Anna Slováčková ukončila chemoterapii a v duetu s Pokáčem oslavuje pleš

Před více než půlrokem zpěvačka Anička Slováčková oznámila, že má rakovinu prsu. Nyní uběhl už měsíc od její poslední terapie, a ještě předtím, než se na Instagramu pochlubila, že jí začínají růst vlasy, nazpívala s písničkářem Janem Pokorným alias Pokáčem duet s názvem I když jsme plešatý.

Dcera Dády Patrasové a Felixe Slováčka od začátku mluvila o své nemoci otevřeně a byla odhodlaná ji porazit. „Je to strašně citlivé téma a pro mě je v některých momentech těžké a zároveň nabíjející, že teď musím být pořád pozitivní,“ prozradila loni v prosinci v rozhovoru pro Prima Ženy.

Radost ze zpívání o pleši

Svůj optimismus se snažila nejen na sociálních sítích předávat všem, kteří si procházeli podobnými těžkostmi. „Napsalo mi strašně moc žen, ale i mužů, že na základě toho, že jsem s takovou informací šla ven, se konečně odhodlali jít na vyšetření,“ svěřila se v našem rozhovoru s tím, že osvěta, kterou šířila na Instagramu, skutečně fungovala.

Nerozhodil ji ani fakt, že jí kvůli chemoterapii vypadaly vlasy. Paruky neřešila a svou pleš hrdě vystavovala. Že si z ní opravdu nic nedělá, se rozhodla dokázat právě ve společné písni s taktéž holohlavým Pokáčem, v níž se oba zpívají o svých pocitech z hlavy bez kštice. „Písnička I když jsme plešatý je pro mě tak čistá, dojemná věc, že byla naprostá radost ji zpívat,“ vyjádřila Anička své nadšení ze songu i videoklipu.

Duet pomáhá dětem s rakovinou

Dojemný a zároveň veselý hit s úsměvným textem ale vedle povzbuzení lidí s podobným problémem slouží i charitativním účelům. „Veškeré finance z písničky jdou na pomoc dětem s onkologickým onemocněním, přímo nadaci Můj nový život,“ vysvětlila zpěvačka v příspěvku na svém Instagramu, v němž také dodala, že zájemci mohou podpořit nadaci i koupí plyšového Pokáčka.

Dobročinný podtext duetu více rozvedl i Pokáč. „S Aničkou jsme tenhle song domluvili ještě před pandemií COVID-19, nicméně ani během téhle divné doby nezmizely ostatní nemoci ze světa, naopak je jim věnována menší pozornosti a děcka trpící rakovinou jsou ještě ohroženější než předtím,“ upřesnil pod videoklipem, který zveřejnil na svém oficiálním voutube kanálu, kde má za tři dny na kontě už více než 320 000 zhlédnutí.

Měsíc po chemoterapii rostou vlasy i obočí

Anička sice v nové písni zpívá o tom, že si nic nedělá ze své plešaté hlavy, nedávno se ale podělila se svými fanoušky na Instagramu o radostnou zprávu týkající se právě jejích vlasů. Ty jí totiž měsíc po ukončení chemoterapie narostly o celý jeden centimetr. „Pořád trochu pštros a na většině hlavy jsou ty vlásky jemné, ale jsou tam! A co teprve to obočí, z toho mám největší radost,“ odhalila šťastná zpěvačka, která alespoň prozatím nad svou zákeřnou nemocí, zdá se, vítězí.

Povedený duet Aničky Slováčkové a Pokáče s příjemnou melodií i trefným textem, který dokazuje, že si ani jeden ze své pleše nic nedělá, naopak se ji snaží brát jako své plus, si můžete pustit v následujícím videu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.