Přírodní cestou proti rýmě a nachlazení: Co určitě pomůže?

Přírodní cestou proti rýmě a nachlazení: Co určitě pomůže?

U léčby rýmy platí, že nic nás nezachrání okamžitě jako mávnutím kouzelného proutku, ale po malých krůčcích můžeme dospět k tomu, že se oněch krušných sedm dní dá rýma přežít o něco příjemněji.

Šalvěj

Lžíci sušené šalvěje přelijte 2 dcl horké vody a nechte 15 minut vyluhovat. Vzniklý čaj můžete buď kloktat, nebo popíjet 3x denně. Šalvěj hojně používají zpěváci pro uklidnění hlasivek, pomůže i vám.

Česnek

Přírodní antibiotikum číslo jedna. Jezte v maximálních možných dávkách, které snesete, nejlépe syrový.

Zázvor

Určitě si kupte kořen zázvoru, stačí malý kousek. Nejjednodušeji ho připravíte tak, že ho rozkrájíte na kousky a zalejete horkou vodou. Tak si vyrobíte celkem chutný antibakteriální čaj. Pokud vás hodně bolí v krku, kousky zázvoru rozkousejte.

Med

Přidáním medu do čaje nebo na chleba přispíváte k dezinfekci organismu. Má vysoké antibakteriální účinky a jako léčivo se med používal před objevem antibiotik pro antiseptický účinek. Už pouhé spolknutí lžičky medu zmírňuje bolení v krku.

Euaklyptus

Eukalyptový olej přirozeným způsobem uvolňuje oteklý nos. Aplikujte ho buď pomocí aromalampy, nebo si několik kapek přidejte do teplé koupele.

Zábal

Priessnitzův zábal léčí zánět. Jeho pomocí dochází k místnímu prokrvení. Nejprve zabalíme krk do šátku namočeného ve studené vodě, po chvíli přiložíme suchou vrstvu. Po dvou hodinách šátky sundáme.

Vincentka

Vincentka je přírodní léčivý pramen, který je vysoce mineralizovaný. Ohřejte si ji v kastrolku, přes hlavu přehoďte ručník a 10 minut zeširoka inhalujte.

Pro uvolnění odkašlávání nebo pokud vás trápí průdušky je dobré si dát lomcovák: deci vincentky, deci mléka a to celé osladit medem. Moc dobře to nechutná, ale funguje to.

Vincentku si můžete také kapat do nosu místo komerčních kapek. Je velice šetrná a mohou ji používat i těhotné.

Sůl

Do teplé vody přidejte lžičku soli a směs kloktejte třikrát denně. Sůl krásně uvolní hleny a umožní vám dobré vykašlávání.

Vývar

Pořádná slepičí polévka s dostatkem zeleniny má posilující a odhleňující účinky. Když jsme nachlazení, tak je navíc nesmírně důležité požívat dostatek horkých slaných tekutin. Mnoho tekutin a minerálů totiž ztrácíme tím, jak se potíme. Po porci polévky se dobře uvolňují i vedlejší nosní dutiny.

Cibule

Cibuli při nachlazení konzumujte ve zvýšené míře, má dezinfekční účinky, navíc odhleňuje, je skvělá proti kašli. Cibulovou šťávu můžete použít i tak, že si vyrobíte sirup: cibuli nakrájíte na kolečka, přelijete dvěma lžícemi medu a zakápnete šťávou z citronu. To celé necháte 2 hodiny vylouhovat. Pak polykejte po lžičkách dle chuti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.