Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s ledvinami?

Řeč těla: co nám odkrývají potíže s ledvinami? Jak ovlivňuje stav duše i naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu.

Jaké symboly nám okrývají potíže s ledvinami?

Ledviny jsou dvě (párový orgán), a tak souvisí se vztahy partnerskými, manželskými, mileneckými, ale také rodičovskými a přátelskými. Ledviny mají souvislost se vztahem k sobě samému. Jejich oslabení přináší strach, kritika, zklamání, neúspěch. Pokud spolu neumíme žít a máme problém v partnerských vztazích – nejen s partnerem, ale i s rodiči, dětmi, přáteli –, máme-li špatnou komunikaci ve vztazích, i to se může projevit v problémech s ledvinami. Zeslabují a zesilují je právě naše vztahy. Nedostatek lásky se okamžitě projeví ledvinovým pískem a pokud máme v sobě i potlačený vztek, tak posléze vzniknou i kameny.

Važte si lásky svých nejbližších a snažte se dávat jim lásku a naučit se ji přijímat. Pokud v partnerství cítíte nedostatek lásky, vyřešte to především komunikací. Pokud se to vyřešit nedá, tak z takového vztahu odejděte. Zbavte se strachu ze vztahu, jinak se ledviny oslabí.

Každá ledvina je navíc spojena s dalšími orgány. Pravá ledvina ovlivňuje naše játra a žlučník, což je spjato s nespokojeností s druhými lidmi a potížemi s komunikací, které vedou až k agresi a zlobě. Levá ledvina je zase spojena s žaludkem a slinivkou, což ukazuje, jak umíme radostně žít. Ledvinové kameny jsou zhmotněním zloby a nezpracovaného vzteku vůči bližním.

Položte si následující otázky:

Jak mi fungují vztahy? Nenosím s sebou vztek týkající se jiné osoby? Dostávám a dávám dostatek lásky? Mám se ráda? Nezlobím se na někoho ze svých blízkých? Trpím strachem ze života? Umím se vyrovnat s minulostí?

Jako malá holka, už čtyřletá, jsem měla svůj první ledvinový záchvat. Od té doby se mi ledviny ozývaly opakovaně, ale už to nebyla taková intenzita jako v raném dětství. Nejvíc se mi ledviny ozvaly v těhotenství a bylo to spojeno s mým manželstvím. Od té doby jsem měla opakované ledvinové záchvaty a problémy s močovým měchýřem. Lékaři mi diagnostikovali chronický zánět ledvin a upozornili na to, že úplně vyléčit nelze. Vše se změnilo po rozvodu. Stal se zázrak a mé opakované záchvaty, které jsem měla tak 3–4x za tři měsíce, najednou vymizely. Od té doby, a je to více jak deset let, jsem už ledvinový záchvat ani zánět močového měchýře neměla ani jednou. Vyřešení všech mých vztahů mi přineslo velkou úlevu a uzdravení.

Jak k nám ledviny promlouvají?

Časté močení (hlavně v noci), bolest v kříži, snížená funkce ledvin, bílkovina nebo krev v moči, ledvinová kolika, zánět ledvin, ledvinové kameny, změny v moči. Oslabené ledviny se projevují i padáním vlasů, bolestí kolen, špatným spánkem, zhoršením sluchu (šumění v uších), neplodností, oteklými víčky, tmavými kruhy pod očima.

Foto: iStock

Jak přispět k tomu, aby nám ledviny správně fungovaly?

Zbavte se strachu, rozdávejte lásku sobě i druhým. Pohlazení a pomazlení není nikdy dost. Komunikujte s ostatními otevřeně a nenechávejte si v sobě pocit zlosti. Minulost nechte minulostí a řešte především současnost a budoucnost. Usmívejte se na sebe i na své okolí a vaše ledviny to ocení. Ale také naopak, pokud se rozzlobíte, ledviny to pozastaví a oslabí. Buďte optimisty, smýšlejte a jednejte s vírou v sebe i ve vaše blízké, protože strach a nedůvěra jsou příčinou zhoršení stavu ledvin.

Ledvinám škodí chlad, jak fyzický, tak chlad ve vztazích. Nezájem o druhé, odměřený přístup, nepřístupnost ve vtazích. Na jejich činnost pomáhá teplo – láska ze srdce, pohlazení a potěšení.

Na fyzické úrovni je dobré hodně pít, vyhnout se alkoholu, nejíst ostrá jídla, dostatečně spát, černou kávu pít jen občas, hýbat se, eliminovat stres, co nejvíce odpočívat a být v teple. Zejména ruce a nohy musí být v teple. Ledviny posilují i teplé polévky (například čočková), nejvíce posiluje pohanka, oves a jáhly. Fazole, které připomínají tvarem ledviny, jsou také velice posilujícím prostředkem na ledviny. Z masa je vhodné krůtí, skopové a jehněčí. Také cibule, česnek a zázvor. Na zánětlivá onemocnění působí velice dobře lichořeřišnice větší a řepík lékařský.

Afirmace pro léčbu: „Žiji v harmonii s ostatními i sama se sebou a lehce se zbavuji všech minulých problémů.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.