Zdraví a nemoci

8. listopadu 2015 04:20

Lucie Průchová

Život s cystickou fibrózou: Tyto ženy si zaslouží náš respekt!

Projekt, o kterém jsme se rozhodli napsat, ukazuje ženy, které žijí s touto vážnou vrozenou nemocí a bojují s ní, jak jen je to možné.

Snad právě proto se snaží nepropadat depresím a svůj život, který je u lidí s tímto onemocněním hodně krátký si chtějí užít. Jsou to opravdu velice silné a obdivuhodné ženy. Chtějí také dodat sílu stejně postiženým lidem, aby to nevzdávali tak snadno a rychle.

Fotograf Ian Pettigrew dává ženám s cystickou fibrózou (což je onemocnění, u kterého jde opravdu o život - Cystická fibróza (CF) neboli mukoviscidóza je smrtelná dědičná nemoc, která postihuje převážně dýchací a trávicí soustavu) pomocí svého fotoaparátu a reflektoru pocit jedinečnosti a krásy. Jeho cílem je zvýšit povědomí o tomto onemocnění a posílit další osoby žijící s ním.

Nedávno publikoval fotografie téměř 60 žen, které žijí s cystickou fibrózou v sérii portrétů nazvané Salty Girls. (Můžete se podívat na všechny fotografie na jeho internetových stránkách a získat aktuální informace o projektu na Facebooku).

Název - Salty Girls - pochází z jednoho z příznaků této nemoci – kůže těchto lidí je totiž velmi slaná. Je to tím, že lidé s cystickou fibrózou v sobě mají více chloridu.

Délka života člověka s tímto onemocnním, je neuvěřitelně krátká. Někteří lidé se mohou dožít i čtyřiceti let, ale průměrná délka života je pouhých 25 let.

Vzhledem k této kruté nemoci, je to opravdu inspirující, vidět tyto krásné ženy s úsměvem a pokorou, s jakou přijímají svůj úděl a své jizvy, které jim po zákrocích zůstaly.

Prohlédněte si některé v níže uvedené fotogalerii...

Na všechny fotografie těchto obdivuhodných žen se můžete podívat zde, na stránkách fotografa...

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.