Vyžeňte bolest ze života: Tipy, které fungují líp než tabletky!

Vyžeňte bolest ze života: Tipy, které fungují líp než tabletky!

Bolest se na nás valí ze všech stran. Jednou zaútočí v oblasti zad, podruhé se objeví v oblasti hlavy nebo krční páteře. Když budete jako řešení polykat jednu tabletku za druhou, možná se bolesti zbavíte, ale jen na pár hodin. Pak si totiž budete muset vzít další. Dejte sbohem chemii, vsaďte na přírodu a na naše “zdravé” tipy.

Bolest může mít mnoho příčin a vesměs nás upozorňuje na jednu věc, kterou je nutno brát v potaz. Vaše tělo se hlásí o pozornost, protože se s ním něco děje. Bolesti týkající se zlomené nohy si žádají zásah odborníka, ale dokola opakující se bolesti hlavy, které se vám vracejí a dle názoru lékařů jste v pořádku, mohou mít příčinu i úplně někde jinde. Třeba v tom, jak si vede vaše psychika nebo jak zvládáte nápor stresu. Klíčem ke všemu je začít žít ve větší rovnováze. Tady jsou první kroky, které můžete udělat jako prevenci proti možným bolestným komplikacím.

Tělo a duše v rovnováze? Zkuste jógu

S lidským organismem umí doslova a do písmene zázraky. Vybrat si můžete z mnoha variant, jako je power jóga, bikram jóga nebo hormonální jógová terapie. Ta pomáhá ženám s hormonální nerovnováhou, ale i s diabetem nebo u mužů s nedostatečnou kvalitou spermatu. Zkuste se procvičit k naprosté rovnováze a odbourejte zdravotní komplikace dřív, než bude skutečně pozdě.

Tip: Skvěle pomáhají i pravidelné procházky. Dopřejte si tento rituál spolu s partnerem nebo dobrou kamarádkou.

Psychika je záludná: Myslete pozitivně

Mysl je podle všeho opravdu všemocná. Říká se, že život formují právě myšlenky a je jenom na vás, abyste si je nastavili tak, aby byly pozitivní. Velká většina z nás si totiž dokáže ubližovat negativismem. O čem přemýšlíte, to se vám v životě dříve nebo později stane. Proto je nutné, aby byly myšlenky pokud možno co nejlepší. Dobrá psychická kondice vám umožní srovnat se se strachy a dlouho zapomenutými křivdami, které mohou vyplouvat na povrch různými způsoby, a to třeba i věčně se vracející bolestí, kterou lékař označil jako chronickou.

Tip: Vypište se ze svého trápení deníku. Uvidíte, že se vám uleví.

Jezte rozumně a vyváženě

Rovnováha je nutná i v jídelníčku. Dopřejte si ovoce, zeleninu, kuřecí, králičí a rybí maso a také nezapomínejte na mořské potvůrky, ořechy, luštěniny a cereálie. Černý čaj vyměňte za bílý a zelený, limonády za čistou vodu bez bublinek a cukru a místo vepřového řízku si připravte kuřecí plátek.

Tip: Bolí vás hlava jako střep? Dřív, než se nadopujete léky tišícími bolest, se pořádně napijte čisté vody a na chvilku si odpočiňte.

Zbavte se stresu a depky

Nervozita, špatné myšlenky a věčné chmury nám mohou pořádně zavařit. Ze začátku se projeví nespavostí, únavou, přejídáním nebo nepravidelnou stravou a problémy jsou na světě. Naučte se relaxovat, zavzpomínejte na to krásné, co bylo, a važte si sami sebe.

Tip: Netrapte se tím, co nemůžete změnit. Těšte se na nové věci a spřádejte plány do budoucna.

Spěte!

Naše tělo se během spánku regeneruje. Neodbývejte tedy tento proces harmonizace a sbírání energie, protože po náročném dni si zkrátka musíte doplnit baterky pro ten, co má teprve přijít. Pravidelným spánkem totiž zneškodníte bolest vycházející z únavy, vyčerpání, ale i jiné budoucí komplikace související s nakřáplou imunitou. Právě tu totiž spánek posiluje.

len

Sdílejte článek
Štítky bolest spánek jóga

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.