Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Život s cystickou fibrózou: Tyto ženy si zaslouží náš respekt!

Projekt, o kterém jsme se rozhodli napsat, ukazuje ženy, které žijí s touto vážnou vrozenou nemocí a bojují s ní, jak jen je to možné.
Vydáno: 08.11.2015
Takto vypadá cystická fibróza
Takto vypadá cystická fibróza Autor: Ian Pettigrew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Snad právě proto se snaží nepropadat depresím a svůj život, který je u lidí s tímto onemocněním hodně krátký si chtějí užít. Jsou to opravdu velice silné a obdivuhodné ženy. Chtějí také dodat sílu stejně postiženým lidem, aby to nevzdávali tak snadno a rychle.

Fotograf Ian Pettigrew dává ženám s cystickou fibrózou (což je onemocnění, u kterého jde opravdu o život - Cystická fibróza (CF) neboli mukoviscidóza je smrtelná dědičná nemoc, která postihuje převážně dýchací a trávicí soustavu) pomocí svého fotoaparátu a reflektoru pocit jedinečnosti a krásy. Jeho cílem je zvýšit povědomí o tomto onemocnění a posílit další osoby žijící s ním.

Cystická fibróza - Obrázek 3 Foto:

Nedávno publikoval fotografie téměř 60 žen, které žijí s cystickou fibrózou v sérii portrétů nazvané Salty Girls. (Můžete se podívat na všechny fotografie na jeho internetových stránkách a získat aktuální informace o projektu na Facebooku).

Název - Salty Girls - pochází z jednoho z příznaků této nemoci – kůže těchto lidí je totiž velmi slaná. Je to tím, že lidé s cystickou fibrózou v sobě mají více chloridu.

Délka života člověka s tímto onemocnním, je neuvěřitelně krátká. Někteří lidé se mohou dožít i čtyřiceti let, ale průměrná délka života je pouhých 25 let.

Vzhledem k této kruté nemoci, je to opravdu inspirující, vidět tyto krásné ženy s úsměvem a pokorou, s jakou přijímají svůj úděl a své jizvy, které jim po zákrocích zůstaly.

Prohlédněte si některé v níže uvedené fotogalerii...

 

Na všechny fotografie těchto obdivuhodných žen se můžete podívat zde, na stránkách fotografa...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama