zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Volání SOS: Opravdu jsou mobilní telefony nebezpečné?

Opravdu existuje souvislost mezi používáním mobilů a vznikem rakoviny?
Autor: Thinkstock Opravdu existuje souvislost mezi používáním mobilů a vznikem rakoviny?
anna kopečková , Vydáno: 30.06.2015
Stále častěji se objevují nové a nové studie, které tvrdí, že mobilní telefony jsou nebezpečné. Je to jen planý poplach, nebo si máme dát skutečně pozor?

reklama

 

Mobilní telefony jsou dnes schopné nejen pořizovat vynikající fotografie, přehrávat hudbu, spojit nás prostřednictvím sociálních sítí se světem, ale jsou také velmi návykové.

Podobně jako u mnoha nových technologií zatím nejsou přesně známá jejich dlouhodobá rizika či výhody. A varování, že něco není v pořádku, trvá vědecky dokázat i několik let.

 

Jak se chránit?

Pokud se nechcete mobilního telefonu úplně vzdát, stačí, když ho budete držet co nejdál od svého těla, a to například za pomoci Bluetooth či kabelového připojení, které bude obsahovat feritový korálek – elektronickou součástku, která redukuje elektromagnetické mobilní záření.

Zjistěte hodnoty SAR (Specific Absorption Rate = míra specifické absorpce), které udávají, jaké množství radiace váš telefon vyzařuje. Měly by být dohledatelné v manuálu k telefonu nebo na internetu.

Za bezpečné se považují ty telefony, jejižch úroveň nepřevyšuje 0,6 W/kg. - See more at: http://biorezonance.info/cz_zaj_skodlivost_mobilu.php#sthash.p3WxP6uL.dpuf
Za bezpečné se považují ty telefony, jejižch úroveň nepřevyšuje 0,6 W/kg. - See more at: http://biorezonance.info/cz_zaj_skodlivost_mobilu.php#sthash.p3WxP6uL.dpuf

Telefonujte při plném signálu. Čím horší signál, tím více mobil vydává záření.

V neposlední řadě nepokládejte telefon k dítěti do kočárku.

ThinkstockPhotos-200545827-001 Foto:

Celkem obvyklý pohled, nemyslíte?                                                                    Zdroj: Thinkstock

 

Co způsobuje mobilní telefon

U dospělých: Britská organizace Mobilewise (www.mobilewise.com), která vzdělává lidi v bezpečném používání mobilních telefonů, na svých stránkách zveřejnila informaci, že existuje spojení mezi používáním mobilních telefonů a mozkovými nádory, potenciální ztrátou plodnosti, genetickými problémy, narušením produkce melatoninu a dalšími biologickými procesy, které vedou ke vzniku rakoviny.

U dětí: Studie také prokázaly, že u dětí jsou pro změnu na vzestupu poruchy chování, a to zejména porucha pozornosti či hyperaktivita – ADHD. Podle posledních údajů trpí diagnózou ADHD něco mezi 3 až 7 % školou povinných dětí. Vědci se shodují, že na vině je používání mobilních telefonů. Jedna ze studií totiž prokázala, že děti, jejichž matky používaly v průběhu těhotenství mobilní telefony, trpěly ve škole poruchami chování.

Číst zprávy v partnerově mobilu se nevyplácí. Můžete si úplně nevinný vzkaz vyložit nesprávně a malér je na světě.

Partnerův mobil: Taky ho máte pod kontrolou?

 

Potvrzeno na myších

Během výzkumu vykazovaly myši, které byly v kontaktu s mobilním telefonem, větší hyperaktivitu a nižší funkci mozku než ty, které mu za stejných podmínek vystaveny nebyly.

Zdroj: časopis Health&Beauty 

Zaujal vás tento článek? Můžete si jich přečíst mnohem víc. Prolistujte si zdarma jedno z čísel časopisu Health&Beauty:

HB banner nový 2 Foto:

Rádi byste, aby vám časopis Health&Beauty chodil rovnou do schránky? Doporučujeme zřídit si předplatné tištěné verze časopisu za pouhých 196 Kč za rok. Roční předplatné obsahuje 4 výtisky. TIŠTĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 196 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na asistent@luxuryguide.cz. Do předmětu vpište "předplatné" a do textu zprávy svoji adresu. Harmonogram vydání: březen, květen, srpen, listopad. ELEKTRONICKÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 48 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na https://cs.publero.com/title/health-beauty.

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama