Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Popová ikona Justin Bieber trpí boreliózou. Nemoc bolí a léčba často selhává

Začalo to internetovými komentáři na špatnou pleť a Justin Bieber byl donucen se bránit. Lidé tvrdili, že takovou pleť má člověk pouze v případě, že bere tvrdé drogy. Bieber vydal oficiální prohlášení, že za jeho nevzhlednou kůži může kombinace dvou vážných nemocí.
Vydáno: 09.01.2020
Justin Bieber připravuje dokument o sobě, kde se o nemocích zmíní
Autor: Instagram.com/ Justin Bieber Justin Bieber připravuje dokument o sobě, kde se o nemocích zmíní

Po více jak roce pauzy, který popový idol trávil se svou manželkou, se rozhodl do dávno prozkoumaných popových vod vstoupit znovu. Před rokem odcházel znechucen, po mnoha skandálech a s depresemi na krku. O tom bude vyprávět i v připravovaném dokumentu o jeho osobě, kde se svěřil, že za deprese mohl i jeho bujarý noční život.

Feťák Bieber, nebo nemocný člověk?

A ten dost možná nahrál komentářům lidí, kteří tvrdili, že Bieber bere tvrdé drogy, protože vypadá nezdravě ve svém nejnovějším klipu Yummmy. „Nevěděli o tom, že mi byla nedávno diagnostikována lymská borelióza a kromě toho mám závažnou formu chronické mononukleózy,“ napsal na Instagram zpěvák. Tyto nemoci se podle něho podepsaly na stavu jeho pleti, fungování mozku, energii a celkovém zdravotním stavu. Dále uvedl, že je pod dohledem lékařů a jeho zdravotní stav se zlepšuje, ačkoliv prožil několik tvrdých let. Znamená to tak, že obě dvě vážné nemoci má delší dobu?

I to se může stát, protože obě dvě mohou být lékaři zaměněny za jiné. Lymská borelióza je v případě, že netušíte, že jste měli klíště, a léčba tak neexistuje, velice nebezpečná.

Justin Bieber trpí vážnými nemocemi
Autor: Instagram.com/ Justin Bieber Justin Bieber trpí vážnými nemocemi

Jaké jsou příznaky boreliózy? Může být porušen nervový systém a srdce

Přisáté klíště nakazí člověka za 24 hodin. Lymská borelióza má vícefázový průběh. V rané fázi, tj. během několika dní až tří týdnů po přisátí nakaženého klíštěte, se pacienti potýkají s únavou, bolestí hlavy a zvýšenou teplotou. U přibližně poloviny nakažených osob se objevuje typická červená skvrna, která může mít vybledlý střed. Tento projev je jasnou známkou lymské boreliózy a usnadňuje diagnostiku i včasnou léčbu. V druhé fázi boreliózy (několik týdnů až měsíců po nakažení) mohou být postiženy klouby, centrální nervový systém a někdy také srdce. Do třetího stadia se nemoc může dostat až po několika letech od nákazy.

Léčba často selhává

V Čechách boreliózou onemocní ročně v průměru 4000 pacientů. Lze ji úspěšně léčit antibiotiky, a pokud je léčba zahájena včas, pacienti zůstávají zcela bez následků. U další nemoci, kterou také přenáší nakažené klíště, klíšťové encefalitidy, antibiotika žádný efekt nemají, terapie se zaměřuje výhradně na tlumení projevů nemoci – pacienti dostávají léky na srážení horečky, proti bolesti a zvracení a také na zmírnění otoku mozku. U nekomplikovaného průběhu je nutné počítat s dvoutýdenní hospitalizací, těžší průběh vyžaduje delší pobyt v nemocnici. Dobrou zprávou však je, že proti encefalitidě se dá očkovat.

Klíšťová encefalitida a lymeská borrelióza

Klíšťová encefalitida a lymská borelióza: Jak je poznat a co vám hrozí?

Článek je zařazen v: Justin Bieber, lymeská borelióza, příznaky, nemoc