Volání SOS: Opravdu jsou mobilní telefony nebezpečné?

Stále častěji se objevují nové a nové studie, které tvrdí, že mobilní telefony jsou nebezpečné. Je to jen planý poplach, nebo si máme dát skutečně pozor?

Mobilní telefony jsou dnes schopné nejen pořizovat vynikající fotografie, přehrávat hudbu, spojit nás prostřednictvím sociálních sítí se světem, ale jsou také velmi návykové.

Podobně jako u mnoha nových technologií zatím nejsou přesně známá jejich dlouhodobá rizika či výhody. A varování, že něco není v pořádku, trvá vědecky dokázat i několik let.

Jak se chránit?

Pokud se nechcete mobilního telefonu úplně vzdát, stačí, když ho budete držet co nejdál od svého těla, a to například za pomoci Bluetooth či kabelového připojení, které bude obsahovat feritový korálek – elektronickou součástku, která redukuje elektromagnetické mobilní záření.

Zjistěte hodnoty SAR (Specific Absorption Rate = míra specifické absorpce), které udávají, jaké množství radiace váš telefon vyzařuje. Měly by být dohledatelné v manuálu k telefonu nebo na internetu.

Za bezpečné se považují ty telefony, jejižch úroveň nepřevyšuje 0,6 W/kg. - See more at: http://biorezonance.info/cz_zaj_skodlivost_mobilu.php#sthash.p3WxP6uL.dpuf

Za bezpečné se považují ty telefony, jejižch úroveň nepřevyšuje 0,6 W/kg. - See more at: http://biorezonance.info/cz_zaj_skodlivost_mobilu.php#sthash.p3WxP6uL.dpuf

Telefonujte při plném signálu. Čím horší signál, tím více mobil vydává záření.

V neposlední řadě nepokládejte telefon k dítěti do kočárku.

Celkem obvyklý pohled, nemyslíte? Zdroj: Thinkstock

Co způsobuje mobilní telefon

U dospělých: Britská organizace Mobilewise (www.mobilewise.com), která vzdělává lidi v bezpečném používání mobilních telefonů, na svých stránkách zveřejnila informaci, že existuje spojení mezi používáním mobilních telefonů a mozkovými nádory, potenciální ztrátou plodnosti, genetickými problémy, narušením produkce melatoninu a dalšími biologickými procesy, které vedou ke vzniku rakoviny.

U dětí: Studie také prokázaly, že u dětí jsou pro změnu na vzestupu poruchy chování, a to zejména porucha pozornosti či hyperaktivita – ADHD. Podle posledních údajů trpí diagnózou ADHD něco mezi 3 až 7 % školou povinných dětí. Vědci se shodují, že na vině je používání mobilních telefonů. Jedna ze studií totiž prokázala, že děti, jejichž matky používaly v průběhu těhotenství mobilní telefony, trpěly ve škole poruchami chování.

Potvrzeno na myších

Během výzkumu vykazovaly myši, které byly v kontaktu s mobilním telefonem, větší hyperaktivitu a nižší funkci mozku než ty, které mu za stejných podmínek vystaveny nebyly.

Zdroj: časopis Health&Beauty

Zaujal vás tento článek? Můžete si jich přečíst mnohem víc. Prolistujte si zdarma jedno z čísel časopisu Health&Beauty:

Rádi byste, aby vám časopis Health&Beauty chodil rovnou do schránky? Doporučujeme zřídit si předplatné tištěné verze časopisu za pouhých 196 Kč za rok. Roční předplatné obsahuje 4 výtisky. TIŠTĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 196 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na asistent@luxuryguide.cz. Do předmětu vpište "předplatné" a do textu zprávy svoji adresu. Harmonogram vydání: březen, květen, srpen, listopad. ELEKTRONICKÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 48 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na https://cs.publero.com/title/health-beauty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.