Příběh Lenky: Díky karanténě jsem zjistila tajemství o manželovi, které nám zničí manželství

Nečekala jsem, že mi několikatýdenní karanténa kvůli pandemii koronaviru dokáže otevřít oči. Konečně jsem zjistila pravdu, s kým celá léta žiju.

S Honzou jsme se brali mladí a plní bujarých představ, kam se náš život společně bude ubírat dál. Po vystudování vysoké školy jsem otěhotněla s prvním dítětem a začali jsme za městem stavět svépomocí domeček. Jsme klasická rodina, jež se nikterak nevymyká průměru. Až do nedávné doby jsem si také myslela, že jsme šťastní manželé a na mého muže se vždy mohu spolehnout. Jak jsem ale během několikatýdenního nuceného pobytu doma zjistila, na obraz naší spokojené rodinky jsem koukala růžovými brýlemi. Fakt, že jsem stále zamilovaná do svého manžela, jsem brala jako štěstí, kvůli růžovým brýlím jsem ale přestala vidět detaily, kterých jsem si začala všímat až ve chvíli, kdy jsme oba dva začali pracovat z domova.

Denní režim manžela na očích

Oba dva máme to štěstí, že můžeme i během pandemie pracovat z domova, a tak jsme se možná poprvé během našeho společného života ocitli po několika letech zase intenzivně pospolu, zavřeni na několika desítkách metrů čtverečních společně s dětmi. Karanténa a to podivné společenské ticho všude kolem mi dalo šanci nahlédnout do našeho vztahu do detailu. Přes všechny manželské shony kvůli dětem, zařizování domu a práci člověk už přestane vnímat detaily na své polovičce, s kterou žije několik let. Jak se ukázalo, byla to chyba, za kterou budu brzy pykat.

Už během prvních dní jsem si začala všímat, že je manžel silně nervózní. Nic překvapivého, stres v práci, řvoucí děti okolo, říkala jsem si. Jenže ani když utichly děti a e-maily se přestaly hlásit se železnou pravidelností, jeho nervozita nepolevovala. Na svém smartphonu byl pohledem přilepen od rána do večera, tvrdil, že je to kvůli práci. Sledovala jsem ho víc než čtrnáct dní, sem tam jsem se zeptala, co stále řeší. Nemohla jsem si ale nevšimnout potutelného úsměvu, kdykoliv mu přišla zpráva, a to bylo jasné znamení pro každou manželku. V koutku duše jsem stejně už tušila, co se děje, a začaly mi docházet nastřádané detaily v našich každodenních životech, které vlastně nedávaly smysl, ale já si jich zkrátka nevšímala. Pozdní příchody domů, pravidelné pracovní cesty, zamykání telefonu a nálada manžela, která se měnila nezávisle na atmosféře doma. Druhý den jsem mu v nestřežené chvíli projela zprávy. Jmenovala se Anička a karanténu, kdy byl manžel zavřen se mnou doma, snášela viditelně těžce. Stýskalo se jí. V ten moment se moje manželství složilo jako pověstný domeček z karet.

Tajemství udržel několik let

Nejsem typ ženy, který by se trápil potají a nedal na sobě nic znát. Honzu jsem tedy konfrontovala hned, jak děti vyběhly ven. Zpočátku byl v šoku a odmítal cokoliv přiznat. Poslední zprávy od Aničky jsem si přeposlala na vlastní mobil, abych měla důkazy. Následně začal tvrdit, že je to kolegyně z práce, která je do něj zamilovaná a on nemá to srdce krutě ji odmítnout. To byla další lež, kterou jsem po letech dokázala prokouknout ve chvíli, kdy ji vypustil z úst. Je to výhoda dlouholetého partnerství. Nakonec přiznal, že má s pětadvacetiletou Aničkou poměr už tři roky. Aby toho nebylo málo, platí jí byt, do kterého za ní pravidelně jezdí. Nikdy neměl v plánu nás opustit.

V ten moment jsem ale byla rozhodnuta, že opustím já jeho. Během posledních čtrnácti dní jsem si uvědomila, že jsem v životě nikdy neudělala nic tak, jak bych si přála já, a právě teď je na čase to změnit, ačkoliv to bude hodně bolet. Karanténa mi otevřela oči a nejspíš mi změní život.

Sdílejte článek
Štítky nevěra příběh karanténa koronavirus lockdown

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.