Životní styl

30. listopadu 2020 17:00

Petra Kloidová

Anna Slováčková slaví další vítězství! Nemoc jí dala něco, co by nečekala

Zpěvačka a herečka Anna Slováčková se nedávno svěřila, že ke konci září ukončila léčbu rakoviny prsu, oslavila 25. narozeniny a potkalo ji i jedno velké ocenění!

Dcera Dády Patrasové a Felixe Slováčka Anna Slováčková je známou zpěvačkou a herečkou. Více jak před rokem se svěřila celému světu, že v mladém věku trpí rakovinou prsu. Na jejím instagramovém profilu tak začala o nemoci, kterou dostane přes 7000 žen v Čechách každý rok, psát a šířit osvětu o rakovině.

Bulvární média mladé herečce nedala na výběr, citlivou situaci odhalila dříve, než se Anna Slováčková mohla rozhodnout, jak s takovou informací naloží.

„Chtěla jsem se k tomu postavit tak, aby to třeba někdy někomu pomohlo. Vím, jak moc jsem já sama hledala pomoc na internetu a chtěla jsem si o tom s někým popovídat, ale neměla jsem ve svém okolí nikoho, kdo by v mém věku procházel něčím podobným. Až teď vidím, kolik takových lidí je, a člověk najednou začne mít oči otevřené a začne si všímat jiných věcí.

A ta média jsem vzala tak, aby to pro mě byla jakási protislužba. Média v současnosti hýbou světem a díky nim můžu jít ven s tématem rakoviny prsu u mladých žen, které je stále trochu tabu a hrozně málo se o něm mluví, takže jsem ráda, že o tom můžu veřejně mluvit a třeba být přínosná," vysvětluje Anna Slováčková v rozhovoru pro Prima Ženy.

Cena za inspiraci

Sdílením svých zážitků z chemoterapií a zkušeností s rakovinou, která už dávno není pouze nemocí "starších", se tak Slováčkové podařila osvěta. Veškeré poznatky sdílela na Instagramu se 136 000 fanoušky a o víkendu byla oceněna jako jedna z 12 osobností v Česku, která se na sociálních sítích snaží sdílet důležitá společenská témata a informace. Herečku ocenění Czech Social Awards překvapilo a veřejně poděkovala.

„A teď jsem reálně jednu cenu dostala a musím říct, že rovnou tak krásnou...Být mezi 12 oceněnými v anketě Czech Social Awards jako jeden z nejvíce inspirativních lidí na našich sociálních sítích...Waaaau...Ještě o to víc jsem v šoku, protože mě ani nenapadlo, že by někoho napadlo pro mě hlasovat nebo být vůbec nominována...Děkuji vám...Udělali jste mi radost..." svěřila se na sociálních sítích.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.