Seriály a filmy

8. června 2020 11:00

Zejtra napořád, ale už opravdu v letní české road movie

Pavel Batěk, Filip Blažek a Vica Kerekes v hlavní roli lehce generační zpovědi o rozháraném mladém muži a jeho vtipné cestě za poznáním sama sebe. Film o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Nenechte si ujít v neděli ve 20.15 na Primě!

Zejtra napořád, autorský a režijní debut Rudolfa Havlíka, absolventa Střední průmyslové školy grafické v Praze, vášnivého cestovatele a blogera, nedopadl vůbec špatně. „Není to autobiografický film, ale opřel jsem ho o zážitky z Čech i Asie a čerpal jsem z pocitů, které v sobě nosím,“ řekl po projekci na MFF v Karlových Varech Havlík v roce 2014. „Hodil mi v hospodě na stůl scénář, já do něj nahlédl a překvapilo mě, jak mi byl blízký. Asi jsem se také tehdy ještě hledal, což je zřejmě pocit mnoha lidí po třicítce,“ doplnil Havlíka představitel hlavní role Pavel Batěk.

Pochvalu určitě zaslouží příjemný soundtrack a titulní píseň We Should Care od skupiny The Fellas, ke které vznikl videoklip v Hongkongu, nebo krásné herečky, zručná kamera, honičky i přehlídky asijských šuntů. Čeho autor naopak mohl ubrat, je meditování hlavního hrdiny a jeho přežvykování životních mouder a pravd.

Podívejte se na tlevizní upoutávku:

A na co že se můžete připravit? Petr Kraus je mladý muž, který má ze všeho nejvíc v životě strach ze stereotypu. „Každý den miliony lidí usínají s pocitem, že změní svůj život. Zejtra přestanu kouřit. Zejtra ji pozvu na kafe. Zejtra začnu hubnout. Zejtra bude všechno lepší. Zejtra a napořád.“ Proto věčně cestuje, rozjíždí obchody s podezřelými byznysmany z Číny, stále něco hledá a má panickou hrůzu z toho, že mu někde něco utíká. Fakt, že to „něco“ má celou dobu pod nosem, je divákovi jasné od začátku, musí ale počkat, až se k tomu dopracuje i hlavní hrdina. Čekání to je ale příjemné a oddechové, které se občas blýskne dobrým vtipem. Prostě taková klasická letní road movie.

Věděli jste o filmu Zejtra napořád, že...

  • Skoro tři roky ležel film roztočený „v šuplíku“ poté, co na něj původní produkci došly peníze.
  • Film byl poprvé veřejnosti představen v roce 2014 na Filmovém festivalu v Karlových Varech.
  • Představitel hlavní mužské role Pavel Batěk (*1975) si v roce 2009 za roli ve hře Vojcek vysloužil nominaci na cenu Thálie. Se svým bratrem Petrem založili před dvaceti lety kapelu The End of Colours, kde Pavel zpívá.
  • Pár záběrů snímku se natáčelo v Hongkongu.
  • Autor a režisér Rudolf Havlík vystřídal řadu oborů. Svoje pracovní i osobní zážitky především z cest po Asii uveřejnil v desítkách blogů, za které byl dvakrát vyhlášen jako Bloger roku, a ve čtyřech knihách. Čerpal z nich i při psaní své filmové prvotiny Zejtra napořád.

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.