Celebrity

15. září 2023 14:26

Josef Šťastna

Zemřel herec Stránský. Rodina prožívá těžkou ztrátu, smutný je i úspěšný syn

Ve věku 85 let do hereckého nebe odešel Miloš Stránský. O smutné události informovalo divadlo v Jihlavě. Smutek prožívá také jeho syn Martin Stránský (53), který patří k úspěšným českým hercům a dabérům.

O úmrtí Stránského informovalo jihlavské divadlo. „Odešla velká osobnost Horáckého divadla Jihlava, emeritní ředitel Miloš Stránský. Čest jeho památce,“ uvedlo jihlavské divadlo na svém facebookovém účtu.

Stránský se nesmazatelným písmem zapsal do dějin jihlavského divadla, ale narodil se v Praze. S herectvím začal v Divadle Jiřího Wolkera. Miloš Stránský ztvárnil na 145 rolí, je autorem mnoha divadelních textů a jako režisér nastudoval v Jihlavě sedm divadelních inscenací. Po celou dobu své profesní dráhy věnoval také mnoho volného času spolupráci s ochotnickými divadelními spolky z celého kraje.

Stránský také k herectví vedl svého syna Martina. Ten je známý tím, že svůj hlas mimo jiné propůjčil hlavní postavě v seriálu Doktor House. Právě Stránský prožívá odchod tatínka bolestivě.

Stránský se proslavil v českém dabingu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.