Životní styl

Aktualizováno 19. května 2022 10:46

Kristýna Šťastná

8 znamení reinkarnované duše. Podle čeho poznáte, že na světě nejste poprvé?

Reinkarnace neboli převtělení je proces, kdy duše člověka přechází z jedné fyzické schránky do druhé. Může tak existovat a získávat zkušenosti desítky, stovky i tisíce let. Jak ale poznáte, že právě vaše duše už má za sebou jeden a více minulých životů?

Duše je pojem, který nelze jednoznačně definovat. Různá náboženství ji charakterizují jinak. Nejstarší texty východní filozofie, které vznikly i před více než 5 000 lety, považují duši za všudypřítomného ducha, který se v průběhu života vyvíjí, nevzniká ani nezaniká, zůstává navždy. Moderní teorie pak duši identifikuje jako energetickou podstatu, která může být přenesena do rozmanitých forem, jako jsou prchavé myšlenky či emoce člověka.

Lidé, jejichž duše už dříve existovala v jiné formě, to často tuší, jsou citlivější a vnímavější než ostatní. Jestli i vy už máte za sebou nějaké minulé životy, ale mohou prozradit i následující vlastnosti.

1. Máte silnou intuici

Intuice je podle obecných definic základní instinkt či nevysvětlitelný pocit, díky kterému mozek vnímá nebezpečí ještě předtím, než si člověk uvědomí, že je v ohrožení. Platí taky, že vedle mozku se tento stav týká i střev, která jsou často považována za druhý mozek v lidském těle. Je v nich totiž přítomná většina neurotransmiterů, které zajišťují přenos impulsu z nervové buňky do jiné. Proto někteří senzitivní jedinci cítí náhlé stažení v břiše, jakmile se dostanou do potenciálně nepříjemné situace. Díky intuici zároveň mnozí poznají, když jim někdo lže nebo něco tají. Zároveň však tento pocit může být pozůstatkem traumatické zkušenosti z minulých životů – ačkoliv nedokážete přesně určit, co se bude dít, hluboko v nitru víte, že bude zle, protože už jste podobnou situaci zažili.

2. Často zažíváte déjà vu, která mají smysl i zpětně

Většina odborníků se shoduje na tom, že déjà vu není nic jiného než psychologický jev vznikající časovým nesouladem mezi pravou a levou hemisférou nebo že má neurologický původ. Někteří však nepřekonatelný pocit, že už se konkrétní věc stala někdy dříve, považují za důkaz minulého života. Pokud navíc déjà vu dává větší smysl zpětně a člověk si z opakované situace odnese hlubší poznání než předtím, může být chápáno jako určitá životní lekce. To, co se duše nenaučila napoprvé jinde a jindy, přišla napravit v současném životě.

3. Jste schopni předvídat budoucnost

Klasické „já jsem věděla, že se to stane“ určitě alespoň jednou v životě zažil každý. Existují však jedinci, kteří takto vycítí budoucí události častěji, než aby se to dalo považovat za obyčejnou náhodu. Ačkoliv se může rozdíl mezi schopností predikce a intuicí zdát takřka nepatrný, není to jedno a totéž. Zatímco intuice je nespecifikovatelný/vágní pocit, takzvaný pohled do budoucnosti je velmi intenzivní, mnohdy nabízí i konkrétní obraz. Lidé, kteří podobné vidiny zažívají, zároveň často tíhnou k duchovnu, mentálnímu zdraví, koučování či spirituálním cestám. Mnozí z nich se v těchto oborech stanou profesionály. Možná je to vrozená vlastnost, možná je ale jejich senzitivita výsledkem mnoha hodin praktických zkušeností z minulého života.

4. Máte nevysvětlitelné obavy a fobie

Pokud se až nepříčetně bojíte určitých věcí, míst či situací, pravděpodobně se jedná o fobii, kterou jste získali v průběhu života na základě nějaké negativní zkušenosti. Existují však taky nepřiměřené pocity strachu přecházející až v odpor, které chováte vůči objektům, byť jste se s nimi nikdy nesetkali. Jakmile se s nimi ale dostanete poprvé do kontaktu, začnete trpět úzkostmi a budete mít nepřekonatelné nutkání okamžitě zmizet. Právě tyto pocity mohou být důsledkem traumatického zážitku z minulých životů.

5. Pociťujete blízký vztah k rozmanitým kulturám, lidem či místům

Pokud vás přitahuje určitá kultura, se kterou zdánlivě nemáte absolutně nic společného, nebo vám je záhadně povědomý jazyk či umění naprosto cizího etnika, není vyloučeno, že ji znáte z předchozích životů. To samé platí o navštívených zemích či místech, kde se cítíte jako doma, ačkoliv jsou od vašeho reálného bydliště vzdálená stovky kilometrů.

6. Máte vytříbený cit pro empatii

Většina reinkarnovaných duší je extrémně empatická. V jejich podání se nejedná pouze o jakési naučené vzorce na základě pozorování chování ostatních nebo sympatie. Mají skutečně vyvinutou schopnost naplno se vžít do pocitů ostatních. Jakmile někdo takový vstoupí do místnosti, všichni okolo okamžitě pocítí změnu nálady či energie. Kromě emocí ale mohou být výrazně citliví i v souvislosti s fyzickou stránkou ostatních, včetně bolesti, napětí ve svalech nebo energetických bloků. Právě proto je pro vysoce empatické osoby velmi důležité umět se oprostit od cizí energie a emocí, například pomocí očistných rituálů.

7. Vidíte do duše ostatních

Pokud váš současný život není první, nenecháte se jen tak obalamutit falešnými lidmi, manipulací nebo citovým vydíráním. Vidíte totiž daleko za tělesnou schránku lidí a dokážete během okamžiku rozpoznat jejich nitro. Cítíte, že je někdo čistá duše, přestože se navenek jeví nedostupně až nepřátelsky. Odmítáte se na ostatní dívat černobíle, protože víte, že každý přišel na svět s nějakou rolí a snaží se ji hrát, jak nejlépe umí. A pozor, neplatí to jen pro lidské duše, ale pro všechny z živočišné i rostlinné říše.

8. Připadáte si starší, než ve skutečnosti jste

Po probuzení často přemýšlíte nad tím, v jakém světě jste se to zase ocitla. Při pohledu do zrcadla se divíte, jak vám může být jen tolik, kolik vám je. Mezi svými vrstevníky jste poněkud ztracená a tak úplně jim nerozumíte. To je jen pár znaků, které by mohly poukazovat na to, že ačkoliv je vaše fyzická stránka na světě teprve tolik let, kolik oficiálně ukazuje váš věk, vaše duše existuje mnohem déle. Váš pocit, že jste o dost starší, tak může vycházet z bohatých zkušeností, které již máte z předchozích životů.

Mohlo by vás také zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.