8 kroků, které vás dovedou k minulým životům. V jaké formě existovala vaše duše?

Reinkarnace je natolik tajemná věc, že se jí nejen filozofové a náboženství zabývají dlouhá staletí. Lidé dychtí po zjištění, zda jejich duše skutečně existovala v minulém životě a v jaké formě. A možná vás překvapí, jak jednoduchá k tomu může vést cesta.

Náznaky, že člověk prožil jeden či více minulých životů, můžeme najít takřka ve všem. Jak se ale dá poznat, že se nejedná o pouhé náhody, ale o skutečně prožité momenty? Pokud podniknete následujících osm kroků, a to velmi pečlivě a nejlépe opakovaně, můžete se alespoň přiblížit tajemným zákoutím vlastní duše a dříve či později možná i odhalit pravdu o své dávné minulosti.

1. Připravte si pokoj

Udělejte si v pokoji, odkud se chcete vydat do minulých životů, pohodlí. Nastavte si optimální teplotu, zvolte decentní světlo a vypněte potenciální zdroje hluku jako televizi, rádio nebo telefon. Pokud máte možnost, pusťte si tiché uklidňující zvuky, ideálně bílý šum, tedy souznění tisíců tónů, které dokážou odfiltrovat okolní hluk. Zkuste vsadit na hučení lesa, vodopádů či oceánu.

2. Uklidněte tělo i mysl

Jakmile zařídíte vše podstatné pro zútulnění místnosti, zaměřte se na vlastní psychickou a fyzickou stránku. Ujistěte se, že nemáte žízeň ani hlad, nechce se vám na záchod a nerozptylují vás žádné jiné potřeby. Usaďte se do křesla nebo jednoduše na podlahu do relaxační polohy, v níž si skutečně odpočinete.

3. Zajistěte si ochrannu

Tento krok byste určitě neměli vynechat. Vzhledem k tomu, že se vydáváte na neznámou cestu, při níž budete pracovat s určitou duchovní energií, je velmi důležité, abyste se chránila před všemi negativními silami. Lehněte si na záda a představujte si všude kolem vás jakési bílé světlo, které postupně od pat až po temeno hlavy pokrývá celé vaše tělo. Pokuste se vnímat jeho teplo i barvu. Současně zhluboka dýchejte a v duchu či nahlas pětkrát zopakujte: „Cítím silnou energii. Ta kolem mě vytváří auru ochrany, jež při mně stojí za každých okolností.“ Čím více se na nic budete zaměřovat, tím jasnější a silnější bude. Celý proces opakujte i s další a další barvou, dokud se nebudete cítit naprosto uklidněně a nebudete připravená přejít k dalšímu kroku.

4. Vytvořte si pomyslnou chodbu a vydejte se na cestu

Nyní je čas zahájit svou cestu. Odteď bude vaším nejdůležitějším nástrojem vizualizace. Představte si sami sebe na začátku dlouhé chodby s velkými dveřmi na konci. Zaměřte se na co největší detaily, ať už na barvu, zdobení, materiál celkový design, cokoliv. Hlavně si ji pořádně zapamatujte, odteď jí budete procházet, kdykoliv se vydáte hledat minulé životy. Prociťte každý krok, zapojte všechny smysly, vnímejte vůně i zvuky až do momentu, kdy se dostanete ke dveřím. Vezměte za kliku, nadechněte se, zatlačte a vstupte…

5. Vítejte v minulém životě

Ať už za dveřmi vidíte jen jednu barvu nebo celou scénu, berte to jako základ, na kterém můžete stavět. Přijímejte všechny obrazy, které vám naskočí v mysli. Jakákoliv vize se totiž může vyvinout, jakmile do ní proniknete hlouběji, a může vám poskytnout indicie k tomu, kde a v jaké době se nacházíte. Ačkoliv si možná myslíte, že si všechno jen představujete, není vůbec vyloučeno, že jste právě objevila minulý život.

6. Buďte trpělivá

Pokud jste neviděla vůbec nic, neklesejte na mysli. Je to naprosto přirozené a existují metody, jak se minulého života přesto dopátrat. Zaměřte svou mysl na konkrétní věc, ať už jde o zálibu, dovednost nebo destinaci, kterou jste odjakživa milovala, a zeptejte se na následující otázky: „Proč to mám tolik ráda? Může to souviset s mým minulým životem?“ Jestliže ani tento postup nepomohl, zkuste se podívat na svá chodidla a boty. Stačí malý detail, například to, zda máte sandály, který může vést k dalším zjištěním o šatech a podobně, díky čemuž se můžete dále propracovat až k jádru vašeho minulého života.

7. Přijměte, co vidíte

Naprosto klíčové je, abyste přijali, co „za dveřmi“ vnímáte, jakékoliv pochybnosti totiž v tento moment naruší veškeré soustředění. Otázky typu „Opravdu jsem právě teď ve své vlastní minulosti, nebo jsou to jen výplody mé fantazie?“ nijak neprospějí vašemu snažení. Některé prvky samozřejmě mohou být zkreslené, to je však součástí celého procesu. Svůj minulý život lépe poznáte až po několikáté „výpravě“, proto je lepší potlačit své analytické já a věřit, že vše kolem vás se v minulosti skutečně stalo. A pokud se vám výjevy, které vidíte, nelíbí, myslete na to, že jde pouze o minulost, s níž už tak jak tak nic nenaděláte.

8. Vraťte se do přítomnosti

Návrat z minulosti obvykle nastává sám od sebe. Pokud vizualizace postupně začnou mizet a další přestanou přicházet, nesnažte se je násilně vyvolávat zpět – vezme vám to spoustu sil a vaše pokusy pravděpodobně skončí neúspěchem. Otevřete raději oči a pronikněte do přítomnosti. V případě, že chcete z minulosti odejít vědomě, stačí si představit dveře, kterými jste do ní vstoupila, otevřít je a projít celou na začátku vytvořenou chodbou zpět do pokoje v současnosti.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.