Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

6 tipů na knihy, díky kterým bude zbytek tohoto léta stát za to!

Horko, zmrzlina, koupaliště, opalovací krémy, studená káva, pantofle, posečená tráva, dlouhé večery a dobrá kniha… jedním slovem prostě léto! Jelikož víme, že vybrat to nejlepší k přečtení bývá leckdy oříšek, vybrali jsme pro vás ve spolupráci s knihkupectvím Martinus.cz osm opravdu skvělých knih z různých žánrů, díky kterým na tohle léto budete ještě dlouho vzpomínat.
Vydáno: 09.08.2019
8 tipů na knihy, díky kterým bude zbytek tohoto léta stát za to!
Autor: iStock 8 tipů na knihy, díky kterým bude zbytek tohoto léta stát za to!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Knižní tipy na léto 1
Autor: archiv vydavatelství Knižní tipy na léto 1

Tiché roky – Alena Mornštajnová

Pokud jen letmo sledujete českou knižní scénu, nejnovější román A. Mornštajnové už jste jistě zaznamenali. Vzhledem k úspěchu předchozí Hany měli čtenáři velká očekávání a troufáme si tvrdit, že se Mornštajnové podařilo laťku, kterou si Hanou nastavila, ještě o fous přeskočit. Je to kniha, která se bude skvěle číst na pláži, u babičky na chalupě i doma na balkoně. Nedá vám spát, dokud ji nedočtete, takže je pro dlouhé letní večery jako dělaná. Přečtěte si ji, Tiché roky patří k tomu nejlepšímu, co zatím během letošního roku vyšlo.

Oheň a krev – George R. R. Martin

Jedním z největších „hype“ letošního roku je bezesporu konec seriálu Hry o trůny. Pokud patříte mezi ty, jež konec seriálu zklamal, nemusíte smutnit. Knížky totiž (jako tradičně) vyhrávají a George R. R. Martin svůj velkolepý knižní závěr teprve dopisuje. Abyste si ukrátili čekání na finále nebo ještě hlouběji pronikli do světa, který uchvátil miliony lidí po celém světě, pusťte se do prequelu, který slibuje úplně nové, neotřelé vyprávění z fantastického světa Her o trůny.

Knižní tipy na léto 3
Autor: archiv vydavatelství Knižní tipy na léto 3

Jediný příběh – Julian Barnes 

Bez „odeonky" by to letos samozřejmě nešlo! Vybrali jsme Jediný příběh od Juliana Barnese, protože máme pocit, že jestli někdo dokáže vyjádřit všechny ty nepopsatelné emoce na papír, je to právě tenhle Pan Spisovatel. Příběh lásky mladého studenta a stárnoucí ženy se všemi důsledky, to je Jediný příběh, a jelikož každé léto by mělo obsahovat nějaký milostný román, tohle klidně může být právě ten váš.

Doufejme v to nejlepší – Carolina Settervall

Je libo knihu, která vás nemilosrdně škrábne do srdce? Tuhle doporučujeme všem, kteří mají občas potřebuju „vyplakat se“ a uvolnit emoce, nebo těm, kteří jednoduše hledají něco jednoduchého a dojemného. Jde o autobiografický příběh o vyrovnávání se se ztrátou nejbližšího člověka se vším tím smutným, utrápeným a občas překvapivě i humorným, co k tomu patří. Je to čtivé, milé, přívětivé, je to normální a ze života, je to knížka, se kterou se ztotožní leckdo.

Knižní tipy na léto 4
Autor: archiv vydavatelství Knižní tipy na léto 4

Serotonin – Michel Houellebecq

Pokud si letos v létě chcete dopřát kvalitní francouzskou literaturu, určitě sáhněte po Serotoninu! Je to kniha, která vás omámí výjimečným jazykem a literárním stylem, originálním a působivě napsaným příběhem, který budete číst už jen proto, že si chcete užít, jak skvěle je napsaný. Kontroverzní Houellebecq píše o životním bilancování čtyřicátníka tak, že na to rozhodně jen tak nezapomenete.

Cesta k nesvobodě – Timothy Snyder

Rovnost, nebo oligarchii, individualitu, nebo totalitu, pravdu, nebo lež? Nejen na to se ptá Timothy Snyder, který do českých knižních vod vplul s úspěšnou Tyranií, na kterou navazuje s Cestou k nesvobodě. Tentokrát jde o ohromující svědectví o vzestupu autoritářství a populismu. Pokud vám není jedno současná situace, nechcete se vzděláváním přestat ani na letní dovolené a rádi si rozšiřujete obzory, tohle je to pravé pro vás. Slibujeme čtivost a mráz po zádech vám půjde pravděpodobně častěji než při čtení napínavého thrilleru.

-jk-

Článek je zařazen v: čtení na léto, tipy na knihy, knižní tipy, knihy na léto, letní čtení, bestseller
Reklama