Příběh Christie: Měla jsem v hlavě ďábla, který mi našeptával, že jsem tlustá a že s tím musím něco udělat!

Dlouhý boj s anorexií u Christie začal vlastně srovnáváním se s Mirandou Kerr, která byla jejím vzorem.

Začala se zabývat zdravým životním stylem, ale nedokázala to ukočírovat, ze zdravého stylu života se stala droga. Rozhodla se, že musí zhubnout 13 kg a pak bohužel pokračovala dál. Za den snědla méně než 300 kalorií a její váha klesla až na smrtelných 30 kilogramů.

„Photoshopem upravené obrázky modelek, jako je Miranda Kerr, rozhodně neukazují pravdu, ale vy se s tímto dokonalým vzhledem začnete ztotožňovat a toužíte mít stejně dokonalé tělo,“ vypověděla Christie Told.

Spolužáci ji šikanovali, že je tlustá

S přebytečnými kily bojovala vlastně už na základní škole, spolužáci ji totiž šikanovali kvůli tomu, že byla „baculatá“, za což mohla hlavně nezdravá strava.

„V naší rodině se nikdy nedbalo na zdravou výživu a ještě ke všemu jsem vždy milovala čokoládu a McDonald. Tím jsem se ´vyžrala´ už v mládí a byla jsem silnější než všichni moji přátelé.“

„Později se mi začali všichni vysmívat a pokřikovali na mě hnusné věci, jako že jsem vyžraný prase, tlusťoška a podobně. Byli to strašní tyrani!“

Motivována svým otcem, který hrál aktivně fotbal, začala zkoušet různé sporty a to jí dělalo dobře, pohyb ji začal bavit.

Pak ale přidala ty drastické diety a bylo zle, nemohla skoro ani chodit. V tu dobu měla již zmiňovaných třicet kilo a ztratila veškerou energii.

Rodina si problému vůbec nevšimla

Zarážející je hlavně fakt, že její rodina si ničeho nevšimla. Ani když se její vnitřní boj projevil i fyzicky – změny na jejím těle byly obrovské! Dívka nakonec sama musela poprosit svou matku, aby ji odvezla k doktorovi.

„Vyplnila jsem nějaký dotazník a pak mi oznámili – OK, máte poruchu příjmu potravy… Dali mi nějaké tipy a řekl mi, abych se vrátila do tří měsíců na kontrolu.“ Od té doby se stav Christie ještě zhoršil. Nemocnici navštívila celkem třikrát, naposledy, když se zhroutila při oslavě svých 17. narozenin. Zůstala upoutána na lůžko a její stav byl kritický.

Tehdy se v ní něco zlomilo a její myšlení se změnilo – začala zase jíst.

„Podívala jsem se do zrcadla a cítila jsem znechucení nad tím, co jsem viděla. Uvědomila jsem si, že když nepřestanu, pomalu ale jistě se zabiju!“

Tím, že uveřejnila svůj svůj příběh boje o život a podělila se s ostatními o své fotky, získala na Instagramu více než 8000 následovníků. Pravidelně informuje, jak probíhala a probíhá její svízelná cesta z anorexie; nyní konečně přibývá na váze.

Christie a její boj proti anorexii

„Snažím se pomáhat druhým se stejným problémem. Napsala mi už spousta mladých dívek, které mi děkovaly za záchranu života. Vlastně i já bych jim měla poděkovat, protože vědomí, že jim pomáhám, pomohlo vlastně i mně, abych ve svém boji vytrvala a překonala tu strašlivou nemoc – ANOREXII!“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.