zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

VAROVÁNÍ: Líbání - největší riziko vedoucí k rakovině jazyka a krku!

Obyčejného líbání z úst na ústa se nemusíte bát. Nebezpečné je až v kombinaci s orálním sexem
Autor: Thinkstock Obyčejného líbání z úst na ústa se nemusíte bát. Nebezpečné je až v kombinaci s orálním sexem
pruchol , Vydáno: 30.07.2015
Poslední dobou lékaři totiž zaznamenali nebezpečný nárůst případů lidského papilomavirusu (HPV) v dutině ústní.

reklama

Líbání předstihlo kouření a pití alkoholu. Nyní je podle nejnovějších výzkumů číslo jedna z pohledu na rizikové faktory, vedoucí k rozvoji rakoviny jazyka a krku.

Virus HPV byl podle nových výzkumů v posledních letech zodpovědný za 70% případů nádorů jazyka a krku. Vědci uvádějí, že počet těchto případů se každým rokem zvyšuje. Poznamenali, že příčinou je rozšíření praktik orálního sexu, hlavně mezi dospívajícími.

Tak a jde se na to!  Foto:

Orální sex je silně spojen s orofaryngeální rakovinou a nově uvedli, že byly zaznamenány a stále narůstají přímé přenosy z úst do úst v podobě takzvaného francouzského líbání.

Počet lidí praktikujících orální sex každoročně stoupá. Podle studií praktikuje orální sex přibližně 90 procent mužů a 88 procent žen ve věku 25 – 44.

Při líbání se uvolňují stejné chemické látky jako při intenzivním cvičení nebo třeba užíváním drog. Srdce nám bije rychleji a dýcháme hluboce, ale nepravidelně. Foto:

A co to vlastně je lidský papilomavirus (HPV)

Jedná se o běžně vyskytující se virus. Během života se jím nakazí přibližně 80 procent žen. Bohužel vám však může vážně ohrozit zdraví. Typů viru HPV je více než sto a asi čtyřicet z nich napadá genitální oblast. Imunitní systém žen se většinou s tímto virem vypořádá, ale není tomu tak vždy, infekce pak může přejít až k rakovině děložního čípku. HPV se tak mohou nakazit i muži, stačí, aby byli v kontaktu s genitáliemi nakaženého člověka.

Infekce je vysoce nakažlivá a bohužel velmi často se špatně poznává, nemá totiž žádné příznaky. Proto si ji lidé nevědomky předávají mezi s sebou dále. Nemají ani tušení o tom, že ji mají.

Nejvíce procent nakažených lidí HPV, přibližně 70 % se vyskytuje u lidí mezi 15 – 24 rokem. Ti jsou totiž nejvíce promiskuitní a většinou se nakazí hned v prvních třech let svého aktivního pohlavního života.

Líbání před objektivem - pravidelné vystavování podobných snímků na profil naznačuje, že nejenže slečna spamuje zdi ostatních přátel, ale že více než partnera miluje sama sebe a chce být v centru pozornosti. Foto:

A jak se mají lidé proti zákeřnému HPV bránit? Lékaři uvádějí, že 100 % ochranou je jen to, mít stálého partnera, nic jiného vlastně neexistuje. Ani kondom vám nezaručí, že se vám vir vyhne obloukem, nezakrývá totiž celé genitálie.

Ale abychom vás moc nevyděsili, máme tady jednu pozitivní zprávu na závěr a tou je, že nádory spojené s tímto zákeřným virem jsou mnohem lépe léčitelné, než rakoviny spojené s kouřením a popíjením alkoholu.

To ale neznamená, že si to hned večer užijete s náhodnou známostí :-)

Věděli jste, že... při střílení zbraní se v těle odehrávají stejné chemické reakce jako při vášnivém líbání? Foto:

Není jen jedna cesta, jak dosáhnout slasti

Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?

Mohlo by vás taky zajímat:

reklama

Související témata: líbání , orální sex , virus HPV

reklama

Přečtěte si také

reklama