikona Justin Bieber trpí boreliózou. Nemoc bolí a léčba často selhává

Justin Bieber připravuje dokument o sobě, kde se o nemocích zmíní
Autor: Instagram.com/ Justin Bieber Justin Bieber připravuje dokument o sobě, kde se o nemocích zmíní
kloidop , Vydáno: 09.01.2020
Začalo to internetovými komentáři na špatnou pleť a Justin Bieber byl donucen se bránit. Lidé tvrdili, že takovou pleť má člověk pouze v případě, že bere tvrdé drogy. Bieber vydal oficiální prohlášení, že za jeho nevzhlednou kůži může kombinace dvou vážných nemocí.

reklama

Po více jak roce pauzy, který popový idol trávil se svou manželkou, se rozhodl do dávno prozkoumaných popových vod vstoupit znovu. Před rokem odcházel znechucen, po mnoha skandálech a s depresemi na krku. O tom bude vyprávět i v připravovaném dokumentu o jeho osobě, kde se svěřil, že za deprese mohl i jeho bujarý noční život.

Feťák Bieber, nebo nemocný člověk?

A ten dost možná nahrál komentářům lidí, kteří tvrdili, že Bieber bere tvrdé drogy, protože vypadá nezdravě ve svém nejnovějším klipu Yummmy. „Nevěděli o tom, že mi byla nedávno diagnostikována lymská borelióza a kromě toho mám závažnou formu chronické mononukleózy,“ napsal na Instagram zpěvák. Tyto nemoci se podle něho podepsaly na stavu jeho pleti, fungování mozku, energii a celkovém zdravotním stavu. Dále uvedl, že je pod dohledem lékařů a jeho zdravotní stav se zlepšuje, ačkoliv prožil několik tvrdých let. Znamená to tak, že obě dvě vážné nemoci má delší dobu?

I to se může stát, protože obě dvě mohou být lékaři zaměněny za jiné. Lymská borelióza je v případě, že netušíte, že jste měli klíště, a léčba tak neexistuje, velice nebezpečná.

Justin Bieber trpí vážnými nemocemi
Autor: Instagram.com/ Justin Bieber Justin Bieber trpí vážnými nemocemi

Jaké jsou příznaky boreliózy? Může být porušen nervový systém a srdce

Přisáté klíště nakazí člověka za 24 hodin. Lymská borelióza má vícefázový průběh. V rané fázi, tj. během několika dní až tří týdnů po přisátí nakaženého klíštěte, se pacienti potýkají s únavou, bolestí hlavy a zvýšenou teplotou. U přibližně poloviny nakažených osob se objevuje typická červená skvrna, která může mít vybledlý střed. Tento projev je jasnou známkou lymské boreliózy a usnadňuje diagnostiku i včasnou léčbu. V druhé fázi boreliózy (několik týdnů až měsíců po nakažení) mohou být postiženy klouby, centrální nervový systém a někdy také srdce. Do třetího stadia se nemoc může dostat až po několika letech od nákazy.

Léčba často selhává

V Čechách boreliózou onemocní ročně v průměru 4000 pacientů. Lze ji úspěšně léčit antibiotiky, a pokud je léčba zahájena včas, pacienti zůstávají zcela bez následků. U další nemoci, kterou také přenáší nakažené klíště, klíšťové encefalitidy, antibiotika žádný efekt nemají, terapie se zaměřuje výhradně na tlumení projevů nemoci – pacienti dostávají léky na srážení horečky, proti bolesti a zvracení a také na zmírnění otoku mozku. U nekomplikovaného průběhu je nutné počítat s dvoutýdenní hospitalizací, těžší průběh vyžaduje delší pobyt v nemocnici. Dobrou zprávou však je, že proti encefalitidě se dá očkovat.

Klíšťová encefalitida a lymeská borrelióza

Klíšťová encefalitida a lymská borelióza: Jak je poznat a co vám hrozí?

reklama

Související témata: Justin Bieber , lymeská borelióza , příznaky , nemoc

reklama

Přečtěte si také

reklama