Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s ledvinami?

Jak ovlivňuje stav duše i naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.
Vydáno: 03.02.2017, Anna Kopečková
Chodíte často na záchod?
Chodíte často na záchod? Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Únor je měsícem, kdy prožíváme hlubokou zimu, ale příroda se už pomalu začíná probouzet a připravuje se na březen, kdy pomalu přichází jaro. Podle tradiční čínské medicíny jsou v únoru nejvíce zatížené ledviny, které ovlivňují i délku života. Ledviny totiž odevzdávají energii všem orgánům.

Ledviny jsou párový orgán uložený v bederní oblasti, pod vrstvou svalů, pod dolními žebry. Mají fazolovitý tvar a délku 10–12 cm. Ledviny slouží jako čisticí orgán. Odstraňují nečistoty z krve, které následně odcházejí do moče. Ledviny jsou upevněny v tukovém pouzdře, které je chrání před nárazem a prochlazením. Do ledvin je přiváděna krev ledvinovou tepnou. Aby ledviny mohly krev čistit, potřebují dostatečný krevní průtok. Pokud tedy máme problémy se srdcem, sníží se i činnost ledvin a platí to i naopak. Ledviny mají v těle mnoho úkolů, například vylučování zplodin, které už tělo neumí využít (močovinu, kyselinu močovou), ovlivňují množství vody, sodíku, draslíku, hořčíku, vápníku, fosforu a dalších minerálů v těle, řídí kyselost v těle, krevní tlak, krvetvorbu, vylučují jedovaté látky z těla, odbourávají hormony a jiné látky.

Jaké symboly nám okrývají potíže s ledvinami?

Ledviny jsou dvě (párový orgán), a tak souvisí se vztahy partnerskými, manželskými, mileneckými, ale také rodičovskými a přátelskými. Ledviny mají souvislost se vztahem k sobě samému. Jejich oslabení přináší strach, kritika, zklamání, neúspěch. Pokud spolu neumíme žít a máme problém v partnerských vztazích – nejen s partnerem, ale i s rodiči, dětmi, přáteli –, máme-li špatnou komunikaci ve vztazích, i to se může projevit v problémech s ledvinami. Zeslabují a zesilují je právě naše vztahy. Nedostatek lásky se okamžitě projeví ledvinovým pískem a pokud máme v sobě i potlačený vztek, tak posléze vzniknou i kameny.

Važte si lásky svých nejbližších a snažte se dávat jim lásku a naučit se ji přijímat. Pokud v partnerství cítíte nedostatek lásky, vyřešte to především komunikací. Pokud se to vyřešit nedá, tak z takového vztahu odejděte. Zbavte se strachu ze vztahu, jinak se ledviny oslabí.

Každá ledvina je navíc spojena s dalšími orgány. Pravá ledvina ovlivňuje naše játra a žlučník, což je spjato s nespokojeností s druhými lidmi a potížemi s komunikací, které vedou až k agresi a zlobě. Levá ledvina je zase spojena s žaludkem a slinivkou, což ukazuje, jak umíme radostně žít. Ledvinové kameny jsou zhmotněním zloby a nezpracovaného vzteku vůči bližním.

Položte si následující otázky:

Jak mi fungují vztahy? Nenosím s sebou vztek týkající se jiné osoby? Dostávám a dávám dostatek lásky? Mám se ráda? Nezlobím se na někoho ze svých blízkých? Trpím strachem ze života? Umím se vyrovnat s minulostí?

Jako malá holka, už čtyřletá, jsem měla svůj první ledvinový záchvat. Od té doby se mi ledviny ozývaly opakovaně, ale už to nebyla taková intenzita jako v raném dětství. Nejvíc se mi ledviny ozvaly v těhotenství a bylo to spojeno s mým manželstvím. Od té doby jsem měla opakované ledvinové záchvaty a problémy s močovým měchýřem. Lékaři mi diagnostikovali chronický zánět ledvin a upozornili na to, že úplně vyléčit nelze. Vše se změnilo po rozvodu. Stal se zázrak a mé opakované záchvaty, které jsem měla tak 3–4x za tři měsíce, najednou vymizely. Od té doby, a je to více jak deset let, jsem už ledvinový záchvat ani zánět močového měchýře neměla ani jednou. Vyřešení všech mých vztahů mi přineslo velkou úlevu a uzdravení.

Jak k nám ledviny promlouvají?

Časté močení (hlavně v noci), bolest v kříži, snížená funkce ledvin, bílkovina nebo krev v moči, ledvinová kolika, zánět ledvin, ledvinové kameny, změny v moči. Oslabené ledviny se projevují i padáním vlasů, bolestí kolen, špatným spánkem, zhoršením sluchu (šumění v uších), neplodností, oteklými víčky, tmavými kruhy pod očima.

bolest zad - ledviny Foto:                                                                                                                         Foto: iStock

 

Jak přispět k tomu, aby nám ledviny správně fungovaly?

Zbavte se strachu, rozdávejte lásku sobě i druhým. Pohlazení a pomazlení není nikdy dost. Komunikujte s ostatními otevřeně a nenechávejte si v sobě pocit zlosti. Minulost nechte minulostí a řešte především současnost a budoucnost. Usmívejte se na sebe i na své okolí a vaše ledviny to ocení. Ale také naopak, pokud se rozzlobíte, ledviny to pozastaví a oslabí. Buďte optimisty, smýšlejte a jednejte s vírou v sebe i ve vaše blízké, protože strach a nedůvěra jsou příčinou zhoršení stavu ledvin.

Ledvinám škodí chlad, jak fyzický, tak chlad ve vztazích. Nezájem o druhé, odměřený přístup, nepřístupnost ve vtazích. Na jejich činnost pomáhá teplo – láska ze srdce, pohlazení a potěšení.

Na fyzické úrovni je dobré hodně pít, vyhnout se alkoholu, nejíst ostrá jídla, dostatečně spát, černou kávu pít jen občas, hýbat se, eliminovat stres, co nejvíce odpočívat a být v teple. Zejména ruce a nohy musí být v teple. Ledviny posilují i teplé polévky (například čočková), nejvíce posiluje pohanka, oves a jáhly. Fazole, které připomínají tvarem ledviny, jsou také velice posilujícím prostředkem na ledviny. Z masa je vhodné krůtí, skopové a jehněčí. Také cibule, česnek a zázvor. Na zánětlivá onemocnění působí velice dobře lichořeřišnice větší a řepík lékařský.

Afirmace pro léčbu: „Žiji v harmonii s ostatními i sama se sebou a lehce se zbavuji všech minulých problémů.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Mohlo by vás taky zajímat:

Občas se vyplatí podívat se do záchodu, i když se jen vyčůráte

Co prozradí barva moči o vašem zdraví

Článek

nejšpinavější místo v bytě hlavní Foto:

Nejšpinavější místo v bytě? Budete se divit!

Jak často měníte houbičku na nádobí a vyplachujete držáčky na kartáčky? Jsou totiž plné bakterií.
Aby tělo přestalo vodu zadržovat, nesmíte s ní šetřit

Chcete zhubnout? Zbavte se přebytečné vody v těle

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 


Článek je zařazen v: psychosomatika, řeč těla, ledviny, zánět ledvin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama