Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Potřebujete zhubnout? Dejte si šálek čaje

Vědci neustále dokazují, že kvalitní čaje obsahují látky, které napomáhají spalování kalorií a brání tvorbě nových tukových buněk.
Vydáno: 06.09.2015
Léčivý čaj zažene nemoci
Léčivý čaj zažene nemoci Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V sychravém podzimním dni, kdy teplota klesá k nule a ven by ani psa nevyhnal, není nic lepšího než šálek horkého, kouřícího čaje, který nejen zahřeje žaludek, ale potěší i na duši. Ale čaj pomáhá též s hubnutím.

Zelený čaj odbourává uložené tuky

Existuje důvod, proč se velká část průmyslu na hubnutí točí kolem zeleného čaje. Ten totiž obsahuje látky, které spouští spalování tuků. Tento druh čaje je plný antioxidantů zvaných katechiny, které aktivují tukové buňky a tím je pomáhají spalovat, zejména vnitřní tuk kolem orgánů. Tento čaj také urychluje schopnost jater odbourávat tuk a přeměnou na energii zvýšit rychlost metabolismu. Chcete-li maximalizovat schopnosti spalování tuků, popíjejte čtyři až pět šálků zeleného čaje denně.

Katechiny mají i další skvělé účinky – dlouhodobé pití zeleného čaje pozitivně působí v prevenci onemocnění srdce a cév, vývoje žaludečních vředů a rakoviny tlustého střeva. V boji proti rakovině mají dokonce ještě více účinků, podle vědců katechiny inhibují vývoj karcinomu prsní žlázy či omezují riziko vzniku rakoviny jícnu.

pž zelený čaj Foto:

Čaj oolong zrychluje metabolismus

Oolong čaj je druh tmavého čaje s lehkou, květinovou vůní a chutí. Stejně jako zelený čaj je čaj oolong plný antioxidačních katechinů. Katechiny podporují hubnutí, protože poškodí uložené tuky nazývané též lipidy. Ve studii publikované v čínském časopise Journal of Integrative Medicine vědci zjistili, že účastníci, kteří pili čaj oolong po dobu šesti týdnů ztratili o tři kila víc než účastníci, kteří čaj nepili vůbec. Stejná studie poznamenává, že to vypadá, že oolong čaj napomáhá zbavovat se tuku v břišních partiích.

Nejde jen o to, že odoláte sladkostem a nezdravým jídlům. Důležité je i načasování jídla a spousta dalších věcí.

Trenérky fitness a odborníci na výživu prozradili tajné zbraně na hubnutí

 

Mátový čaj potlačuje chuť k jídlu

Zatímco některé vůně mohou chuť na jídlo vyvolávat, jiné je zase tlumí. To je pravidlo, se kterým mimo jiné pracuje aromaterapie. A z té pochází jednoduché pravidlo. Dostali jste chuť na něco nezdravého, tučného nebo naopak příšerně sladkého? Dejte si šálek mátového čaje a naučte se jej pít každý den. Máta totiž potlačuje chuť k jídlu, což je i vědecky prokázané.

Podle studie zveřejněné v časopise Journal of Neurological and Orthopaedic Medicine dávali vědci očichávat účastníkům výzkumu jednotlivé vonné esence a zkoumali, co to s nimi provede. Účastníci, kteří očichávali mátový esenciální olej každé dvě hodiny, snížili svou váhu o více než dvě kila za měsíc. Popíjení mátového čaje zvýší vaši schopnost odolávat náhlým nezdravým chutím, což vám umožní snížit počet kalorií, ale také pomáhá s bojem proti přejídání. Kromě popíjení mátového čaje můžete například očichávat čerstvou mátu.

Pro některé je mátový čaj opravdovou lahůdkou, pro jiné lékem…
Pro některé je mátový čaj opravdovou lahůdkou, pro jiné lékem…
Thinkstockphotos

 

Bílý čaj blokuje vznik tukových buněk

Bílý čaj ze všech typů čajů obsahuje nejvyšší množství antioxidantů katechinů. Ve skutečnosti obsahuje bílý čaj třikrát větší množství polyfenolů než čaj zelený. Výsledky testů tak ukazují, že bílý čaj má jedinečnou schopnost spustit odbourávání tuku v těle, což může také blokovat tvorbu nových tukových buněk ve tkáních!

Červený čaj rooibos zmírňuje stres

Také čaj rooibos funguje jako vynikající potlačitel chutě k jídlu, protože obsahuje aspalathin. Aspalathin je chemická látka, která reguluje hormony, jež mohou za ukládání tuku v těle. Výzkum dále ukazuje, že aspalathin zmírňuje stres, snižuje chuť k jídlu, a dokonce i minimalizuje tukové tkáně. Někteří vědci také našli souvislost mezi množstvím aspalathinu a hypertenzí, metabolickým syndromem, kardiovaskulárním onemocněním, inzulinovou rezistencí a snížením rizika onemocněním cukrovkou II. typu.

Čaj můžete pít teplý nebo vychlazený

Zelený čaj: 7 důvodů, proč si dát denně alespoň jeden šálek

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama